Попери за щука.

Модератори: Павел Иванов, sestrata

firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Попери за щука.

Мнение от firepd69 »

Serinus написа:Искам да попитам, макара с бавна осцилация (Ryobi Zauber), става ли риболов с попери?
Аз съм с такава размер 3000.Ето и най успешният ми попер за този сезон, цвят YP.
http://akvasport.com/productv/6918/vobl ... pop-6.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Попери за щука.

Мнение от Vid »

firepd69 написа:
Serinus написа:Искам да попитам, макара с бавна осцилация (Ryobi Zauber), става ли риболов с попери?
Аз съм с такава размер 3000.Ето и най успешният ми попер за този сезон, цвят YP.
http://akvasport.com/productv/6918/vobl ... pop-6.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Я пък не разбирам, каква връзка има бавната осцилация за конкретната макара при ловене при ловене на всякъФ тип риби и с всякакви примамки??? Обяснете ми моля...?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Попери за щука.

Мнение от Павел Иванов »

Не е особено удачна при бързо обиране на дребни примамки , особено с дебел брейд :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Попери за щука.

Мнение от Vid »

Павел Иванов написа:Не е особено удачна при бързо обиране на дребни примамки , особено с дебел брейд :wink:
Павка, не разбирам връзката с "осцилацията" и бързото обиране на влакното? Т.е. осцилацията е повече намотки на по малко пространство върху шпулата, но не и бързина на навиване???? Да не ровя сега в и-нета, но при заубера в сравнение с класните дайви навиването е по бързо и това няма нищо общо с бавната осцилация ?? Това щото предавателното число е по високо 5,1 към 4,8 как е при дайвите принципно и като цяло де...........
Дори напротив, според мен бавната осцилация е проблем при тънко влакно, защото навивките влизат " една в друга при бавната осцилация-навиване" и при изхвърляне, при тънки влакна се получава зацеп...., Това при дебел брейд не е проблем, дори и с обирането му на дребни примамки?
Въпреки, че съм си пълен аматьор след толкоз години в то риболов и имам хиляда воблери и блесни или силикони, на които въобще не помня имената, при все това, което по горе споменах, съм убеден, че е така????????????????????????
Заубера е една от най добрите макари в Б-г при най добра цена.... Единствения и проблем е теглото и....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Попери за щука.

Мнение от Павел Иванов »

Vid написа:... Това при дебел брейд не е проблем, дори и с обирането му на дребни примамки?....
Да бе , не е . Само къде като пообира такива един излет човек , обикновено се връща с една трета от брейда и много изразходвани нерви :mrgreen: Инак относно качествата на макарата , тъй е , много читава макара за парите си за диапазона от МЛ нагоре .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Попери за щука.

Мнение от JettroniX »

Павел Иванов написа:
Vid написа:... Това при дебел брейд не е проблем, дори и с обирането му на дребни примамки?....
Да бе , не е . Само къде като пообира такива един излет човек , обикновено се връща с една трета от брейда и много изразходвани нерви :mrgreen: Инак относно качествата на макарата , тъй е , много читава макара за парите си за диапазона от МЛ нагоре .
Хах какъв бил проблема....
Добре де, при един от излетите си на Враждебна реших да ползвам уолкър 9,5см/14гр. .
Не видях, че Аплауса ми (3000) при едно от първите обирания при придърпванията е направил леко...клупче му викам. Като не обереш плътно линията с изпъване на въдицата до долно положение, при придърпването се получава едно прехвърляне на шпулата от влакното и линията се кръстосва един път на малко клупче (не е брада нито се получава възел). Та не го видях при проводката и се бе покрило от последните метри линия, а си бях направил качествен кастинг на 45-50 метра, та представете си под колко линия е това клупченце. При следващото замятане стана фал, като излитащата линия набра клупчето из под 20-тина метра влакно и стана каша. В случая имах навит към 70 метра Климакс от онова 0,18 дето го дават :D .....та седнах на един камък и почнах да разплитам гоблена :D
Точно около 3 часа ми издържаха нервите и реших, че ще се върна не с 1/3 назад от влакното, ами с 40 лева за ново :D
Та т'ва стана от недоглеждане при несинхронно навиване и придърпване, със средно голям диаметър брейд, макара Рьоби Аплаус на 3000 и гьостерица на 2,7м. .... От тогава разбрах що хората ползват за повърхностни примамки пръчки от 1,8м до около малко над 2м :lol:

Пък за поперите, разцветка WF на Салмо ПОП 6 см. , т'ва Лято, при един излет ми донесе 5 нереализирани от моя страна атаки на щуклета от 500 до 800 грама в силно затревен участък със свободно място за мятане по права линия около 20 метра ;) Силно агресивна бе проводката с яко плющене на ПОП-а и стоп от около 1 секунда, която ми донесе атаките на щуклетата. При други проводки нямаше "вдигане" на риба.
Кефа бе на макс, тъй като водата бе бистра и се виждаше как "излитат" изпод тревите да лупнат примамката.

