Каква риба се лови в Гърция?

Модератори: emo vasilev, alekst

magiica
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 7:02 pm

Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от magiica »

Здравейте,
ходихме в Гърция и хванахме някаква риба, но не знаехме дали се яде :D ... Моля, ако някой знае каква е, да сподели, както и дали се яде, защото имаше много от нея и изглеждаше най-недекоративна :)

ИзображениеКажете също каква риба се лови на Халкидики :)
Мерси предварително!
Последно промяна от magiica на Чет Юни 26, 2008 7:28 pm, променено общо 1 път.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от КИРО »

Хелери и гупи
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от Камбата »

За лефер също можеш да пробваш. :wink: Относно животното от снимката-не го познавам.
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от muerter »

Туи наи ми мяса на някакьв вид Лапина :D :D :D
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от Дели »

Миналата седмица бях на Халкидики - Порто коуфо и между разходките със семейството, гмурканията и сърфа успявах да отделя по малко време и за риболов от брега и от лодка. Направих добри снимки , но за съжаление последния ден паднах с телефона във водата и сега тръпна в очакване да го обезсолят. Сигурно ще заработи защото това му е второто гмуркане и тогава ще пусна снимки с различни риби от там. Киро не знам дали си правиш майтап с гупите но купих едно кепче на дъщеря ми и тя ми донесе от близката рекичка истински аквариумни гупи. Идеална стръв за бомбардата само, че този сезон зарганите ги нямаше.
Въпросната рибка от снимката е често срещана там и заедно с още една - две и драконите винаги се закача на дъно на почти всякаква стръв. Аз ги броях за декоративни. Пробвах да ги използвам за стръв , като филе от тях закачах на бомбардата но заргани и спарови риби не им харесваха месото. След третия ден се престраших да си купя стръв и започна истинския риболов от брега. Престраших, защото цената 2 евро за червей е отблъскваща. С парченца от този червей започнаха да удрят ципури и всякакви други спарови риби на дъно и на бомбарда. Не мога да се похваля с извадена риба над половин килограм, но си направих изводи за следващия път. При гмурканията срещах ципури и кефали със стряскащи размери. Този сезон явно това е рибата която се навърта около брега. Никакви лефери , лавраци и паламуди . Имам предвид не само моя опит но и редовно наглеждах какво вадят местните на мрежи, влачене на чепаре и парагади. Последните два дни в хотела се настаниха водолази и проведоха състезание по подводен риболов. Така и не разбрах къде се гмуркаха, защото всеки отбор беше с едни мощни рибове и може да са ги водили на повече от 10 км. Опитах да тръгна след тях за да разбера, къде има повече риба но с моето моторче от 15 коня само ги изпратих до хоризонта. Повечето рибове бяха с по два мотора. Имаше един с 2х300 коня. Очите ми останаха по него.Втория ден от състезанието голяма атракция беше тегленето на трофеите. Бяха нагърмяли лавраци, лефери и спарови риби . първенеца беше с 5,300 кг спари.
Моя риболов от лодката беше не по успешен от този от брега. Първите три дни влачих различни воблери. Много упорито и особено след като до мене риба меч направи два скока, но пълен крах. Нито един удар на изкуствена рибка. Докато се гмурках забелязах че морето гъмжи от пасажи дребни рибки и може би това е една от причините хищниците да не налитат на метал. На сафриденото чепаре както очаквах след кратко търсене открих къде се върти сафрида и понапълних кофичката и намазахме скарата . Но този сафрид да си го ядат гърците . Няма нищо общо с Черноморския по вкусови качества. Даже не се дърпа толкова като го вадиш. За риболова с чепаре там мога да кажа че едрите сафриди се закачат както на 4-ти номер така и на девети . Особеното са дълбочините. На 5 метра от брга е 40-50 метра , а на сто метра навътре "няма дъно". Покрай брега слезеш ли на дъно с чепарето венага се кичат декоративни дънни риби . Някой са особено красиви и за съжаление не оцеляваха когато ги връщахме обратно. Очаквах да закача на чепарето скумрийки ни нито една. Само една заргана и един лефер поне 2 килограма. С лефера обаче само си разменихме поздрави. Дъщеря ми го беше закачила на 8-ми номер чепаре. Като видях как и повлачи на една страна като карагьоз погледнах какво вади и на 2-3 метра преди да влезе в лодката лефчо реши че не сме достатъчно гладни и си тръгна обратно.
Отчаян от неуспешния риболов, последния ден изхвърлих всички такъми от лодката и натоварих жените за разходка. Стигнахме до един необитаван райски плаж. Събрахме си пъстри камъчета и обратно. Обаче като закипя морето. Като взеха да скачат едни риби около половин един килограм парчето. Ту от ляво ту от дясно изригваха шадравани от джуруми и се чуваше шлюп-шлюп. Още ми звънят ушите. А аз без нито една кукичка в лодката. Обикновенно не псувам но този път ревях от яд. През целия път обратно до хотела - около 5 км морето вреше от риба. Хвърлих жените , натоварих тежката артилерия - паламуденото чепаре с 30 куки 5.0 и започнах да си търся помощник. Мъжете от моята компания, бяха вече драйфали в лодката и посмъртно не можех да ги убедя , а се надигаше и вълна. Премрежи ми се пред очите и колкото и да е опастно влязох сам. Стигнах до мястото с джурумите, но вече картинката беше друга . Пак подскочиха на два пъти риби но единични и доста по едри - видимо над 3 килограмови . Явно те са предизвикали джурумите но бяха успели да разпилеят пасажите. След 2-3 часа влачене с 500гр. олово/ неподходящо за тези дълбочини/ най-после боднах някаква риба но много близо до брега. Така и не видях каква е защото тръгнах да се отдалечавам от скалите за да завъртя и рибата де откачи.
Май стана много дълъг разказ, но трябваше някак да си излея мъката от неуспешния излет.
Направих си много изводи и догодина ще си говорим по друг начин с рибите. А риби много и едри едри ....
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от КИРО »

