машинка за вързване на кукички

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от butnik »

Na_Sluka написа:Колеги са ми казвали че няма смисъл.По добре стават на ръка :wink:
Колегите ако не ползват малки номера куки(за мен малки са от 16 нагоре) си е тяхна работа.Аз си ги връзвам с нея и то за броени секунди.Имам и от двата вида.Имам също и вързвачка за клупчета,подарък от Родригес де Силва.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
laplandeca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 10:16 pm

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от laplandeca »

butnik написа:
Na_Sluka написа:Колеги са ми казвали че няма смисъл.По добре стават на ръка :wink:
Колегите ако не ползват малки номера куки(за мен малки са от 16 нагоре) си е тяхна работа.Аз си ги връзвам с нея и то за броени секунди.Имам и от двата вида.Имам също и вързвачка за клупчета,подарък от Родригес де Силва.
Нея знам тази машинка , ама ако е по лесно с нея е добра идея, вързване на кука 20 номер , за мен това си е цяло приключение, ползвам ги за уклей и за скобар на дъно , по мой си начин , късанията са доста, след поредното вързване , вече си изредил всички възможни ругатни от нашия богат език :lol:
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от INCUBUS »

При мен не стават по-добре на ръка и машинката ми върши страхотна работа.При това не е маркова,някакъв ментак е -10 лева,но след няколко упражнения се постига добра скорост и висока сигурност на връзването.
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от SONY »

От къде можем да си заупим такива? Има ли ги в повечето рибарски магазини? Не съм питал до сега , но ми грабна интереса :wink:
TICA FAN
Аватар
майсторчето страхил
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1357
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 5:32 pm
Местоположение: В.ТЪРНОВО

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от майсторчето страхил »

Преди 1 -на година взех да недовиждам и реших да си взема приспособлението за връзване на куки ,нищо лошо че я купих В магазина ми обясниха как се връзва дадох цели 3 лв. долу- горе бързо се научих да вържа и възела нее чак толкова лош по мойте критерии.Но за да връзваш с нея ти трябва или друг човек ,трета ръка или да си много добър с пръстите на краката за да стои повода опънат.Може и да не съм прав ,но си вземах по сериозни очила :smt119 и се върнах на стария вариянт с пръсти и зъби :smt023 .
п.п.Понеже има нов одговор да кажа че ментето нее принципно по различно от марково.
НЕ БОЙТЕ СЕ,ТОВА СЪМ АЗИзображение
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от Бачо Илия »

майсторчето страхил написа:Преди 1 -на година взех да недовиждам и реших да си взема приспособлението за връзване на куки ,нищо лошо че я купих В магазина ми обясниха как се връзва дадох цели 3 лв. долу- горе бързо се научих да вържа и възела нее чак толкова лош по мойте критерии.Но за да връзваш с нея ти трябва или друг човек ,трета ръка или да си много добър с пръстите на краката за да стои повода опънат.Може и да не съм прав ,но си вземах по сериозни очила :smt119 и се върнах на стария вариянт с пръсти и зъби :smt023 .
п.п.Понеже има нов одговор да кажа че ментето нее принципно по различно от марково.
Виж там , на линка по-горе , човека слага ролката с влакното на масата и я затиска с масивна чаша пълна с уиски :D Важното е да не пипаш (фиркаш) уискито до като връзваш 8) 8) 8)
Изображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от butnik »

Ако имаш Мъртвите сибирски полета ще ти свърши работа.Кво толкова има,че ти трябва още една ръка,затискаш ролката с нещо тежко или я държиш с колената.Лично ползвам едно малко менгеме,купувано от братския Съветски съюз.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
майсторчето страхил
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1357
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 5:32 pm
Местоположение: В.ТЪРНОВО

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от майсторчето страхил »

По принцип няма проблем да запънеш повода ,но престави си стръмен бряг,комари те хапят,рибата кълве на поразия ,а ти си гониш ролката корда за поводи надоло по склона :smt100 .Иначе в домашни условия :smt023.Колкото до чашата става и хубава домашна но след връзването щото ще падне ролката и ще оплетем конците :drinkers:
НЕ БОЙТЕ СЕ,ТОВА СЪМ АЗИзображение
наблюдател
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 749
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 3:38 pm
Местоположение: Недко Митев - Смолян

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от наблюдател »

И аз отскоро имам проблем с очите и тази джаджа (мойта е менте от 4лв.) ми реши проблема. Стискаш ролката между краката и връзваш (няма нужда да режеш предварително повода). Става си и на водоема.
"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.
Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.
Знаещият не убеждава, убеждаващият не е знаещ."
Лао Цзи

IDA каза:
Нищо и никакъв човек, пък голям простак
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от butnik »

Sony,в магазина който те пращам ги има.А поводите си връзвам в къщи и си ги подрждам в класьор според размера.Много рядко ми се налага да връзвам на водоема ама Наблюдателя ти е писъл и той какво прави.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от Бачо Илия »

maycal написа:Изображение

Е за какво ти трябва друг възел за обикновени случаи?
По-долу , инструкция и за този модел:

http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... ts_id=2082

8) 8) 8)
Изображение
rapalamilenko
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 6:52 pm

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от rapalamilenko »

:lol: аз имам подобна на тази за 3 лв варши работа а и възелът не е лош :P
rapalamilenko
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 6:52 pm

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от rapalamilenko »

:lol: аз имам подобна на тази за 3 лв варши работа а и възелът не е лош :P
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от butnik »

rapalamilenko написа::lol: аз имам подобна на тази за 3 лв варши работа а и възелът не е лош :P
Тая от 3 лв не ти ли къса влакното,помисли добре преди да отговориш,бледо копие е на оригинала,толкова не можаха да измислят свястно телче.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Светльо-toxin34
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 849
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 9:12 am
Местоположение: Светльо Радославов гр.София

Re: машинка за вързване на кукички

Мнение от Светльо-toxin34 »

Ба,аз си ги връзвам по старомодния начин.Без машинка.Имам един приятел от квартала,той до преди години връзваше кукичките на целата тайфа.И не струваше много.Арчеше само гроздомицин и консерви копърка.Ама много почна да му идва тревата та вече не го ползвам.А преди нагласяше и N 26-ti
Бракониерииии,оставете рибата да се размножавааа
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”