Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Модератор: sapuna

s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от s4etovod »

Колеги,

Зор имам и ша стаам спинингист :lol: Ама не всекъв, а морски.

Влезе ми тая муха и на мен в главата и ми наруши душевния мир. На всичко отгоре съм предимно плувкар и от спининг техника и тактика почти нищо не отбирам. Та поради последната причина съвсем не съм готов да хвърля за въдицата повече от 100 лв... Мерак има, ама за по-скъпи такъми първо да фана нещо :lol: :drinkers:

За това и не настоявам въдицата да е нова, ама така и не успявам да се убедя какво точно трябва да търся. Разбрах, че трябва да е по-твърда пръчка и с по-голяма акция от сорта 20-60 и т.н. Съвсем не настоявам и на маркови такъми. Искам да е нещо изпробвано, леко, с добър достатъчно твърд строй, дължина 2.70-3.00 м.

В момента в Раздел Продава се въртят няколко пръчки в рамките на горния бюджет, но вече се набълбуках с една нелоша за щука въдица, която обаче ми се види мекичка за морски спининг и ще я продавам.

ТА МОЛЯ ПРЕДЛОЖЕТЕ КОНКРЕТНИ МОДЕЛИ И ВАРИАНТИ за ползвъни от вас здрави спинарки за море:drinkers:
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от toshiro »

А какви примамки се използват? Така де, в какъв тегловен диапазон? Че на мен ми стана интересно :)
ico000_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 547
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 1:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от ico000_ »

колега за от брега или от лодка ще практикуваш
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от s4etovod »

Става дума за риболов от брега с воблери, клатушки и джигове в диапазона 10-40 грама :roll: с мерак за лавраци, лефер, баракуди, луцоси и т.н.
В момента имам една 3 метрова, перфектна за щука, но колега морски риболовец от друг форум ми каза, че е доста гъвкава особено за джиг риболов. За това търся конкретна препоръка в посочения ценови клас до към 100лв като даже предпочитам втора ръка, че може да е изпитан модел...

Например имам оферта за Шескпир Ъгли Стик Lite 2.70 м., секции 2, акция 25 - 60, тегло 0.242 гр, но още не съм я пипнал за да преценя дали ставаhttp://www.ebay.co.uk/itm/Shakespeare-U ... 3ccba8cd66?

От друга страна във форумите се твърди, че именно тези спининги на Шекспир нямат чупене, което е добре, на баш спининг вудуто Павел Иванов хич не ги харесва. Е той харесва и признава само СентКроа, ама те са над бюджета..
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от toshiro »

s4etovod написа: но колега морски риболовец от друг форум ми каза

Според мен се пробвай и ако пръчката не е подходяща, сама ще ти го каже. Представи си, че вземе да ти хареса с нея...
spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от spectrum »

Колега аз също имах подобна дилема като теб и за малко да си взема нещо от тези две дървета :

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... le-Spin-60" onclick="window.open(this.href);return false;
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... r-Tele-100" onclick="window.open(this.href);return false;

,но имах чувството, че освен приятелката ми да ме побийва от време на време с тях за друго няма да ставата, а тези ми се сториха без пари направо, на мен идеята ми беше да ги използвам за по тежки чепарета и бомбарди с които да мога за замятам на по големи дистанции от брега и в краен случаи се за попчета щяха да се използват защото сега с пръчката която ловя е с акоция 10 - 30 и ме е страх да я натоварвам много много...
Атанас_Д
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 301
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:02 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от Атанас_Д »

Я виж тази.Много добър спининг.
2.70м МН .Само -Н- е много твърда.
Ето линк
http://shop.fishzonebg.com/index.php?ro ... uct_id=202" onclick="window.open(this.href);return false;
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от s4etovod »

Хммм от това последното баш 2.70м МН, гледам че няма. Има на 2,70 ХН, но това е сигурно екстра твърда ака гега..

ДАМ-овете и тях съм ги мислил, че са евтин вариант като за начинаещ, но май в Орозов ги нямат или не ги показват. Вчера бях там. Пък за предпочитане е да не е телескопична пръчката...

