за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

velichko5902
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Яну 08, 2013 10:57 pm

за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от velichko5902 »

Здравеите колеги,интересува ме някои ходил ли е скоро на язовир Тисаврос или на язовир Платановриси. Разрешен ли е и каква риба се лови.Благодаря предварително.
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от stefan4etoo »

Това ако е в БГ няма ли да е замръзнало :roll:
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от alankulu1987 »

Колега, самите имена на язовирите трябва да ти подсказват,че са някъде в Гърция ;) И на мен ще ми е интересно да чуя за гръците язовири нещо :) До сега не съм ходил на риболов в гръцко,но съм чувал все хубави неща :)
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от ribolovcho »

Е то остана и да не чуеш..Като ги опоскаме за няколко години и тях ..тогава ще чуеш..
Изображение
Най добрите са тук
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от alankulu1987 »

ribolovcho написа:Е то остана и да не чуеш..Като ги опоскаме за няколко години и тях ..тогава ще чуеш..
Никога няма да стане като в Бг колега ;) колкото и да ходят от нашите там,аз съм сигурен,че не са социално слаби хора и голяма част от улова си го връщат. Няма от индиянците които скубят с тройки и парашути,а да не говорим и за мрежари ;) Там ходят хора само с въдици (поне според мен ) Pampasa съм му гледал репортажи и е хващал не малко риба,която на края си пуска обратно. Вярно,че са малко като него,но си мисля,че има и доста други колеги които го правят. + това нали уж на границата,ако те проверят и си над нормата на улов директно отнасяш една хубава глоба от 150 Евро + :)
drebens
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1198
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 5:56 pm
Местоположение: Перник-Изток
Обратна връзка:

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от drebens »

Колега 2007 в Потами имаше невероятна популация на шаран,едва ли не и пръста си да подадеш и рибата е твоя.Налазихме го яко сега няма жива рибка.
gowo71
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 3:56 pm

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от gowo71 »

колегата е прав.на бутковския гьол това лято колко риба се извади,но не видях никои да я пуска,с килограми се мъкнеше.Проверка на границата се прави много рядко.Това лято към края,гърците писнаха заради боклука та почнаха на самия гьол да правят проверки.А иначе ходят всякакви 5 човека от Сандански с кола отиват до там с по 5лв бензин.Не трябва да си много богат за да си го позволиш.
jivko.min
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 7:38 pm
Местоположение: Сливен/Лариса/Гьрция

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от jivko.min »

alankulu1987 написа:
ribolovcho написа:Е то остана и да не чуеш..Като ги опоскаме за няколко години и тях ..тогава ще чуеш..
Никога няма да стане като в Бг колега ;) колкото и да ходят от нашите там,аз съм сигурен,че не са социално слаби хора и голяма част от улова си го връщат. Няма от индиянците които скубят с тройки и парашути,а да не говорим и за мрежари ;) Там ходят хора само с въдици (поне според мен ) Pampasa съм му гледал репортажи и е хващал не малко риба,която на края си пуска обратно. Вярно,че са малко като него,но си мисля,че има и доста други колеги които го правят. + това нали уж на границата,ако те проверят и си над нормата на улов директно отнасяш една хубава глоба от 150 Евро + :)
Koлега,това не е вярно :!: Гьрците,ловят сьс мрежи,защото тук по реки и язовири не ги тьрси никой и продават рибата по пазарите на албанци,румьнци и др.тьй като морската риба е доста скьпа а шарани,сомове икаракуди вьрвят по три евро килото :!:
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от pano64 »

Риболова на язовир потами е забранен .Гърците проверяват яко.Достоверна информация от мой братовчед. :drinkers:
Изображение
drebens
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1198
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 5:56 pm
Местоположение: Перник-Изток
Обратна връзка:

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от drebens »

pano64 написа:Риболова на язовир потами е забранен .Гърците проверяват яко.Достоверна информация от мой братовчед. :drinkers:
Аз поне не знам такова нещо.Беше забранен 2009,сега не е.
Аватар
сандански карп
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 10:26 pm
Местоположение: слънчев бряг

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от сандански карп »

Потами не е забранен,но...трябва да си извадиш билет от КАТО НЕВРОКОПИ,иначе мрежи бол,русопонтийците са големи бракониери,за съжаление Потами държеше голяма популация от шаран но...доколкото знам някакъв грък е отворил фабрика за преработка на кожи в село над Потами,и всички отпадъчни води влизат в язовира,затова рибата се е изтеглила в дифелето надолу,колкото до КИРКИНИ...от ПЕТРИЧ и САНДАНСКИ ходят хора,но правят много боклук и...полицията не позволява на всеки да лови,има и ограничения по 3кг на човек,лично аз не бих отишъл там,езерото е опасано с мрежи!!
YOU LL NEVER WALK ALONE
drebens
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1198
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 5:56 pm
Местоположение: Перник-Изток
Обратна връзка:

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от drebens »

Това за кожите и аз съм го чул,но че е в бг цеха за кожи и по реката идват гадост.Не знам защо така се получи,ама както кълвеше отначало през 2011 ходих за 10 дни,рибата стоеше на два метра над дъното и не искаше да пипне.
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от bkd »

Потами 2011-та беше източен до шушка :idea:......за какви риби ,какви билети си говорите :smt102
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от chirusa_bg »

Бобка, ква шушка бе човек? Язовира е дълбок стотина метра, как се източва това чудо.
Края на Септември 2011 бях и вода си имаше повече от достатъчно. Е риба нямаше, ама вода много.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
сандански карп
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 10:26 pm
Местоположение: слънчев бряг

Re: за риба на язовир Тисаврос и язовир Платановрси

Мнение от сандански карп »

chirusa_bg написа:Бобка, ква шушка бе човек? Язовира е дълбок стотина метра, как се източва това чудо.
Края на Септември 2011 бях и вода си имаше повече от достатъчно. Е риба нямаше, ама вода много.
Колегата сигурно е бил на опашката на язовира,т.е на моста на ПОТАМИ :D :lol: :lol: ,на мен сонара на моста след Драма ми показа...48м дълбочина,при половината източен язовир :wink:
YOU LL NEVER WALK ALONE
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”