Моля за съвет относно флуорокарбон за повод

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
DAK-DAK
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 12, 2012 2:23 pm

Моля за съвет относно флуорокарбон за повод

Мнение от DAK-DAK »

Здравейте, колеги!Нов съм във форума и се нуждая от съвет.Ловя пъстърва на леко и слагам поводи около 0.125.Случва се да излезат екземпляри доста над килограм.Бих искал да заменя повода монофил с флуорокарбон.Какъв да е диаметъра на ФК, който да отговаря на посочения диаметър на найлоновия повод?
Аватар
undergrounder
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 290
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 5:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Моля за съвет относно флуорокарбон за повод

Мнение от undergrounder »

Колега,само като купуваш флуорокарбон го пробвай на място колко е издръжлив.Наскоро купих макара и дадох 10 лв.Направих грешка,че не пробвах на място колко е издръжлив.Доверих се на надписите.Явно макарата беше доста стара и нагоряла,защото не става дори чаушан да ловиш с нея.Успех ти желая.
Кошмара на рибаря-Сънува рибаря,че е умрял и жена му му продава такъмите на цената на която и е казал,че ги е купувал.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Моля за съвет относно флуорокарбон за повод

Мнение от bobo_33333 »

DAK-DAK написа:Здравейте, колеги!Нов съм във форума и се нуждая от съвет.Ловя пъстърва на леко и слагам поводи около 0.125.Случва се да излезат екземпляри доста над килограм.Бих искал да заменя повода монофил с флуорокарбон.Какъв да е диаметъра на ФК, който да отговаря на посочения диаметър на найлоновия повод?
За качествен ФК може и по дебел.
Не е проблем,ползвам един на Формакс 0,14мм за таранки и скобари,по половинка, до кило и си ги вдигам ,без кеп,а е само 10лв 50 м.
Ако вземеш по скъп Жапан,още по добре.
Аз там съм пораснал...
DAK-DAK
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 12, 2012 2:23 pm

Re: Моля за съвет относно флуорокарбон за повод

Мнение от DAK-DAK »

Благодаря, колеги!Смятам да използвам Riverge Trota на KUREHA CHEMICALS , която продават в Колмик.Колебая се между 0.165 и 0.185.Кое да взема?
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”