На вниманието на ИАРА-Хасково.

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

А, ти какво очакваш за ловиш с годишен билет от 25 лв.? Да пълниш торби с риба? Няколко каракуди и едно-две заблудени шаранчета ти стигат. :lol:
ИАРА-та ги забрави, те с тия заплати къде ще ходят да гонят мрежари и токаджии по нощите.... Като глобят някой и друг риболовец с билет, щото ловял в забранена зона или хванал една-две маломерки им стига да си оправдаят дейността и разходите за гориво... Инак все присъстват кога някой тролингист закачи мрежа и я вади.., всичко в Б-я си е жив популизъм......
Инак, нещата навсякъде се правят с пари, а някъде с много пари, А НИЕ тука с трици искаме маймуни да ловим :lol: :lol: :lol: Няма как да стане това, докато Б-я не стане нормална европейска държава с гражданско общество, бизнес, икономика и европейски доходи..., всичко друго са празни приказки.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
ninastefanina
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2130
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 11:00 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от ninastefanina »

Vid написа:А, ти какво очакваш за ловиш с годишен билет от 25 лв.? Да пълниш торби с риба? Няколко каракуди и едно-две заблудени шаранчета ти стигат. :lol:
Не мисля,че колегата това иска.Това,че споделя че няма вече риба от токаджии и бракониери,не означава ,че той си пълни торбите.
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
fanti4ko
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 1:02 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от fanti4ko »

Въобще не ща да пълня торби с риба. Язе риба не ям ;-)

Искам обаче, нещата да са у ред, както се казва. Напълно ясно е, че с моите 25лв билет, хорицата дори и за бензин няма да им стигне Хасково-Харманли-Любимец-Свиленград, че и всичките водоеми наоколо. Но нали за това са институция. Доколкото разбирам, началника на ИАРА Хасково е кадърен човек, отговорен. Именно той е лицето, което може да изиска от държавата субсидии, за да си върши работата. Иначе за какво са там? Да заемат 2-3 стаи и да отчитат някаква дейност, просто ей така? Не съм, ама никак съгласен!
То за това и пътищата ни са на тоя хал, щото всеки плаща данъци, уж за инфраструктура, купуваш винетки, уж за пътища...пътищата сам ги виждаш :)

Въпроса е принципен.

Поне, както много колеги се изказват, да ни позволят и на нас да си носим по един пищов, да им помагаме на момците, като не могат сами да се оправят. Аз не ща да ги убивам. Само в крака или г*за. 'щото малко трудно ще излязат срещу няк'ви там бабаити и ще отидат да глобят 80 годишния клечащ дядо.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3642
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от dantho.mihov »

Стойността на риболовния билет няма отношение към дейността на коя да е институция.Иначе колегата Vid е прав, че бюджета на ИАРА е недостатъчен за мащабни действия.И все пак дразнещо е, че бракониерите дори не се крият и имат самочувствие.
Аватар
GODFATHER
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 956
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 9:06 am
Местоположение: Пловдив/Димитровград
Обратна връзка:

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от GODFATHER »

На бента на село Брод, от страната на село Черногорово, на 100м. от помпената станция на НЕОХИМ-служители на въпросното дружество със служебно лада Нива и сини гажеризони с надпис НЕОХИМ си търмачът на воля всеки божи ден!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Колко пъти и колко хора трябва да ви звънят госпожици от ИАРА та да си мръднете дебелите гъзове и да си свършите работата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вадят се всеки ден сомове на търмък!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

GODFATHER написа:На бента на село Брод, от страната на село Черногорово, на 100м. от помпената станция на НЕОХИМ-служители на въпросното дружество със служебно лада Нива и сини гажеризони с надпис НЕОХИМ си търмачът на воля всеки божи ден!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Колко пъти и колко хора трябва да ви звънят госпожици от ИАРА та да си мръднете дебелите гъзове и да си свършите работата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вадят се всеки ден сомове на търмък!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Потвърждавам изцяло по горното. Днес пак бяха там. Винаги заемат позиция към 15 ч. и до към 17ч. си търмъчат на воля...
До сега не съм забелязал да изтърмъчат нещо, но щом всеки ден са там, има защо... :( :( :(
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от КалинПетров »

Днес бях там не ги видях...но мой приятел изкара ръп по широчина на реката на бента преди месец....
Изображение
Reel Tuning
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

KalinBoloneza написа:Днес бях там не ги видях...
Днес бяхме на реката с брат ми от страната на с.Брод от 15 до 17ч. Въпросните индивиди дойдоха към 16 ч. и когато си тръгнахме още продължаваха да търмъчат. Пак бяха 3-ма с въпросната Нива и пак на същото място - откъм с.Черногорово близо до бента, там където бързея преминава в по спокойно течение...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от КалинПетров »

Vid написа:
KalinBoloneza написа:Днес бях там не ги видях...
Днес бяхме на реката с брат ми от страната на с.Брод от 15 до 17ч. Въпросните индивиди дойдоха към 16 ч. и когато си тръгнахме още продължаваха да търмъчат. Пак бяха 3-ма с въпросната Нива и пак на същото място - откъм с.Черногорово близо до бента, там където бързея преминава в по спокойно течение...
Разминали сме се за малко аз бях там до 14:30 изгледа ми беше без успех
Изображение
Reel Tuning
yordanchy
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Апр 08, 2012 9:44 am
Местоположение: Варна

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от yordanchy »

