воблери и блесни за щука

Модератори: Павел Иванов, sestrata

dovizioso
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 7:05 pm
Местоположение: В.Търново

воблери и блесни за щука

Мнение от dovizioso »

ако можете да ми препоръчате някои воблери или блесни за риболов на щука.



тъй ся не видели туй преди да списуваш на латиница - http://forum.nariba.com/viewtopic1130.html ? за последно превеждам

Павел Иванов
RAPALA
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 9:14 am
Местоположение: Qmbol

Мнение от RAPALA »

Абе има мноого хубави воблерчета за щука,например тези на Рапала-Joinтед!Страхотни чупещи се воблери!При това са плуващи и не се заплитат във подводните препятствия,а обикновено на такива места с много клони се навърта хищника!Има и много други успешни модели,но воблера си е воблер и след няколлко добри щуки вече става труден за използване и не прилича много на воблер!Хубави са и по тумбестите модели -тези сръбските"UglY Дуцклинг"Абе пробвай блесната на "Меппс"_"лусох"!Направо е един път!Малко е по скъпичка,но си струва,повярвай!!!!Мога да пиша още доста!Моделите за щука са много,казах ти тези които са ми били особенно успешни!чудесна работа вършат и онези български блесни на Карадята,особенно ако им боднеш едно жабче на тройката!Опитай и клатушките на Д.А.М.,които все по трудно се намират-"Еффзет"Има и други страшно вървежни блесни"Спиннех",при това са евтини!Наяслъка!




никак не ми се вярва да не си прочел по горната ми забележка ама като за сефте мнението ти се превежда при повторно списуване на маймуница ...............

Павел Иванов
Христо Златев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 10:33 pm
Местоположение: Ботевград

Мнение от Христо Златев »

Блесна Mepss Aglia Long номера 2-3,колегата Rapala пише за български блесни ,предполагам че става въпрос за моделите на "Караджата" от Пловдив те доказано ловят щука.По Дунава са много популярни и клатушките на Д.А.М.
6tukata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 6:01 pm
Местоположение: София

Мнение от 6tukata »

а какви влакна трябват , за да намалим вероятноста от късане ? ? ?


щуката блесни или воблери атакува по-настървено ?

аз тепърва започвам спинингов риболов :oops: така че моля да ме извините за тъпите въпроси :D
Кефал-ти мислиш за всичко :lol:
Христо Златев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 10:33 pm
Местоположение: Ботевград

Мнение от Христо Златев »

С риск да бъда освиркан :shock: ама до сега не ми се е случвало щука да нагълта толкова дълбоко блесната че да прегризе влакното,въпреки това ползвам волфрамов повод(де да знае човек).Когато ходиш за щука слагай по дебеличко монофилно влакно 0.25мм. не толкова че ще ловиш едри парцали колкото да спасяваш закачените блесни :lol:
Аватар
Щуката
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 9:25 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Щуката »

Айде един тъп въпрос и от мен :lol:
До сега съм ловил щука само на жива стръв(рибе) и винаги съм ползвал метален повод.(кевара съм го отписал)
И....въпроса:
Като се лови на блесна трябва ли метален повод :?:
Мерси
bingofish
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 6:17 pm
Обратна връзка:

Мнение от bingofish »

Ехеее блесни, воблери, клатушки и секви пергели за щуки-муки.
От българските блесни съм има успех на двойната блесна на фирма Красела. Култовото магазинче на чичо Краси на Ситняково. Има и няколко модела клатушки. Сега и един "Лястовицата", ще стане за щука и костури. Вече улови един добър сивен.
Изображение
Това един колега де.
Евтинки са Моската 4-ет Форчица, с тежичко тяло за по-дълбоко газене. Класиката са Меппсове, 4-ки, 5-ци, балцерските и т.н.
На Рапала съм доволен от една клатушка-воблер миноу-споон.
Единствен недостатък е единичнта кука и достата "гелета". Но пък по-малко се окача в шаварите.
От еФтинията един воблер за 2 кинта-Илиянци Кранкбайтс, фана две щукички на доста постен гьол в руското Подмосковие, при положение, че там се пробват какви ли не примаки.
Изображение, а
Така, че и те не са за пренебрегване, нищо, че са от два три кината по Илиянци и не боли сърцето когато спре в някой дебел клон.
А последно използвам една блесна с изцяло червено листо номер 4-ри.
Слагам и различни утеженения според ситуацията. Най-леката беше гласена за Искър селед Чомаковци, но с тези реки и нива няма кога.
Аватар
muhomor
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2005 8:32 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от muhomor »

