Как да транспортирам въдица с монтаж

Модератор: sapuna

gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Как да транспортирам въдица с монтаж

Мнение от gogibo »

Ако плувките тропат повече от дизеловия мотор,ги фиксирам с ластиче към пръчките.
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Как да транспортирам въдица с монтаж

Мнение от lishev_64 »

gogibo написа:Ако плувките тропат повече от дизеловия мотор,ги фиксирам с ластиче към пръчките.
:lol: :lol: :lol: :smt023 :smt039
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: Как да транспортирам въдица с монтаж

Мнение от nikolaiiliew »

:lol:
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Радо Троев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 5:33 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да транспортирам въдица с монтаж

Мнение от Радо Троев »

Аз просто НИКОГА не ги свалям, развалям и т.н. ! Като приключа риболова (с мач примерно) навивам така, че ваглера да ми остане на дължината на снадките(те са еднакви ;)) и после си разглобявам мача и след това закачам кукичката на някой от водачите, а снадките с ластички и така, просто и елементарно :wink:
Изображение
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Как да транспортирам въдица с монтаж

Мнение от gogibo »

Смях не смях,ама с предишната си кола,комби на Рено 21/Невада/,години наред зиме и лете не съм ги разтоварвал от нея.Тавана и е нисък/не че аз съм кой знае колко снажен/ама ги возех с макарите към вратата на багажника.Доста колеги прихванаха тая ми идея:
Между дръжките над задните врати-капроново въженце.Откъм багажника-две куки в корите и пак въженце.За миг ги сваляш или слагаш и не ти пречат при шофиране,защото са досам тавана на колата и не пречат на вътрешното огледало или седящи на задната седалка.
Но като спреш на водоема,само разпъваш последната секция на пръчката,закачаш стръвта и замяташ/няма и минута/.А колегите, докато извадят от колата ми твърдите си калъфи,поводи навити на фибран,стъкмяват,връзват и.....вече други им заели местата.
Поради многото багаж за дълго летуване,веднъж ги транспортирах даже, отгоре в/у рейките на покрива/с макарите напред/ от София до яз.Доспат/200 км/и всичко беше О.К.
Това,разбира се, е предимство на дългите МПС-та.
Прикачени файлове
pic 028.jpg
pic 028.jpg (126.28 KiB) Преглеждано 524 пъти
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Как да транспортирам въдица с монтаж

Мнение от dimmitov »

Абе и аз на старите въдици забивах куките в корка и навивах монтажа с хранилки и пружини около дръжката ама тези новите още не съм ги прежалил и ги пазя, гледам да не ги надера,и то ме притесняват по тежките и груби дънни монтажи, иначе плувка и ваглер не е проблем да хванеш с ластик за пръчката без да разваляш линията.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”