А Шекспира Ъгли Стик верно ли няма фенове? 50 кинта ми е офертата?
Petur60
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 5:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от Petur60 »

В момента имам една 3 метрова,...
и какво толкова и има на тази въдица,та не ставала за джигове ?
и след като толкова не става за джигове, защо си решил, че новата ще става И за джигове ?
само защото смяташ, че посочената сума е достатъчна за такава въдица ли ?
според мен нямаш нужда от друга въдица...или поне не преди да покажеш примерно 5 снимки на уловени риби с въдицата, която имаш в момента.
Аватар
koda33
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 913
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:16 pm
Местоположение: Панагюрище-София

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от koda33 »

Колега един съвет и от мен , намираш свободно време и отиваш в магазина на Видракс , там колегите са много отзивчиви и ще ти помогнат при избора или отиваш при Иван Пигов ,и той може да те насочи доста добре)))
Георги Стефанов
спининг клуб "Стари Видри"
"Джуджетата тичаха и се смееха, защото тревата ги гъделичкаше по ташаците"
Аватар
rosboz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от rosboz »

Аз си заприходих тази

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1714

и я тествах на марица - представи се отлично

http://www.erabg.com/forum/viewtopic.php?f=74&t=3894
ski today
work tomorrow
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от sapuna »

s4etovod написа:... с мерак за лавраци, лефер, баракуди, луцоси и т.н....
Ми нека ти предложа една Baracuda тогава:

Baracuda BOOGY
Дължини 2,40м и 2,70м
Спинингова пръчка на две части.Карбонова бланка,EVA дръжка с коркова тапа,HQ T-SIC водачи.
-Дължина 2,40 м ; транспортна 1,24 м ; акция 12-40 гр ;
тегло 147 гр ; 9 бр. водачи ; карбон 24TC>99%
:arrow: http://baracuda.com.ro/index.php?p=detalii&prod=1861" onclick="window.open(this.href);return false;
-Дължина 2,70 м ; транспортна 1,45 м ; акция 12-40 гр ;
тегло 165 гр ; карбон 24TC>99%
:arrow: http://baracuda.com.ro/index.php?p=detalii&prod=1861" onclick="window.open(this.href);return false;

Цени
- 2,40м - 40лв
- 2,70м - 45лв
Актуални снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от bobo_33333 »

Земах си такава Baracuda BOOGY на 2,40м ,да си кажа доста е добра за парите си и е лека
Та смятам и на 2,70м при това тегло си е супер
Аз там съм пораснал...
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от Павел Иванов »

s4etovod написа:... Е той харесва и признава само СентКроа,...
Тц ! Не само тях :lol: Верно че не правя "гардероби" с такъми как някои колеги , но все пак признавам и Гари Лумис , Беркли и Ито Крафт :D Та да не стават недоразумения де . Инак признавам и други въдици , ама не съм колекционер в това отношение . Виж относно макарите признавам само Дайва :mrgreen:
s4etovod написа:Става дума за риболов от брега с воблери, клатушки и джигове в диапазона 10-40 грама :roll: с мерак за лавраци, лефер, баракуди, луцоси и т.н....
Инак за такива , вкл. и туна , ходя с едно таласкопче Черна Пантера на ДАМ . Около 15 - 17 годишно . Дължина 2.10м. , тест 30 - 60гр. Лесно се събира в куфара за самолета , дреме ми като го увъргалям в пясъка , често му се разлепват водачите ама за какво е Канеколита , с две думи върши работа :D

пп - Ъглито е дърво от всякъде ! Тежка , тромава , глуха , небалансирана гега , екстра е за остен ! Само къде с това плътно , лигаво връхче , май и за това не става :?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от s4etovod »

Ееее най-накрая да се включи и тежката артилерия тука :drinkers:

Павле, ДАМ също са вариант телескопичните им, те са си геги яки...

Сега, варианти има, лошото е, че както винаги точно това, на което се спира човек го няма...

Класацията на търсенето за момента е:

1. Formax Striker 2,70м, акция 15-45 или евентуално 10-30. Лошото е, че в интернет магазините няма точно тези параметри. Та за това, ако някой знае къде има да казва - ТЪРСИ СЕ!!! От друга страна се оказа, че имам Formax Typhoon Spin 2,40 с акция 20-40, което ми повдига въпрос дали двата Формакса са с близки параметри :roll: ?? Тайфуна го клатих скоро, чудейки се какво да правя, стегната е пръчката, ама като че ли ми се иска да е още малко по....твърда...

2. Баракудата на 2,70м дето предлага Sapuna по-горе. Не намирам много отзиви, иначе параметрите така написани са повече от чудесни.

3. Shimano Catana CX 2,70м във варианти SCATCX27MH акция 14-40 или SCATCX27H акция 20-50 http://www.riboco.com/index.php?mod=product&show=1896" onclick="window.open(this.href);return false;. Не съм ги клатил и вашите мнения са полезни.

Но фаворит е Formax Striker .... Ако има някой излишен да казваааа
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”