Според мен блесната или воблера трябва да се избират в зависимост от това с какво се храни щуката в съответния водоем. Ако има червеноперка - взимаш блесна с червена окраска, или закаш червей на куката; ако има облес - продълговата и светла...
А най - едри се хващат, ако има водни плъхове - на заешка опашка с 2 тройки (но трябва голямо търпение). :wink:
bingofish
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 6:17 pm
Обратна връзка:

Мнение от bingofish »

Левака написа:Колега Бинго, абе много го разбираш спининга ми се струва. :lol: С удоволствие бих взел някой урок от теб на живо по Софийските гьолове. :wink: :lol:
Левак кави уроци бре? Ти се шегуваш яко. :D
SASHO
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 1:35 pm

Мнение от SASHO »

Нещо познато има в постингите на колегата, Бингофиш ...


Поздрав
SASHO
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 1:35 pm

Мнение от SASHO »

Майстор е той! Майстоооор... във всяко едно отношение .. :D
bingofish
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 6:17 pm
Обратна връзка:

Мнение от bingofish »

Бря, бря..Шегички си правят със скромната ми натура и физкултлатура, колегите Левак и Сашо.
Какво съм приготвил? Турбо-тунинг закачалки за зъбатки.
http://rodbuilding.hit.bg/Pikeblesni.JPG
И един момент от сгобяването на бъдеща уловителка. Къде за щуки, къде за други риби и то само трофейки. :D
http://rodbuilding.hit.bg/nowwodach.JPG
Гошо Тъпото
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 2:47 pm

Мнение от Гошо Тъпото »

Левака написа:Колега Бинго, абе много го разбираш спининга ми се струва. :lol: С удоволствие бих взел някой урок от теб на живо по Софийските гьолове. :wink: :lol:
Мдаа Левак, днес колегата Бингофиш го заведох на любимия ми гьол (не че от мен го знае де). Софийски е! Колко му даваш за уроците? Щото гьола си го своя и мога да мина нещо като мениджър :lol: ! Ако не мениджър - поне гид по лунните пейзажи - да ме прощава Добрев младши - неговата луна е друга!
Тая червената блесна от първата снимка на Бинго вече е нахапана! Поклоних му се даже! От поне 30 излета на спининг там, нямам удар! Днес мяткахме доста, но без успех! Накрая той си хареса едно място на отсрещния бряг, запалихме колата и право там. Бях си свалил ботушите вече за да карам и той отиде сам да провери мястото! След няколко минути го гледам в задното огледало как тръмбова из калта като пинокио и носи една зъбатка! Ама не писалка - убава! И то уловена в Софийските клоаки! Бритни Спиърс би възкликнала "Жива да не бях"! Та така! Гледай само кръвното да не ти се вдигне бате Стефчо! Това не ти ли е познато също? :lol: :lol: :lol:
bingofish
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 6:17 pm
Обратна връзка:

Мнение от bingofish »

Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от old fox »

Какъв беше въпроса... ? Освен за блесни и воблери да сте чували за живо рибе?? Например с-ма "Драшкович" олекотен вариант - много е резултатен !! И още на 4ка Мепс със торни - две писалки по 40 - 50 см и една сулка пак такава 40 - 50см. За сулката бяхме приятно изненадани, защото се смяташе за изчезнала от две - три години. Толкоз! Утре ставам в 5 и на всички пожелавам успех и радости !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”