Да Дели,направих си майтап.Защото,първо добре дошъл на новия ни съфорумец magiica,и следващото е,че има доста писано по тази тема,той просто трябваше да потърси.

Дели,чудесен разказ.Такова "врене на риба" съм го виждал пред Журналист,ама нищо не клъвна.Нито на чепаре,нито на блесна,шурито като теб се ядосваше,но такова беше положението.Половин час преди това,делфините бяха до лодката,даже се уплаших да не ни обърнат,че бях с малката лодка,но мина нормално.
liubomir6
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 8:56 pm

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от liubomir6 »

много е вкусна рибката.аз ги лових на осттров тасос.
Аватар
Светльо-toxin34
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 849
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 9:12 am
Местоположение: Светльо Радославов гр.София

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от Светльо-toxin34 »

бря добра снимка Изображение браво колега добре си ги нанизалИзображение
Изображение
Изображение
Изображение

колега това ли са снимките?
Последно промяна от Светльо-toxin34 на Пон Юни 30, 2008 4:44 pm, променено общо 1 път.
Бракониерииии,оставете рибата да се размножавааа
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от Дели »

Така и не разбрах, как да кача снимката. Това са снимки от Порто Коуфо миналата седмица. Този колега, колкото и да му обяснявах да не слиза до дъното с чепарето все го кичеше с въпросните "плевелни рибки"
magiica
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 7:02 pm

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от magiica »

Модерирано!!!Пиши на кирилица!
magiica
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 7:02 pm

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от magiica »

liubomir6 написа:много е вкусна рибката.аз ги лових на осттров тасос.
Наистина ли се яде. Защото ако е така супер. За 5 минути хванах две такива. А как се приготвя.
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от Дели »

Магич рецептата е унижерсална. Рибата се замразява за денонощие във фризера. После се кисне последователно по две денонощия в силна саламура и оцет . Така обработените рибки се варят 4 часа на силен огън, обезкостяват се след това и месото само се пържи до златисто . Рецептата е унижерсална защото така можеш да приготвиш и консумираш и скункс или отровни гъби без риск за здравето. Афиетолсун !
cerber
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 10:25 pm
Обратна връзка:

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от cerber »

Дели написа:Магич рецептата е унижерсална. Рибата се замразява за денонощие във фризера. После се кисне последователно по две денонощия в силна саламура и оцет . Така обработените рибки се варят 4 часа на силен огън, обезкостяват се след това и месото само се пържи до златисто . Рецептата е унижерсална защото така можеш да приготвиш и консумираш и скункс или отровни гъби без риск за здравето. Афиетолсун !
:D :D :D
Браво Дели, добре сте си изкарали в Гърция
Изображение
Тази рибка се нарича гилос и е много добра жива сръв, ако мине хищник покрай нея, със сигурност я е захапал.
Ако имаш желание става и за ядене
Аватар
Михалич
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 436
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 11:45 am
Местоположение: STZ- BG

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от Михалич »

:lol: Браво Майстор Дели - добре си си изкарал :lol:
Преди 2 седмици, на Александрополис хванахме 4-5 змиорки. Това през ноща. Изтървахме 3-4 - пихме водка с бира :lol: 8) кво да правиш.
На сутринта мятахме някви "местни" чепарета - японско производство и хванахме 1 скумрийка. Хвърляхме за сафрид около ята скачаща дребна рибка, ама нъцки :evil: - само скумрийката /малка/ Нея пък я нарязахме на филенца и отидохме да джаскаме на червените скали до къмпинга /колегата Cerber беше говорил за тях, май/ за зарган, обаче и него го нямаше :cry:
Змиорките ги върнахме - нещо не ни кефят :lol: :lol:
Та тей - дерзаене му е майката.
Fly our flag, we teach them fear
Capture them, the end is near
Firing guns they shall burn
Surrender or fight there's no return
Under Jolly Roger!
kirkata77
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Май 16, 2008 9:58 am
Местоположение: sofia

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от kirkata77 »

та за porto kufo да кажа-бях там инцидентно на 10-11- и 12 иули.от ляво на залива/ до хотелите/ не на пристанистето -там кадето е плиткото-каменисто дано,за 0коло три цаса хванах десетина добри кефала-и осте толкова се откациха-на корицка хляб/бг-система/ описвал сам я в друго мое мнение.там е доста интересно за риболов,но аз си бях взел само една вадица и не бях подготвен.писал сам и за заргана- по това жреме-иули го няма.края на август и септември става яко.аз отивам на халкидики на 30.08. надявам се после да ви каца малко фото.за змиорките-са само на палнолуние.весели поцивки и на слука от мен за сега.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”