Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
pop_stavri_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Авг 23, 2012 9:40 am
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от pop_stavri_ »

Надявам се, доста колеги явно я ползват и са с добро мнение за нея. :)
Иначе гледах и това: http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... ubgroup=56
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от КалинПетров »

Колегата Jetronix има такава сопа 270см 7-30 акция добра не зле тои предимно я използва за силиконови примамки но и воблери,блесни изхвърля с нея приятна пръчка за по леки примамки!
Изображение
Reel Tuning
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

pop_stavri_ написа: И в заключение след всичко прочетено във форума и прегледано в магазините (засега само онлайн, скоро ще се пробва) се насочвам към http://www.bent-fishing.com/EXCEED-SPX-product-1258 във варианта 2,40м, 5-21гр.
На отзовалите се - Благодаря за насоките!
Сертовете са чудесни пръчки/цена за които има и то с основание много добри отзиви тук във форума. Аз имам такава-Ексийд на 2,10м. акция 2-7, бърза и стегната пръчка и мога да кажа за нея само хубави неща - два сезона я ползвам с брейд и ни водачи са мръднали ни бланка..., само корка се поожули, ама как да е за тези пари си струва....
НО, всичко над този размер при тази марка-конкретно ексийда става много грубо. Пръчката на 2,4м. я гледах и тръсках в магазина на Бент в София и не ми хареса. Не като строй и поведение, а по скоро като дебелина на бланката, дръжката и пр..
Това е лично мнение и никой не ангажирам с него.

п.п. Освен ексийда, и другите предлагани модели си заслужават паричките. Те този модел бая ме заинтригува http://www.bent-fishing.com/VINTAGE-VTS-product-1699, в размера си 6’ /5-15/ - 99 гр.- газейки из реката и търсейки по сериозни риби....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
pop_stavri_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Авг 23, 2012 9:40 am
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от pop_stavri_ »

Наистина има много добри попадения като гледам... и как само на човек му се приисква да пробва всичко :)
Запален рибар съм от малък, но последните няколко години нямам толкова много време за любимото хоби. Но и в редките случаи, когато съм със спининга, адреналинът е до небето. Това ме кара да си намеря някоя по-хубава сопа, за да бъде изживяването още по-пълноценно.
На тоя SERT май дръжката си е бая дългичка обаче. Като гледам Salmo-то май повече ще ми подхожда. И... спирам дотук, че вече ми стана много.
Приятна вечер на всички!
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от КалинПетров »

pop_stavri_ написа:Наистина има много добри попадения като гледам... и как само на човек му се приисква да пробва всичко :)
Запален рибар съм от малък, но последните няколко години нямам толкова много време за любимото хоби. Но и в редките случаи, когато съм със спининга, адреналинът е до небето. Това ме кара да си намеря някоя по-хубава сопа, за да бъде изживяването още по-пълноценно.
На тоя SERT май дръжката си е бая дългичка обаче. Като гледам Salmo-то май повече ще ми подхожда. И... спирам дотук, че вече ми стана много.
Приятна вечер на всички!
Колега SERT :mrgreen:
Изображение
Reel Tuning
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

pop_stavri_ написа:Запален рибар съм от малък, но последните няколко години нямам толкова много време за любимото хоби. Но и в редките случаи, когато съм със спининга, адреналинът е до небето. Това ме кара да си намеря някоя по-хубава сопа, за да бъде изживяването още по-пълноценно.
На тоя SERT май дръжката си е бая дългичка обаче. Като гледам Salmo-то май повече ще ми подхожда. И... спирам дотук, че вече ми стана много.
Както се казва - "На вкус и цвет товарищей нет"... Та, всеки избор си е индивидуален - кой кВо го кефи.... Идеята на темата е, да даваме отзиви за читави пръчки в евтиния диапазон като бланка, водачи, дръжка, макародържач и пр... Оттам на сетне, всеки си избира и се кефи на избора си..................
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от КалинПетров »

