Избор на въдица

Модератор: sapuna

nasko_986
фен клуб-скобар
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юни 13, 2012 7:29 pm
Местоположение: Смолян

Избор на въдица

Мнение от nasko_986 »

Здравейте! Гледам ,че в Lidl са пуснали някакви риболовни принадлежности и попаднах на въдици. Предлагат 4 модела , но незнам коя точно е най-добра.Принципно ловя на леко - плувка. Ловя и на язовири,но по рядко. Моля дайте своето мнение ,коя бихте взели.Ако може да ми обясните каква е разликата между четирите вида. Ето линк: http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-628 ... _24329.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Благодаря предварително.
kalata_87
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 23, 2013 7:31 pm

Re: Избор на въдица

Мнение от kalata_87 »

Пич не се излагай,дай 60-70лв в някой риболовен магазин или се позаинтересувай какво се предлага 2ра употреба.Ще намериш нещо качествено което да се ползва дълго време и ще ти доставя удоволствие от риболова.
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Избор на въдица

Мнение от stefan4etoo »

Мани ги тия лидъли :lol: ,никога не бих си взел нещо рибарско от там
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Избор на въдица

Мнение от Dzambok »

kalata_87 написа:Пич не се излагай,дай 60-70лв в някой риболовен магазин или се позаинтересувай какво се предлага 2ра употреба.Ще намериш нещо качествено което да се ползва дълго време и ще ти доставя удоволствие от риболова.
:smt023
подкрепям колегата, аз съм на принципа 2ра ръка

иначе
1) За риболов на дъно/фидер 300-5 -3метра окомплектован за дъно
2) С плувка 300-5 -3метра окомплектован за плувка
3) Спинингова 270-5 - 2.7метра окомплектован за спининг
4) Спинингова 210-5 -2.1метра окомплектован за спининг
друга разлика не виждам

ако те предаде такъма във кофти момент и испуснеш някой трофей ще се замислиш за нещо по надежно
Все пак не е важен такъма а желанието :smt079
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
nasko_986
фен клуб-скобар
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юни 13, 2012 7:29 pm
Местоположение: Смолян

Re: Избор на въдица

Мнение от nasko_986 »

Имах предвид кой от четирите модела е най-добре да взема? За момента съм се насочил към дъно/фидер (1) и плувката (2). Кажете Вие кое ще изберете ако имате само тези модели.
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Избор на въдица

Мнение от Dzambok »

nasko_986 написа: Кажете Вие кое ще изберете ако имате само тези модели.
така зададен въпроса бих избрал някоя от 3 метровите позиция 1 или 2 да има някаква дължина все пак пръта за замятане на плувка

На племенника му купих 3.7 телескоп за 12 лв и макара за още15лв от рибарски магазин . Разбира се турбокитайски но засега се държат много по добре от такъмите с които аз ловя.
Та разгледай и в рибарските магазини какво ще откриеш.
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
baikras111
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 11:04 am

Re: Избор на въдица

Мнение от baikras111 »

Брато,разходи се по рибарските магазини,със сигурност ще намериш по добро там
Ivoriba
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 4:39 pm

Re: Избор на въдица

Мнение от Ivoriba »

Влез във Продава риболовни или във Продавалник и ще си намериш по качественни неща на подобна цена!
nasko_986
фен клуб-скобар
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юни 13, 2012 7:29 pm
Местоположение: Смолян

Re: Избор на въдица

Мнение от nasko_986 »

Да , знам аз там имам регистрация.Гледам ги през всеки час :lol:
Ето какво съм си харесал:
http://prodavalnik.com/vditsa-za-ribolo ... -i23664159" onclick="window.open(this.href);return false; /въдица от 3метровата/

Има и по-ефтини варианти на въдица с макара , но са по не качествени. Другият вариант е да купя макарата от тази въдица - токушима + от някъде телескоп с водачи.
Това е май телескопа: http://www.riboco.com/index.php?mod=product&show=2124" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето макарата: http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... ma-TE-C304" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето и други телескопи:
http://prodavalnik.com/vditsa-siweida-d ... -i22842387" onclick="window.open(this.href);return false;

Според мене тази въдица с макарата е по-добра само където кордата е дебела /0.35/ и незнам какво ще хвана в реката с нея :lol:
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Избор на въдица

Мнение от sapuna »

От всичко показано много има да плачеш!Токушимата не 14,а и 4лв не струва!Внасям марката от години,но в кашоните "на кило" не бих се загледал дори и в склада им!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
nasko_986
фен клуб-скобар
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юни 13, 2012 7:29 pm
Местоположение: Смолян

Re: Избор на въдица

Мнение от nasko_986 »

Еми аз не мога да си позволя кой знае колко скъпо. Дайте и вие предложения относно телескоп с водачи и макара. На тази обява в продавалник за въдицата ако я взема ще сменя кордата с 0.20мм 100метра и трябва да подложа с нещо. Не ми трябва кой знае каква специална въдица. Трябва ми просто нещо по надеждно. Аз имам една китайска въдица /2.20метра/ взел съм я за 15 лева(въдица и макара и влакно) и работи , само където влакното ще оплева и ще го сменя.Макарата е на GLOBE а телескопа незнам пише фули карбон нещо си. Затова търся още една въдица,защото тази е малко изкривена и ми създава проблеми. Дайте ваши предложения. Аз утре ще мина през магазините да разгледам , ако ли не ще си остана с тази , само трябва да я отнеса на майстор.
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Избор на въдица

Мнение от stefan4etoo »

Ами колега като дадеш по 15 -20 лв. за въдица няколко пъти и ще се увериш, че евтиното излиза скъпо.Викаш че ставала ама кордата оплитала ,крива била, на ремонт ще ходи.Не знам на кое викаш че става???Вземи събери някой лев в повече и си купи нещо мааааалко по качествено от изброените от теб,хем няма да имаш ядове и хем ще ти е по кеф с ваденето на риба :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”