Пайпъри от всички страни - обединявайте се!

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
rockeagle35
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:11 pm
Местоположение: гр.Стара Загора
Обратна връзка:

Пайпъри от всички страни - обединявайте се!

Мнение от rockeagle35 »

Колеги, отварям тази тема с надеждата да намеря и други фенове на удоволствието от пушенето на лула. Противно на общоприетите разбирания, за мен лулата не е някакъв символ на аристократизъм или снобарство, а просто релаксация сред природата(тук веднага идва уговорката, че съм виждал хора да пушат лула вместо цигара в затворени помещения и мисля, че е ясно - не това имам впредвид). Е, стига приказки, нека все пак започна отнякъде!

Язе съм горд собственик на една евтинийка от Мистър Брог(поради злощастието да ми откраднат хубавата лула преди година), или с други думи, е-те-това:
http://www.amazon.com/Smoke-Pipe-BigHor ... rbrog00-20
Освен нея притежавам и една руска лула с прекрасни инркустации от слонова кост, която благополучно ми счупиха и не смея да я ползвам, откакто я залепих, та си бере прах в шкафа.

Тютюнът ми най-често е Тилбъри Ванилия(сладките не са ми по вкуса), а последно пуших 7seas, също достъпен на нашия пазар, но и двата често са преседели в магазините, така че май ще си купувам занапред от чужбина(което пък автоматично оскъпява). Предимно за тютюни бих искал да ви питам - кой какво и откъде? Защото очевидно в една от най-пушещите евродържави, каквато е България, трудно се намира качествен тютюн за лула. =)
Пишете на кирилица ! Не е едно и също "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пайпъри от всички страни - обединявайте се!

Мнение от GODzillata »

Бе едва ли се прескачат пайпъри тук, може някой морски за имидж да пуши... :roll:

Ти пещерняк ли си, предвид подписа?
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
rockeagle35
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:11 pm
Местоположение: гр.Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Пайпъри от всички страни - обединявайте се!

Мнение от rockeagle35 »

Конечно, колега, макар и пишман пещерняк, щото не съм се вяскал в клуба от години, само за разпивките се събираме вече! Ти си от мездренските юнаци, като гледам, може и да сме се засичали по Крушуно-Карлуковските мероприятия.

Колкото до пайпърите - знае ли човек, може и да се обади някой! Па и аз си падам малко морски по майчина линия, та темата може и да вземе и такъв...капитанско-имиджов обрат... пръски в лицето, руля в ръцете, огън в сърцето и... лула за имидж, хаха!;)
Пишете на кирилица ! Не е едно и също "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пайпъри от всички страни - обединявайте се!

Мнение от GODzillata »

Мездра нещо не ми е в ареала, ама както и да е... :mrgreen: ...иначе съм 1/2 заралия.

Виж тази тема - в нея някъде се обсъждаха и тютюни за лула.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: Пайпъри от всички страни - обединявайте се!

Мнение от minchoto »

Добрият стар Clan ми е любимия, а и все още ароматите са горе-долу същите като едно време. Последно взимах от Метро, нямаше проблеми :wink: Колкото до престоя в магазините, не е толкова голям проблем, вземи си един хюмидор и си патрон :wink:
Аватар
rockeagle35
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:11 pm
Местоположение: гр.Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Пайпъри от всички страни - обединявайте се!

Мнение от rockeagle35 »

Да, прав си, колега. И все пак не обичам преседели тютюни. Клан-ът не съм го пушил от години, трябва да взема един да го пробвам, но си спомням, че беше на едни парцали... ще се пробва, нали си е евтинийка, няма да придиряме! =)
А имаш ли впечатление от дялканите с пясък лули - казват, че задържали температурата по-добре, но и цената им е доста добра на по-хубавите марки?
Пишете на кирилица ! Не е едно и също "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”