Vid написа:
KalinBoloneza написа:Днес бях там не ги видях...
Днес бяхме на реката с брат ми от страната на с.Брод от 15 до 17ч. Въпросните индивиди дойдоха към 16 ч. и когато си тръгнахме още продължаваха да търмъчат. Пак бяха 3-ма с въпросната Нива и пак на същото място - откъм с.Черногорово близо до бента, там където бързея преминава в по спокойно течение...
И от тия ще очакваме нещо.Чувай ку.е райска песен. :evil:
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

yordanchy написа:
Vid написа:
KalinBoloneza написа:Днес бях там не ги видях...
Днес бяхме на реката с брат ми от страната на с.Брод от 15 до 17ч. Въпросните индивиди дойдоха към 16 ч. и когато си тръгнахме още продължаваха да търмъчат. Пак бяха 3-ма с въпросната Нива и пак на същото място - откъм с.Черногорово близо до бента, там където бързея преминава в по спокойно течение...
И от тия ще очакваме нещо.Чувай ку.е райска песен. :evil:
Септември, когато алармирах в темата за обстановката на яз. Тракиец и аз чаках като вас IARA_HASKOVO да ми отговорят на поста, но уви ако прелистите 1 страница назад няма никЪв отговор. Писах им на лични и ТЕ ми отвърнаха цитирам :
IARA_HASKOVO написа:Здравейте, всеки божи ден се следи форума. Но се отговаря когато е нужно на въпросите.Хубав ден.
Дразнещото в случая е, че няма грам диалог вече м/у профила ИМ и ние съфорумците. Нали знаете, че форума го четат и ония от електрификацията и мрежите. Ама поне барем едно "ще вземем мерки" да бяха написали или нещо от сорта.....
Доктор Милчев не е лош човек, но му е ограничен вече драстично ресурса и е почти с вързани ръце. :rolleyes: Това е лошото. :idea: Повечето от парите, от билетите ни отиват при Дянков за пенсии на пенсионерите, ако не сте го разбрали. За Териториалните звена остават трохички. :idea: Така, че няма какво да се сърдим на инспекторите. Вярно затегнаха мерките в Северо-Западна България, ама тука се охлабиха, за сметка на това :)
Изображение
vitotan
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 11:00 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от vitotan »

На 02 01 2013 на вливането на Добричката река в Марица 80 процента от рибарите бяха с малка троика и манисто,а тожа не било забранено според тях ама бутата с едни колове храстите покраи брега и тогава калве на троиката :twisted: .Луда работа и много гладна, а рибата си вземаше на всякаква стръв; бял, пинки, хирономос.НЯМА ОПРАВИЯ.Реката е само на километар два от битака надали не могат да отидят до там с този ограничен бюджет ИАРА,ИЛИ ТОВА Е ГОРИВОТО ЗА МЕСЕЦ.
И дари ни с много сила
кога хванем много риба
да преборим алчноста
да я пуснем по вода
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от toshiro »

Vid написа:
KalinBoloneza написа:Днес бях там не ги видях...
Днес бяхме на реката с брат ми от страната на с.Брод от 15 до 17ч. Въпросните индивиди дойдоха към 16 ч. и когато си тръгнахме още продължаваха да търмъчат. Пак бяха 3-ма с въпросната Нива и пак на същото място - откъм с.Черногорово близо до бента, там където бързея преминава в по спокойно течение...
Запишете номера на автомобила, както и часа и датата и ми го изпратете на лично и обещавам да взема отношение към случая!
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

Докторе очаквай вълна на негодувания ! Подкрепям те, защото аз и баща ми знаем що за човек си и мнението ти срещу всеки дръзнал да прескочи вратичката ! Ако кажеш съм готов , (следващата седмица съм в Хасково) за една лична кратка аудиенция според времето ти ! :?:
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

http://www.haskovo.net/news/121039/%D0% ... 0%B5%D0%B2
Също подкрепям подписката. Защото ИАРА Хасково наистина отчита голяма дейност, само дето я ОТЧИТА и то от редовите риболовци.
И аз бях потърпевш, макар и неглобен за нарушение - опит за риболов във вододайната зона на Тракиец. Размина ми се щото не бях заметнал въдица във водата. И кВо? С една джигова пръчка ще изловя рибата в язовира?

Мисля си че целта на служителите на ИАРА в този случай е друга, а тя е пазачите на стената (които не са получавали заплати от 2г. и продължават чинно да си изпълняват задълженията) да могат необезпокоявано да си опъват мрежите между кулите.... Колко ли са навързани в та далавера кат свински черва?
Когато и да посетя та зона, винаги между кулите има лодка която просто си се шляе там..... И ние, дето си плащаме билетите пречим, защото гледаме, пишем или задаваме неудобни въпроси и разпърдяваме цялата история....... ДАЛИ И ДОКОЛКО СЪМ ПРАВ???

Най обидното е, че ние риболовците от Хасково даваме "излишните си левчета" за зарибяване на Тракиец. Кампаниите се правят всяка година в магазините в града и всеки помага, кой с кВото може... И язовира се зарибява всяка година. Ама, накрая пак се оказа че ние обикновените хора сме най големите глупаци, защото ние зарибяваме воема, ИАРА-та отчита дейност на нашия гръб, а бракониерите са най доволни от все...

п.п. Смятам, че при борбата с тоталното ни и продължаващо обезрибяване на водоемите в страната, първо трябва да се изреже основния тумор и после да се мисли как да се борим с метастазите. Сега и до сега се работи наобратно, което ще рече - дейност и усилия много, ама накрая пациента все умира....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”