Сом на тролинг

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
julian nachevski
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 6:03 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от julian nachevski »

Some закачам и щуки различни размери досега нямам късане затова несъм се заредил с поводи, но мисля че конец 19 -20 трябва да е голяма риба да го скъса. Веднъж имам изтарвана риба не заради късане на конеца а се искара лопатата на воблера, и така но пак линията издържа. Така че и тази година ще опитаме по стария начин тоѝ за мен си е наѝ-резултатен.
моята риба няма кой да я хване
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

julian nachevski написа:Some закачам и щуки различни размери досега нямам късане затова несъм се заредил с поводи, но мисля че конец 19 -20 трябва да е голяма риба да го скъса. Веднъж имам изтарвана риба не заради късане на конеца а се искара лопатата на воблера, и така но пак линията издържа. Така че и тази година ще опитаме по стария начин тоѝ за мен си е наѝ-резултатен.
Ти явно си майстор на щуките,щом не ти късат.
Юли колко сома имаш,освен големия на тролинг.Изкарването на лопатката е при ползване на неподходящ воблер за сом.Изправянето на халката,куката и подобни също.
Никога не съдете за сомовете само от Пясъка и Жребчево.За мен това са летища без трънки,макар на Гео да му скъса няколко пъти на Жребеца от мидите.Сега е с повод 2м.
Не се засягай от поста ми.Троля от скоро....малко от преди твоя сом.Нямам големи претенции за тролингист.Но явно за краткото време на моя тролинг имам дървета,миди и късали ми щуки.
Което ме кара да мисля,че съм прав за поводите.
Все пак,щом тебе те урежда стария начин на тролинг......можеш и да не го променяш.....мен не ме урежда да ми заминават воблерите с рибите.От тази година имам три клипчета с подобни случки.....не преразкази на трети лица.Явно си е до майсторлък и опит който нямам. :roll:
julian nachevski
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 6:03 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от julian nachevski »

Бате Емо хващам постоянно сомове сомчета щастлив съм че досега не са ми късали, Повече примамки губя по разни паднали дарвета или по скали там късам и ги губя. Жребеца е водоем с малко закачки но на Иваѝловград много закачам и късам воблери. Забелязъл съм че година с година не си приличат.Една година удрят сомове една бели риби. Миналата година ловихме повече бели риби имаше и сомове но малки на големи удар нямаше. Дано тази 2013 да е по добра.Пробвам ги и през по топлите дни сега но няма още резултати.
моята риба няма кой да я хване
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от didooo »

Нямя ли вече хванати сомове рано ли е нее ли
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Сом на тролинг

Мнение от power123 »

Може ли да ми дадете съвет за воблери за сом и щука на Огоста.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

power123 написа:Може ли да ми дадете съвет за воблери за сом и щука на Огоста.
Рапала Х-Рап Джойнтет 13см.
Сливър син,ред-хед и оранжев.
Нилс цвят 24,66 РХ или ЦРХ газещи на 3м. и 4.5м.
Магнум 7,9,11,14см.
Ю-зури миноу 9,11 и 13см.
Салмо Перч 9см. ФТ
Бомбер син ФТ и Ред-хед.
Предатек клоун цветове.
ДТел-Денсер 9 и 11см.
Общо взето съм ти покрил годината с дълбочини и подходящи воблери за там.Ако прецениш,мога да помагам с набавяне на воблерите.
Естествено има и други воблери,но това са основните за там.
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Ashmodean8004 »

Я кажете колеги на рапала магнум клоуна на някой удрял ли му е сом над 10 кила? Малко да раздвижим темата преди откриването!
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от didooo »

Колега Емо на какви воблери да го търся след забраната сома
Става вапрос за язовир Цонево
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

didooo написа:Колега Емо на какви воблери да го търся след забраната сома
Става вапрос за язовир Цонево
Там по-принцип кълве на малко по-дълбоки воблери от другите язовири.Според мен от 3 до 5м.Но по-скоро за този язовир мога да те съветвам за кльонк,защото съм тролил само веднъж и то за бяла риба.
Не се литкай по това да гониш бялата.....тя е още по-дълбоко от сома.
Съжалявам,че не ти дадох точно мнение,като на другия колега,но не бих си позволил да си измислям и лъжа.Важни са трасетата и се опитай да намериш такива към Аспарухово......въпреки мрежите.
Мога да взема точно инфо и да ти кажа,но не сега.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

didooo написа:Колега Емо на какви воблери да го търся след забраната сома
Става вапрос за язовир Цонево
Ти па намери кого да питаш? :shock: Питай някой,който ходи редовно да троли на Цонево,а не някой теоретик! :wink: Ето едно соме на тролинг от Закриването! :drinkers:

Изображение
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

От теоретика още нямат по-голям сом изваден на Цонево.....и той не е един. :idea:
Пиши си за Жребеца Маугли. :wink: :D
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Emo-83 написа:От теоретика още нямат по-голям сом изваден на Цонево.....и той не е един. :idea:
Пиши си за Жребеца Маугли. :wink: :D
Никога не си хващал сом на тролинг,на Цонево! :mrgreen: :rolleyes: Колегата търси конкретно воблери за тролинг на сомове за там,а не некой фукльо да го забълбуква на тема "кой съм аз"! :rolleyes:
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Сом на тролинг

Мнение от Митев »

Само да не си помислите , че не чета .................. :mrgreen:
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Ashmodean8004 »

Митев написа:Само да не си помислите , че не чета .................. :mrgreen:
Мирише ми на бан :)! Вземете си спретнете едно състезание и се умирете, колеги сте, на възраст сте само се хапете, какво печелите от цялата работа?
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Troli Rapala написа:
Emo-83 написа:От теоретика още нямат по-голям сом изваден на Цонево.....и той не е един. :idea:
Пиши си за Жребеца Маугли. :wink: :D
Никога не си хващал сом на тролинг,на Цонево! :mrgreen: :rolleyes: Колегата търси конкретно воблери за тролинг на сомове за там,а не некой фукльо да го забълбуква на тема "кой съм аз"! :rolleyes:
Ей Шашко,кажи ми честно посочил ли съм му воблери за сом на Цонево,както на по-горния колега за Огоста.Много тъпо парче си честно.
А не съм му посочил,защото не съм хващал там сом на тролинг,а само бяла и не бих искал да го подведа само за да му продам воблери.За разлика от теб при мен има етика и морал.
Отностно миризмата на Бан....редовно му го слагам.....умишлено не е доживотен.Не може да има село без луд......но двама вече са в повече за селото.
Другото за сведение на колегата Ashmodean8004 който ме съветва да се сътезавам.....На риболов ходя за лично удоволствие,а не да си го меря с комплексирани хора.Ако ви се струва,че се карам с този индивид.....грешка е.....забавлявам се и не му позволявам да ви лъже и забълбуква с грешни такъми и култ към личноста......дано го оценявате,а не ме слагате редом до Шашко.
Не съм втория луд и не ми пречи да ви го оставя,само вие да му се кефите.
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”