Как се лови с паламудено чепаре?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
asenv
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 2:57 pm

Как се лови с паламудено чепаре?

Мнение от asenv »

Здравейте,
Да питам, щото не знам. Лодка и мотор има, трябва ли да сме двама, накъде се върти ако се хване, забравих, лодката е надуваема.
Благодаря.
asenv
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 2:57 pm

Мнение от asenv »

Благодаря за подробната информация. Много полезна и обширна. Непременно ще кажа какво е станало, дори и грам риба да няма.
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

Приятелю asenv,
Според мен поемаш неоправдан риск да риболуваш от гумена лодка с паламудено чепаре.Вероятността да спукаш лодката или чепарето да се намотае около перката и да направи беля се увеличава от факта,че си начинаещ /доколкото съм разбрал от прочетеното по-горе/.
PENN МНОГО ПРАВИЛНО ТЕ СЪВЕТВА да разговаряш с някой местен рибар,а защо не и да влезеш да риболуваш с неговата лодка.Така ще получиш непосредствени впечатления от този вид риболов и неговите особености,а впоследствие сам прецени дали ще успееш да се справиш с надуваемата лодка и чепарето /според моето скромно мнение и опит в тази област риска който поемаш е неоправдан/.
И накрая ще те посъветвам,позовавайки се на думите на PENN- по-добре използвай спининг и влачи с него рапали или други изкуствени примамки.Тръпката от уловената по този начин риба е не по-малка от уловената с чепаре,уверявам те.
Пожелавам ти успешен риболов и пиши за постигнатите резултати.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Поради голямото изобилие от паламуд тази година,оня ден са ловили на н.Таласакра паламуд на търмък...на засечка."Вряло " от риба , но не посягал на чепарето,дори стари рибари не могат да си обяснят защо...
asenv
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 2:57 pm

Мнение от asenv »

Да, може да се приеме , че съм новак, по отношение на паламуденото чепаре. Иначе със Зодиака си риболовствам на сафрид, лефер и попчета от някъде 4 години. Даже през 2003 си бях "сделал" едно псевдо паламудено чепаре та сам го влачих наляво надясно. Но след като се качих на една лодка с местни, успях да забележа някой особености. Причината да попитам е, че човек никога не може да знае всичко , но колкото повече, толкова по-добре. И още, направи ми силно впечатление добронамереността , с която се отговаря.
А това за рапалите и спининга , действително си мисля , че е по-голямо удоволствие.
Благодаря.
asenv
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 2:57 pm

Мнение от asenv »

Синеморец. Фиаско. Две туби по 5 литра бензин за влачене, як дъжд в неделя пълни лодката отгоре, грам паламуд не клъвна! Спорадични удари на чернокоп, зарган и граца на нормалното чепаре естествено. Колегите на бомбарда също се жалват. Па в 7:30, Понеделник, в Ахтопол на кея, мрежарите тъкмо излизат и се отсрамвам пред тайфата....
Аватар
HEMINGUEI
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 1:57 pm
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

От това което пишеш разбирам че рибите ги ловиш професионално/ в смисъл от лодка/. Да имаш инфо за колегите от брега замятащи за заргани и чернокопи / на сбиро и блесни/ и те ли не са доволни? Питам че съм се наканил скоро да ходя натам да я мятам че край Варна е пълна скръб последната седмица!
Който може хваща!
asenv
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 2:57 pm

Мнение от asenv »

Един ден преди да пристигна в Синеморец, т.е. в Четвъртък, местен колега сподели , че сафрида бил "заврян" в заливите от паламуда. Около ахтополския фар са били ловели (не съм свидетел) много. Лично се убедих, че в Събота рибата се е преместила мноого навътре. Жената се намуси, че имало вълнение, па си немах работа та и дадох да прочете първите два - три постинга предната вечер и така не отидох на майната си. Но и честно да си кажем Зодиака друса много на тва къдраво море. Лодките на рибарите бяха аха на хоризонта. За Неделята и дъжда Ви казах. До хелинга на Бутамята, северно по скалите имаше зарганджии, които споделиха че за 6 часа , двама души са хванали 10(десет) риби, 25-30 см, сутринта.
ps
Може би го знаете , но този линк ми се видя полезен
http://forecast.uoa.gr/LINKS/WAM/med/sheight/anim.html
Аватар
HEMINGUEI
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 1:57 pm
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Мерси за инфото! Явно и на юг поне засега не може да се направи добър риболов от брега :cry:
Който може хваща!
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”