Сваляне и качване на филми с торент клиент

Как да направим възможно най-добри снимки от излета.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от sapuna »

Постоянно,колеги ме питат как да свалят/качат даден файл през системата пиър ту пиър.Ако не ставаше на въпрос за Филми на риболовна тематика,то никога не бих пуснал подобна тема точно тук!Сега вече е факт и Ви моля въпросите си да задавате само в нея!

Аз съм си фен на Bit Comet торент клиент и не му изневерявам от самото начало!В тази връзка мога да кажа,че има бъгави и стабилни версии.Препоръките ми и основни настройки четете по долу в описанието за работа.
BitComet е безплатен p2p (peer-to-peer) торент клиент за споделяне на всякакви файлове. Напълно съвместим е с Bittorrent протокола, който е един от най-популярните p2p протоколи създадени с идеята за бързо разпространяване на 100Мб или гигабайтови файлове. BitComet е мощен, изчистен, бърз и лесен за употреба bittorrent клиент. Поддържа едновременно сваляне, сваляне на опашка (download queue),сваляне само на определени файлове от торент,чат канали,диск кеш, лимитиране на скоростта на сваляне,порт мапинг,прокси,филтриране на ип адреси и др.

ОПИСАНИЕ ЗА РАБОТА С БИТ КОМЕТ


СВАЛЯНЕ

Първа и задължителна стъпка е да се сдобием с необходимата програма.В нашия случай тя е BitComet 0.60 :arrow: DOWNLOAD Работя с тази версия от доста време и смея да твърдя,че е една от стабилните!
Няма да се отклонявам и започвам с обясненията!

Теглим и инсталираме клиента.Елементарно е и едва ли някой би срещнал трудности.Следващо условие е да сме регистрирали в сайт за споделяне на файлове-торент тракър.Избираме си файл за сваляне и кликаме на СВАЛЯНЕ /подчертаното поле на снимка 1/

снимка 1
Изображение


Отваря се диалогов прозорец,които ни пита какво да правим с торент файла и къде да го запаметим.В случая избираме да го запаметим на хард диска си.Желателно е предварително да сме си направили папка и да зададем нейната дестинация.Така всички торент файлчета ще са подредени на едно място.Кликаме на SAVE/Запиши и определяме това местонахождение->снимка 2 и 3

снимка 2 и 3
Изображение
Изображение


Следващия диалогов прозорец ни известява,че вече имаме торент файлчето/не е филма,а пътя до неговото местонахождение/ в указания дял.За да свалим самия филм кликаме на опцията OPEN/Отвори ->(снимка 4)

снимка 4
Изображение


Последна стъпка преди да пуснем задачата е да прегледаме и пренастроим при нужда нейните свойства.->снимка 5
От BROWSE бутона избираме дял и папка къде да се записва вече филма.Ако не го променим даунлоуд папката по подразбиране се намира в C:\Program Files\Bit Comet/Downloads.Настройките на задачата са като показаните на снимката.Следва ОК.

снимка 5
Изображение


ЧЕСТИТО!!!В торент клиента вече имаме стартирана задача и остава само да чакаме края на свалянето!

снимка 6
Изображение




КАЧВАНЕ НА ТОРЕНТ С БИТ КОМЕТ


Стартира се кометката!С опцията "създай торент"- 1 отваряме прозореца за неговото съдържание!(следваме указанията от снимка 1)
Предварително проверяваме дали ще създаваме торент файл на папка или единствен файл от компютъра си - 3.Слагаме отметката и от падащото меню Browse избираме желания файл.Нагласяме и минаваме в добавяне адреса на тракера.В нашия случай tracker annonce e http://zarta.org/announce.php
Добавяме го в полето 4.Сега вече файлчето знае къде да иде!
Ако използваме Browse в поле 5,то ще ни се даде възможност да укажем местоположението на генерирания торент файл.Оставим ли го с отметката,то директорията ще е същата,като на филма,който ще споделяме (снимка 2) с разширение .torrent
Следва ОК и в указаната директория вече имаме създаден торент файл с ето тази визия:Изображение
Отваряме торент клиента си /Бит Комета/ и виждаме,че най отдолу се е появила паузирана задача.Маркираме я и даваме десен бутон с мишката в/у нея.От появилите се опции избираме "Изтрий САМО ЗАДАЧАТА".

снимка 1
Изображение

снимка 2
Изображение


Следва отваряне на торент страницата и кликане на опцията "Качване"
Попълват се коректно полетата,като особенно внимание обръщам на графата "торент файл"(снимка 3).Там задължително се поставя файлчето с кометката Изображение

Торент файлът е готов за изпращане!Следва ОК!

снимка 3
Изображение

Основата е положена,т.е. сме съгласни да споделим файла си,но все още не сме дали достъп до него!За целта кликаме на "Свали торент"!Сваляме файл със същата визия и разширение като този,който правихме,но вече със собствен ключ.Отваряме него в клиента си и проверяваме цялостта на файла.Ако имаме 100%,то всичко е ОК.Вече сме първи сийдър на торента!

Причината за да не се сийдва и сега торента е разминаване в указаната директория!(снимка 4)
За целта се спира задачата в клиента и с десен бутон се отварят Свойствата на торент файла.Настройват се според подчертаното в снимката и се дава ОК.Преди да се стартира се пуска и една ръчна Hash-проверка!При запълване на 100-те % можем да си честитим първия торент!

