Риболов в Гърция

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от El Pescador »

Лавракът ,се лови най-добре на туистер или гумена рибка с дълга опашка,близо до скалите и най-ве4е там кадето се разбива водата,на плажа същто отразява много добре ,особено ако има реки4ка да се влива ,даже препорачвам хвърляане в самата река но на не пове4е от 500 метра от устието!Януари и февруари хвърля хаивер!Дълбочината е без зна4ение дори да е 50см даже по-плитко по добре според мен! препорачвам бял цвят за туистера,макар 4е наи-големият ми лаврак бе заловен на сигнално червен туистер 10 см
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
zazturbo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 7:24 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от zazturbo »

Съгласен съм с El Pescador,на силикони съм хващал добри лавраци,а и други видове риби,но в зависимост от монтажа се хващат и дракони,така че внимавайте!Най добри резултати съм имал на РЕД ДЖИЛ.
pepericos
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 5:34 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от pepericos »

Вчера в наше село се появи един колега ,който буквално изби рибата.Аз отидох привечер и видях ,че на кея има непознат риболовец.Направи ми впечатление ,че като заметне на вътре,започва едни резки движения ,повече от странни.Понеже освен калмари,нищо не хващаме и ми стана интересно.Само след няколко минути,човека започна да вади паламуд след паламуд.Не бяха много големи,но хващаше и по два.Примамката беше пилкер с прикрепен към него силикон.За нула време се събрахме около него и почнахме да му помагаме с кепове и канджи.Опитах се да разбера нещо за него ,но всички казваха ,че той е "масторас".За един час хвана поне десет паламуда.Аз си тръгнах твърдо решен на другия ден да се подготвя за паламуди.Днес си купих необходимите примамки и в5.00 бях на кея.Разочарованието беше огромно.Появи се фоки/тюлен/и пак нищо освен два малки калмара."Масторас"изобщо не дойде.
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов в Гърция

Мнение от XegouX »

На нещо такова ли "мязаше" http://www.youtube.com/watch?v=JU2n3_9x ... sults_main
Аватар
ristaka93
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пон Фев 11, 2013 11:56 am

Re: Риболов в Гърция

Мнение от ristaka93 »

на какво лови тоя че не мога да разбера ????
Над силата е единствено способността да я контролираме.

Catch the moment, Release the fish.
pepericos
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 5:34 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от pepericos »

На абсолютно същата примамка,както на клипа .На мен ми прилича на пилкер с допълнителна кука.Не знам как се казва.Нашият човек придръпваше рязко на страни все едно ,че коси.
pepericos
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 5:34 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от pepericos »

На абсолютно същата примамка,както на клипа .На мен ми прилича на пилкер с допълнителна кука.Не знам как се казва.Нашият човек придръпваше рязко на страни все едно ,че коси.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Гърция

Мнение от dobria1 »

pepericos написа:На абсолютно същата примамка,както на клипа .На мен ми прилича на пилкер с допълнителна кука.Не знам как се казва.Нашият човек придръпваше рязко на страни все едно ,че коси.

А на допълнителната кука няма ли нещо :wink: такова или е просто гола кука ???

Изображение
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
mimok
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 6:57 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от mimok »

Куката е гола,няма Рагот на нея,а и не с всеки пилкер се получава.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Гърция

Мнение от dobria1 »

mimok написа:Куката е гола,няма Рагот на нея,а и не с всеки пилкер се получава.
За пилкера не говорим(там не е проблема) но се загледай точно в този клип и по точно кадъра около времето 2.25-2.29 спри го на 2.27 и ще видиш че има нещо и дори се забелязва оченце
http://www.youtube.com/watch?v=AxsRHiqY ... 2634BD2311

п.п.Може и аз да недоскивам обаче,интересува ме понеже ми престои риболов по едни места дето има такива риби и метода ме заинтригува
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
pepericos
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 5:34 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от pepericos »

Aз мисля ,че това е комплект.На допълнителната кука има силикон,а на пилкера от долу е единична гола кука.Днес видях ,че един колега е сложил на пилкера силиконови рибки ,но успех нямаше.Някой знае ли къде се продава примамката от първия клип?Пилкера е бял ,с червена глава на рибката.
pepericos
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 5:34 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от pepericos »

Aз мисля ,че това е комплект.На допълнителната кука има силикон,а на пилкера от долу е единична гола кука.Днес видях ,че един колега е сложил на пилкера силиконови рибки ,но успех нямаше.Някой знае ли къде се продава примамката от първия клип?Пилкера е бял ,с червена глава на рибката.
pepericos
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 5:34 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от pepericos »

Aз мисля ,че това е комплект.На допълнителната кука има силикон,а на пилкера от долу е единична гола кука.Днес видях ,че един колега е сложил на пилкера силиконови рибки ,но успех нямаше.Някой знае ли къде се продава примамката от първия клип?Пилкера е бял ,с червена глава на рибката.
zazturbo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 7:24 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от zazturbo »

От средата на март.....Според мен,доста относително,въпреки че в Гърция има повече видове риба,отколкото в БГ,както казват рибешка му работа.Виж в края на април може да се появят скумрии и сафриди,но по мое мнение най успешния месец за риболов е септември.Сега сега ловим само кефал,гофари и луцос,е,и по някой октопод разбира се.Като няма риба и това е нещо.
Аватар
krasii
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 2:09 pm
Местоположение: несебър

Re: Риболов в Гърция

Мнение от krasii »

Здравейте колеги,предстои ми пътуване до Атина в средата на месец май.Някой може ли да даде инфо каква риба се лови по това време,с какви монтажи и къде.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”