яз. Искър, Шипоченския залив?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

niki19721
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 6:15 pm
Местоположение: София

яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от niki19721 »

Здравейте колеги , моля ако ниакой е ходил на Шипоченския залив , даите малко имфо!!!! Как е нивото ? Какво дава? Благодаря!!!!
S.KOEVA
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 10:00 pm

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от S.KOEVA »

На Шипоченски не сме ходили ,но бяхме в събота /04.10 /малко след Щъркелово гнездо.В 8 часа сутринта хвърлихме 2 на дъно и с два телескопа /с три вида захранка /се опитвахме да примамим. Времето беше чудесно ,но рибата не пипва . До 17 часа три дребни костурчета . Колегата до нас се беше подготвил и с малки рибки, но и при него безрезултатно. Имаше лодки, не се чуваха радостни възгласи и от тях . На дъно ни една рибка . Дано вие имате късмет !!!!Ще чакам в успешни !
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от Redimido »

Това е темата да попитам...някой може ли да ми каже как се стига до отсрещния бряг на Шипока, не този на който е пътя за Самоков, а отсреща. Говорим за лека кола...

Предварително благодаря!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от chirusa_bg »

С лека кола се стига с лодка :lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от Redimido »

Сериозно ли...няма ли друг вариант? Толкова ли е недостъпно? А с лада Нива евентуално?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от chirusa_bg »

С лада Нива е друга работа. Лятото става, сега не знам как ще е пътя.
Ще ти пусна снимка на ЛС.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от chirusa_bg »

Здрасти,

С лека кола нямаш никакъв шанс, особено сега. Лятото ходиме с лодки, паркираш си и за нула време си на другия бряг.
Иначе има 3 варианта да стигнеш, единия е като подминеш залива и малко по-нагоре пресечеш реката и караш покрай брега.
Другия е по черен път през Злокучане, тогава излизаш на Бункера и може да стигнеш до началото на залива. Третя е през устието на язовира, Филмовата къща, после покрай брега до Бункера и продължаваш към Шипока. Всичките пътища са гадни, много гадни, и ако лятото все пак стават сега не си струва.
Има и една част от брега, която остава недостъпна, ако не се лъжа пътя се отдалечеваше от водата там.
Ето ти детска рисунка :lol:
Изображение
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от jasonsmith »

chirusa_bg написа:С лада Нива е друга работа. Лятото става, сега не знам как ще е пътя.
Ще ти пусна снимка на ЛС.
Ако говориш за пътя през устието на Шипоченска река, в момента няма проблем да се мине, дори с "неподготвен джип". Аз съм с Витара, със стокови гуми, и нямам проблеми с пътя. :drinkers:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от chirusa_bg »

Ами предполагам, че сега оттам е най-добре.
Иначе през Злокучане ще е много гадно, 100%, пък и рибите едва ли са в онзи край на залива.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от Redimido »

Супер, благодаря ти много за рисунката! И в тоя ред на мисли можеш ли да ми направиш подобна рисунка указвайки къде са Мечката, Багера, Римския мост, самия Бункер...че не съм много наясно. Както и къде може да се слезе с лека кола за да не може бай мангал да пипа...? Ще съм ти много благодарен и съм убеден че ще бъде много полезно за всички да имаме такава графика, както някой е направил с местата на Жребчево.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от chirusa_bg »

Ставам все по-добър в рисуването, вече съм на ниво 2ри клас :lol:
Ето една картинка.
Искам да попитам за багера, там ли е наистина? Някой помни ли къде беше тъпия багер преди да го залее? Аз го помня доста по-надолу, ама тогава бях малък и много много не си вярвам на спомените :)
Изображение
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от Redimido »

Супер си!!! :) Ако вкараш и филмовата къща къде е, направо минаваш в 4 клас! :):) А защо на Римския мост, му викат Римски мост, бил съм много пъти в района, но не съм виждал никакъв мост там. Само плажчетата, дето над тях има един заслон много готин!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от chirusa_bg »

Егати къщата, не се е сейвнала :mrgreen:

Пада се точно срещу Римския.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от Redimido »

Как се стига до там? Има ли нормални условия за лека кола?
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: яз. Искър, Шипоченския залив?

Мнение от Redimido »

Виждам на картата няколко пътя, през селото и се пресича един мост със сводове и после се влиза в гората през нивите, там как е ситуацията?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”