снимка 4
Изображение
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
nikaro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 10:32 am
Местоположение: Балчик

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от nikaro »

Здрасти,Митак!Първо искам да те питам какво ти е мнението за BitComet 0.70
щото съм с него да знам дали да го сменям с 0.60.
И второ дали няма да можем да намерим накъкъв начин да свалим тези клипчета:
http://www.silurusglanis-video.com/
Много искам да ги имам в колекцията,а не мога да ги дръпна(предполагам,че не съм
само аз) :roll:
Благодаря предварително :D
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от sapuna »

Рядко има читава версия след 0.70!Другото което е,че Зарта работи добре с версия до 0.60 :arrow:
"Не е желателно използването на BitComet от версия 0.87 до версия 0.99.Има несъвместимост между този торент клиент и аноунсера на тракера."
За даунлоуд да каквото и да е използвай VIDEO DOWNLOAD HELPER -плъгинче на мозилата/знам,че си с нея/! :wink:
Другият вариант е с Real Player - теглиш,регистрираш се при инсталацията,рестартираш си машинката и имаш всичкото защитено видео на света! :wink: :lol:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
chipi_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 869
Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 6:33 pm
Местоположение: Варна

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от chipi_ »

М Торент
Е това използвам и съм много доволен.
Описано е стъпка по стъпка го...
http://uroci.net/urok/1939/%B5Torrent-% ... F2%E0.html
Изображение
gogolisec
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2335
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 5:40 pm

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от gogolisec »

Аз също използвам Мю торента и съм много доволен от него .Не забравяйте, че има езиков интерфейс на БГ, което не е маловажно за някои от вас, които са на Вие с англ. език! http://www.utorrent.com/download/langpa ... build=8179
След изтегляне на този файл, трябва да го копи-пейстнете в инсталационната папка на мю торента в диск С - програм файлс (обикновено) . След това рестартирате програмата от инсталационната папка и виждате как иконата на мю торента "глътва" този файл в себе си, а самата програма вече има и БГ-команди. Не ми се смейте на обясненията :oops: - написах го като за неразбиращи - дано съм полезен! :lol:
"... А една рибешка изненада е повече от секс с красива манекенка :D "
Аватар
malkia_joro
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1000
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 12:21 pm
Местоположение: Георги Андонов от гр.Разлог

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от malkia_joro »

При работа с Бит комет е хубаво да се направят и някои настройки за по-добър даунлоуд и ъплоуд.От "настройки',"предпочитания","връзка" се изключват първата,втората и четвъртата отметка.Остава маркирана само третата.
п.п.версията ми е 0.60
Красотата на живота е в това,че продължава.
Изображение
natrii
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 748
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 6:36 pm
Местоположение: Столичанин =[

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от natrii »

Аз съм на Бит Комет и си е супер... а за урока по торенти... Си припомних как се правеше...преди време бях ъплоудер в един сайт...та качвах...имах най-много торенти :mrgreen: Ама нещо западна торент тракера...спряха го и... Торентите ми...
ПАЗЕТЕ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

Изображение
dacko1954
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2005 6:15 am

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от dacko1954 »

Колеги някой може ли да ми каже, защо не работи торент тракера Zarta.org не работи.
Пази боже от гнил мост,неканен гост и прост на висок пост.
dacko1954
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2005 6:15 am

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от dacko1954 »

Еми при мен не работи незнам какъв е проблема :

Изображение
Пази боже от гнил мост,неканен гост и прост на висок пост.
Javor

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от Javor »

Проблема най вероятно е в DNS сървъра на интернет доставчика ти.
Значи:

Start>Run>cmd
и ще ти се отвори командпромпт.

В него пишеш:
nslookup zarta.org
и натискаш Enter
Отговора трябва да съдържа:
Non-authoritative answer:
Name: http://www.zarta.org
Address: 85.217.131.154

Ако не ти изкара това. Тогава трябва да си смениш DNS сървъра.
Аз ти препоръчвам този:
https://www.opendns.com/start
nameservers are 208.67.222.222 and 208.67.220.220
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от GODzillata »

sapuna написа:Рядко има читава версия след 0.70!
Аз съм с 0.91 - (Stable Release for Windows XP :wink: ) и нямам оплаквания.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
dacko1954
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2005 6:15 am

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от dacko1954 »

Благодаря колеги тръгна.
Пази боже от гнил мост,неканен гост и прост на висок пост.
nixx
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 2:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от nixx »

Един от най-добрите торент клиенти е Azureus. Аз го ползвам вече над 3 години и съм много доволен. Освен лесните за употреба менюта и птиятелски интерфейс, предимството му е, че има много повече функции и настойки от другите клиенти и може да настрои за всякакъв вид мрежи и Интернет планове. Недостатъка му е, че за да работи добре, локалния компютър трябва да има повечко рам памет (поне 1ГБ).
Аватар
MANYAKA
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3957
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 10:01 am
Местоположение: Яни Колев-Бургас

Re: Сваляне и качване на филми с торент клиент

Мнение от MANYAKA »

Здравейте.
Бихте ли ми дали някой сайтове за рибарски филми.
Благодаря ви.
Изображение
Изображение
Айде, наслука и да не ви пука !
Публикувай отговор

Обратно към “Фотография”