Молба за съвет

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
mustafa_yumetov
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 11:26 am

Молба за съвет

Мнение от mustafa_yumetov »

Здравейте на всички,
от скоро се запалих по рибарството,няколко пъти ходих на излети и много ми хареса.Моля да ми помогнете при избора на пръчка.За да бъда по-конкретен имам телескоп на плувка,но ми се иска да си купя и пръчка за риболов на дъно и малко по малко да се екипирам както се казва :D Като за начало търся пръчка с по-широк спектър,да се ползва за улов на шарани,щуки,а може и нещо по-едро.Спрял съм се на D.A.M. SPEEDCAST в този сайт я видях.Благодаря на всички!!!
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Молба за съвет

Мнение от hshopov »

Здравей,колега! При така зададен въпрос едва ли някой ще се наеме с отговор! Всеки търси универсалната пръчка,но такава за съжаление ,няма(мое неангажиращо мнение) Във форума има много написано с кое,какво се лови...просто ,чети и наслука!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Молба за съвет

Мнение от azareus »

И моят съвет към теб е подобен като на колегата. Първо сам за себе си установи кой риболов ти "лежи" най-много, лекият (плувка), нещо по-средата ли като (фидер),тежкият риболов на дъно или въртенето на всякакви изкуствени примамки. Когато разбереш кой е твоят риболов отваряш съответният раздел и започваш да четеш, а също и в youtube има какво да се види. И едва тогава се насочи към такъми. Иначе така както смяташ да го направиш само ще залиташ към различни такъми, които има голяма вероятност в последствие да не са ти необходими и да се чудиш как да се отървеш от тях. Наслука!
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
mustafa_yumetov
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 11:26 am

Re: Молба за съвет

Мнение от mustafa_yumetov »

Благодаря за коментара,ще ми е от голяма полза.Нали са казали не е срамно да не знаеш,срамно е да не питаш.Все от някъде трябва да се започне.Мерси отново.
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Молба за съвет

Мнение от azareus »

Ще се радвам, ако съм помогнал!
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Молба за съвет

Мнение от pavre »

Здравей, колега! За дъно можеш да си вземеш 3-метрова, двуколенна пръчка от карбон с акция 100-250 примерно. Това за мен е универсалния размер за пръчка за дънна, тапа и тн. С нея можеш да пребориш почти всяка риба, ако си ползваш аванса правилно и си със здраво влакно. Това е от мен, всичко най-добро! :)
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”