като си купиш първи спининг после втори и трети и тогава почваш да разбираш какво търсиш.....
Изображение
Reel Tuning
Аватар
PlamenIvanov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 10:21 am
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от PlamenIvanov »

На скоро си взех MASTER SPIN код: CAMA35H - 2,40м. 5-20гр.(220гр. http://www.colmic.bg/?page=rods&cat=6.Оште не съм я пробвал дали си заслужава.
Когато човек иска нещо намира начин, а когато не иска намира причина.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

PlamenIvanov написа:На скоро си взех MASTER SPIN код: CAMA35H - 2,40м. 5-20гр.(220гр. http://www.colmic.bg/?page=rods&cat=6.Оште не съм я пробвал дали си заслужава.
Пръчката като бланка е много читава и определено си заслужава... Само къде бях споделил в някоя от темите в този риболов - не прави никакъв баланс с никоя макара..., т.е има къса дръжка и би се балансирала добре с макара 5000. Та, като бланка е супер, но като цялостен такъм???? Де да знам, кой кФо и как го кефи....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Sleepwalker_ »

KalinBoloneza написа:като си купиш първи спининг после втори и трети и тогава почваш да разбираш какво търсиш.....
Абсолютно вярно! Само че при мене се случи на 4-та пръчка, но пък парите станаха кът точно в тоя момент :lol:
Аватар
neHaTaa
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 9:49 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от neHaTaa »

Един прът и това е докато не се счупи. :)
Хвани,пусни
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от КалинПетров »

Sleepwalker_ написа:
KalinBoloneza написа:като си купиш първи спининг после втори и трети и тогава почваш да разбираш какво търсиш.....
Абсолютно вярно! Само че при мене се случи на 4-та пръчка, но пък парите станаха кът точно в тоя момент :lol:
И аз на 4 ти спининг взех да осещам какво искам покрай приятели пробвам техни сопи и така....момента мн ми се иска една Кроа Премиер на 210 и един Карбофлекс на 240 но за момента финансите не позволяват но се надявам до месец два да си зема една Кроа поне :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Изображение
Reel Tuning
vdo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 6:49 pm
Местоположение: Видин

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от vdo »

Аз ползвам за спининг два пръта,които са на напълно достъпна цена:
Daiwa Sweepfire 2.40,10-40
http://www.masterfishing.bg/pictures/pr ... 203682.jpg
Berkley Cherrywood Pro Spin 1.80,4-16
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/i ... 206859.jpg
И от двата съм доволен,за това,за което ги ползвам.
Дайвата още не съм я сефтосал с достоен екземпляр,но е доста приятна пръчка,балансира се с макара около 280-290гр. и въобще не усещам абсолютно никакво натоварване на ръката след многочасов риболов.Ето я на закачка как се гъне
http://media.snimka.bg/s1/1585/029413780.jpg?r=0
Бърклито няма нужда да го коментирам,много технична за местата ,на които я замятам-гъсто обрасли,лека и приятна.
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от КалинПетров »

Върхо Дайвите нямам наблюдение може би е добра.....и аз имам Беркли Черивуд на 210 7-22 не сам я севтосвал незнам какще е но е тоста жилава въдица!Момента я продавам мисля да си купя една Мухарка имам мерак иначе основната ми въдица на 270 е Шимано Спеед Мастар 20-50 и нея не съм я севтосал но и знам възможностите от скоро я притежавам!
Изображение
Reel Tuning
Аватар
pop_stavri_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Авг 23, 2012 9:40 am
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от pop_stavri_ »

Свърши се. Поръчана е вече. Имаше вероятност да лудна тия дни, трябва да ни ограничат търсенето в интернет на инфо за каквото и да е до максимум два дни.
А избраницата е: SALMO DIAMOND AGGRESSOR 2,40м 5-25 гр.
Очаква се доставката до няколко дни. И така...
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”