Изображение

Обаче от този излет насам, нямам "вдигнати" риби макар, че всеки път като съм на Марица го слагам и плющя в спокойните вирове, заливи и подмоли.....
Изображение
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Попери за щука.

Мнение от Д.Граховски »

Аз от откриването нямам вдигане на щука на попер,ама па тогава бе стршно за 1 час сигурно 8-9 вдигания,едната скочи с попера в устата на метър и нещо, една при падането на примамката направи бразда във водата и при първото пльокана буум вулкан от вода.Имах и дигане на голям сом 2 пъти ама стига до попера и се отказва.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Попери за щука.

Мнение от Fishh »

От 2 дни пробвам със Rapala Skitter Pop но нямам успех,много се заплита ама малко му хванах цаката :lol: та да попитам само за щука ли е или и сом вдига ?
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Попери за щука.

Мнение от Д.Граховски »

И сом вдига.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Попери за щука.

Мнение от Vid »

Павел Иванов написа:
Vid написа:... Това при дебел брейд не е проблем, дори и с обирането му на дребни примамки?....
Да бе , не е . Само къде като пообира такива един излет човек , обикновено се връща с една трета от брейда и много изразходвани нерви :mrgreen: Инак относно качествата на макарата , тъй е , много читава макара за парите си за диапазона от МЛ нагоре .
JettroniX написа:Само къде като пообира такива един излет човек , обикновено се връща с една трета от брейда
Не видях, че Аплауса ми (3000) В случая имах навит към 70 метра Климакс от онова 0,18 дето го дават :D .....та седнах на един камък и почнах да разплитам гоблена :D
Павка, имам две макари Заубери и мога да кажа, че обират добре както дребни така и едри примамки. Проблема при дребните, т.е. при ползване на по ситно влакно е, че то доста яко се вклинява (особено при обиране под напрежение на линията).... не че после прави бради и тем подобни, просто при замятане по трудно се размотава от макарата и кастинга куца.... До сега нямам случай ползвайки Заубер да съм се върнал с 1/3-та от влакното и да съм си скъсал нервите.....

Гендо, мислЪ, че проблема ти е друг. До колко ми е ясно Аплауса не с бавна осцилация, колкото Заубера. (без да съм го позвал първия) Та, смятам проблема ич не е в бавната осцилация......, а някъде другаде...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Попери за щука.

Мнение от nabeden ribar »

ексия кръстосва доста повече влакното от заубер
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Попери за щука.

Мнение от Fishh »

знам един затворен водоем не много голям във които има доста добри костyри,само че не взимат на нищо освен на рибка.Ако някои сподели някаква тактика за днес мисля да пробвам и със Rapala Skitter Pop -9sm ?
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Попери за щука.

Мнение от Fishh »

Или не е сезона за попер или няма риба .....гледах клипове къде с 5-6см същия модел попер распери хващат при мен нямаше успех 3-4 рибола без вдигната риба.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Попери за щука.

Мнение от JettroniX »

Vid написа:...Гендо, мислЪ, че проблема ти е друг....
Не съм писал, че Аплауса е с бавна осцилация :D
Ми то проблема е комплексен , не е само в малкото тегло на примамката и брейда ;)
За попери и изобщо за повърхностни примамки, като че ли най-добре е да се ползват байткастинг комплекти ;)
Това е в страни от темата за "Попери за щука", но е хубаво човек да се замисли какъв такъм да ползва, след като се е насочил към такъв тип примамки.
При излетите си, виждам доста хора да работят със Скитър Поп-а на затворени водоеми, но не съм видял някой да вдигне щука...щот може би тя не е там дето плющят :D
В тези видеота дето гледаме по мрежата, всичко е видеомонтаж, та не се знае колко време са "поп-вали" хората, до де не са вдигнали някоя риба ;)
През Лятото и Есента, ако не е времето на поперите за щука, то кога е ? :idea: :mrgreen:
Изображение
antonivanov
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 4:01 pm

Re: Попери за щука.

Мнение от antonivanov »

От тази тема и аз реших да си взема един Rapala Skitter Pop. :D
Вчера се поразходих да го пробвам по Жребеца и останах доста доволен.
Сутринта щуклетата бяха доста и нападаха стръвно, но бяха предимно малки.
От начало бях без повод и попера не пльокаше както трябва, въпреки това пак се лъжеха рибки.Когато се закачи една по-едра без малко да пререже влакното и тогава сложих метален повод. Звука на попера стана доста по отчетлив, но вече беше обяд и рибата спря.

Поздрави и наслука!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”