Монтаж-пружина

Модератор: sapuna

Аватар
balky
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 1:05 pm
Местоположение: СОФИЯ

Монтаж-пружина

Мнение от balky »

Здравейте, с извинение ,че може би я има тази тема, но сега започвам да се уча на тънкостите на риболова.Търсих по форума, но не можах да намеря добро описание.....
Моля да ми обясните, (ако има и картинка) как се прави монтаж на пружина за риболов на дъно.Пробвах нещо, но явно не съм го направил като хората.
..И още един въпрос, отностно куките.Как се определя най-подходящият размер кукичка, на която да се лови.Може би са ми глупави въпросите, но тепърва се уча..
Благодаря предварително.
Roshav_Doktor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 3:05 pm
Местоположение: Гр.Исперих/Варна

Re: Монтаж-пружина

Мнение от Roshav_Doktor »

1,Привет!
На основната линия връзваш един вирбел,вземаш си повод за пружината правиш един клуп връзваш пружината за клупа,а от другата старана с още един клуп за вирбела!!!!!Избираш си по малки куки(според зависи какво ще ловиш)Връзваш куките с хипрон(става и с операционен конец)това се прави защото тои е по-мек от кордата!!!Слагаш по една кука(общо 2)за да не прекрачваш закона!!!Тежест аз не слагам,ако искаш си сложи!!!Преди като слагах тежест я слагах отдолу!!!!Слагаш бърканото на пружината,забиваш куките с опашките на долу в бърканото!!!Газ във водата и чакаш!!!
Късмет!!!
:lol:
Последно промяна от Roshav_Doktor на Сря Авг 13, 2008 2:02 pm, променено общо 1 път.
"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен." Алберт Айнщайн
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж-пружина

Мнение от butnik »

Без клуп,връзваш за основното влакно вирбела и на него закачаш пружината.по малко възли :wink:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
gogolisec
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2335
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 5:40 pm

Re: Монтаж-пружина

Мнение от gogolisec »

Т.е. вирбел с карабинка! :lol: Аз куките не ги бода в пружината, а ги оставям свободно да се мандахерцат, като им слагам по едно стиропорче, за да не лежат на дъното. Може да се гарнира и с 1-2 бели или торен в зависимост от предпочитанията на рибата в момента. Ако има трева по дъното едната кука е за горната халка на пружината, а другата е на клюп на 20-25 см по основната линия нагоре.
"... А една рибешка изненада е повече от секс с красива манекенка :D "
Аватар
balky
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 1:05 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Монтаж-пружина

Мнение от balky »

Много Ви благодаря за информацията :)))
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”