Калкан

Модератори: emo vasilev, alekst

chaikata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 9:22 pm
Местоположение: varna vlvovo

Калкан

Мнение от chaikata »

поствам я темата като мераклия ... досега не съм хващал от тая година съм се запалил да пробвам и от това което съм изчел по форумите май сега му е времето .... не съм сигурен дали е позволен за роболов затова моля запознатите да се включа. мога ли да разпъна дебелите сопи или не и ако да някой ако има идея къде да помага .... преди 2 седмици на тюленово един харпунджия влезе пред мен и за 10 мин въртене около брега излезе с една тава 2 кг ...
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: КАЛКАН

Мнение от XegouX »

Май доста народ взе да опъва дебелите сопи.....
pic0lino
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Мар 14, 2010 9:29 pm

Re: Калкан

Мнение от pic0lino »

Колега,опъвай сопите!!!Калкан има 100 на 100.Видях миналата седмица един дядо пред мене изкара калкан с такъм за поп4ета... Колкото до забраните едва ли от ИАРА или някви други то4но тебе ще следят,ко толкоз клъвна ми да я пускам във водата ли?За един два калкана и то на въдица едва ли ще имаш проблеми!!! Така 4е вади тейките СОПИ и НАСЛУКА...МЕСТАТА НА КОЙТО ИЗЛИЗА КАЛКАН НЯМА ДА КАЗВАМ ПО ОБЯСНИМИ ПРИ4ИНИ...КЪСМЕТ
ivojekov_vet
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 11:39 am
Местоположение: Варна

Re: Калкан

Мнение от ivojekov_vet »

pic0lino написа:Колега,опъвай сопите!!!Калкан има 100 на 100.Видях миналата седмица един дядо пред мене изкара калкан с такъм за поп4ета... Колкото до забраните едва ли от ИАРА или някви други то4но тебе ще следят,ко толкоз клъвна ми да я пускам във водата ли?За един два калкана и то на въдица едва ли ще имаш проблеми!!! Така 4е вади тейките СОПИ и НАСЛУКА...МЕСТАТА НА КОЙТО ИЗЛИЗА КАЛКАН НЯМА ДА КАЗВАМ ПО ОБЯСНИМИ ПРИ4ИНИ...КЪСМЕТ
Регистриран си преди 2 години, пишеш второ мнение и вече "НЯМА ДА КАЗВАМ". Защо въобще се намесваш в темата :shock:
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Калкан

Мнение от starcho »

То калкан има,вода също,ама времето не стига,всичко е до късмет и инат.Писия също видях на въдица на аджамии,така че само да се кротне времето.
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Калкан

Мнение от Момчил Димитров »

От много време чета форума и днес се регистрирах защото се подразних от някой неща.Да калкан има,не е много но го има.Аз мисля че затова е този форум хората да си споделят.Не виждам какво толкова се крие,това да нее язовир бе хора.Калкан има доволно на устието на река велека,аз живея тука и всяка есен се хваща доста калкан тука.Няма какво да криете,никой няма да ви хване "вашата риба"
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
недялко радков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 8:57 am
Местоположение: Варна

Re: Калкан

Мнение от недялко радков »

Калкана е късмет 90%,останалите 10 са избор на място,стръв и такъми.
Все пак успешните места около Варна се намират на Слънчев ден от моста и буната,плажа на Кабакум и Паша дере,стига да стигнеш до там.
Успехи съм имал и на буната на Бяла,но преди да се затлачи.
Най-успешната стръв е пресен или прясно замразен сафрид или филе от илария,която може да си набавиш все още прясна.
Ако за 2 седмици спрете алкохола и сте на диета ще разберете,че сте загубили 14 дни!
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Калкан

Мнение от Момчил Димитров »

недялко радков написа:Калкана е късмет 90%,останалите 10 са избор на място,стръв и такъми.
Все пак успешните места около Варна се намират на Слънчев ден от моста и буната,плажа на Кабакум и Паша дере,стига да стигнеш до там.
Успехи съм имал и на буната на Бяла,но преди да се затлачи.
Най-успешната стръв е пресен или прясно замразен сафрид или филе от илария,която може да си набавиш все още прясна.
Точно така е за късмета,но аз няма да се откажа от парчето зарган,много е ефективно,калкана много го обича
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
BACHI
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 8:34 am

Re: Калкан

Мнение от BACHI »

Калкан имаше наистина на буната на Бяла ,докато не се затлачи , а за най-добрата стръв мога най-отговорно да отбележа, че е гюмиша,после зарганата и грацата прясно осолена.
Аватар
недялко радков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 8:57 am
Местоположение: Варна

Re: Калкан

Мнение от недялко радков »

:oops: Зарганата я забравих,наистина съм имал добри резултати на нея,но от гюмюша не съм доволен.
Ако за 2 седмици спрете алкохола и сте на диета ще разберете,че сте загубили 14 дни!
Аватар
Joro59
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 11:11 am

Re: Калкан

Мнение от Joro59 »

Да бе , да .... зарган за стръв..... знаеш ликолко винце ще изпие... а за стръв има други риби
"Човек трябва да е достатъчно голям за да признае грешките си, достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен, за да ги поправи" Джон Максуел. Човек трябва да е достатъчно смел, за да ги сподели."
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Калкан

Мнение от Момчил Димитров »

Joro59 написа:Да бе , да .... зарган за стръв..... знаеш ликолко винце ще изпие... а за стръв има други риби
Ми като е една най-добрите риби за стръв,защо не?Аз тази есен за чернокопа съм нарязъл сигурно 100 заргана.Просто рибата я обича.Пък за винцето има чернокоп,хванат на зарган :D :drinkers:
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
staki
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 4:18 pm

Re: Калкан

Мнение от staki »

Калкан съм хващал на плочата на прословутия яхт клуб и то не един път, ватос и калкан на топлата вода на офицерския плаж.Писия и единични калкани на буните,но сега е много плитко и се съмнявам.Пред морска гара си е писийско място, и колегата както каза на слънчев ден.Едно време и на моста на златните ама едно време.Само да падне вятъра и отивам да го търся.:)))
boki
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 6:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Калкан

Мнение от boki »

Имал съм само един излет за улов на калкан, който завърши с неуспех. От тогава изминаха повече от 3 години , но тази зима съм решил да опитам отново. За стръв бях подготвил осолен сафрид и кука 2-00 на дънен монтаж. Мястото беше 1 буна .
TIANATA
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 19, 2006 1:13 pm

Re: Калкан

Мнение от TIANATA »

Някой скоро пробвал ли е за калкан ?
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”