Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от CERRUTI »

Замислих се за преложението на snegk( http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=10&t=15165 )да се пуснат теми за риболова по области и реших да пусна една за софиянци...Варненци са пуснали своята тема в "Сладководен Риболов" а бургазлий в "Каде кълве в момента" но по логично ми се стори да я пусна тук.Надявам се на колегите от и около София да им хареса идеята и да развиеме темата....тъй като утре е "The day of the days" надявам се всеки да пусне по 2-3 реда как е било и каде?...
Изображение
Аватар
vadica
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:34 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vadica »

За около София наи-много пъти съм ходил на баластиерата Негован и също на другите около нея баластиери.Положението е че е много дълбоко и както се казва "много вода,малко риба" :wink:
И ... само

ЦСКА

!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Кърцата »

vadica написа:За около София наи-много пъти съм ходил на баластиерата Негован и също на другите около нея баластиери.Положението е че е много дълбоко и както се казва "много вода,малко риба" :wink:
ГРЕШКА :wink: :wink: :wink: :wink:
Я ми попрегледай темите.
Даже малко по-късно, като почина , ша пусна още една, в "УСПЕШНИ" за софииските баластиери...
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от CERRUTI »

Вчера открих на яз.Студена-хубаво време,нивото на водате се е вдигнало много и в момента старите места за риболов са под водата,на места са се образували много закачки(няколко скъсани повода,2 изправени куки,и 2 загубени хранилки)сутринта беше по спокойно но после стана.....никога не съм виждал толкова тарапана на този язовир-в радиус от 200м.на отсрешния бряг преброих 35-6 човека рибари(казвам го това защото е имало случаи да сме 3-4 човека на целия гйол) отделно някои бяха със семействата си а други в приятели,доста колеги бяха забили по 5-6 дънарки и дремеха,деца викат,надута музика от коли-абе картинката не беше никак приятна за гледане и за слушане,с колегата Любо заложихме на по един фидер и по една дънна с монтаж за бяла-на рибе,рибите които хванахме не бяха много -няколко маломерни кленчета-0,300-0,350,едното малко по едро-0.700-0.750гр. и няколко мерни червеноперки.Кълването като цяло не беше никак интензивно-много пипания,малко качествени клъвания.на пръта за бяла на стръв щипок сутринта имах едно много силно повличане-стериопора влезе 3-4м.в водата преди да засека но въпреки това неуспях като изкарах щипока беше нахапан... :( бяхме решили да седиме до 18:00 но към 17:00 изведнъж започна доста силен дъжд,събрахме циганията на бързо и газ към колата тъкмо тръгнахме дъжда спра и игря пак слънце :? А бяхме решили да снимаме улува да мериме с новото кантарче ама йок-едрото кленче и червеноперките си ги взехме а другите кленчета обратно в водата.....
поне има снимка на първата риба-червеноперка(и на новата ми шапка,която може да в смешна но е невероятно практична,само за 2 лв. :lol: ):
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
fish slavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 685
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 7:06 pm
Местоположение: София-Надежда

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от fish slavi »

Току що се прибирам от "Петте могили".Като цяло-слабо.До залез слънце дребен костур съсипваше стръвта/рибета/ на дънните , а по тъмно извадих две малки бели , които се надявам да оцелеят след големите куки извадени от гърлото
Изображение
jporlando
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1922
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 10:14 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jporlando »

Някой имали инфо за Негован,Чепинци и Челопечене след взривовете ?Кълве ли ,как е обстановката?
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Paublo_Eskobar »

На Чепинци кълве доста слабо рибата не се влияе много,много от захранка!За час и половина три рибока от които един огромен уклей(не броя кустурлетата и слънчаците).Все пак бях там към 3 часа до към 4 и нещо и ми се наложи да си тръгна можеше и по добре да е :( .Безобидни рибенца постоянно бягат от хищници!Хора има доста нищо че е делник.

Изображение
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
jporlando
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1922
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 10:14 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jporlando »

На Световрачанския гьол от 6 сутринта до към 11 часа много слънчаци и над 50 каракуди в рамките на педя.
Всички живи и здрави намериха нов дом в Негованската баластриера,за съжаление половината слънчевки дадоха фира.
Знаете,колко са лакоми и докъде гълтат куката....
На Световрачене реално са 4 езера -голямо,средно и малко както и едно отдалечено на около 500 м.
Голямото е частично свързано със средното има всякаква риба виждал съм дори колега с изваден б.амур около 2 кг.,
но е фраш от водорасли .Най удачно е с директен телескоп или щека/направо в прозореца/.
За тези ,които не знаят къде е - на една линия с ез."санчо панса"-негован/малкия/ дигата на река Лесновска минава покрай тях и покрай много други-негован,чепинци,челопечане...
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

jporlando ще кажеш ли каракудите къде ги мори в средния или в големия?
jporlando
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1922
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 10:14 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jporlando »

В големия. също има и в малкият,а средният е основно със слънчевки.
Ако минеш през Орландовци и продължиш през Бенковски ,след това през Кубратово и през Световрачене- в центъра на
Световрачене от ляво ти е училището от дясно кметството-точно преди кметството улицата и по нея след около 150 м. е шосето м/у Световрачене и Негован тръгваш по него и точно след 1 мост на една пресъхнала рекичка свиваш на дясно -черен път около 100 м. и стигаш до един перфектен гьол , който държи каракуда и едър костур има и бял амур за шаран само съм чувал аз лично не мога да твърдя.Гьолът е продълговат има дървета около него и супер места за риболов посещаван е основно от местни. Това е единственя гьол за успешен риболов ,който се намира от тази страна на дигата ,където са и населените места.От другата страна са -Световрачене 3 гьола,Негован"санчо панса" и т.н.
Надявам се ,че съм ти бил полезен.Наслука!
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

jporlando написа:В големия. също има и в малкият,а средният е основно със слънчевки.
Ако минеш през Орландовци и продължиш през Бенковски ,след това през Кубратово и през Световрачене- в центъра на
Световрачене от ляво ти е училището от дясно кметството-точно преди кметството улицата и по нея след около 150 м. е шосето м/у Световрачене и Негован тръгваш по него и точно след 1 мост на една пресъхнала рекичка свиваш на дясно -черен път около 100 м. и стигаш до един перфектен гьол , който държи каракуда и едър костур има и бял амур за шаран само съм чувал аз лично не мога да твърдя.Гьолът е продълговат има дървета около него и супер места за риболов посещаван е основно от местни. Това е единственя гьол за успешен риболов ,който се намира от тази страна на дигата ,където са и населените места.От другата страна са -Световрачене 3 гьола,Негован"санчо панса" и т.н.
Надявам се ,че съм ти бил полезен.Наслука!
Много благодаря за информацията.
Аватар
fish slavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 685
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 7:06 pm
Местоположение: София-Надежда

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от fish slavi »

Ето и снимки на гьола
Изображение
Изображение
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bkd »

Така нареченият Патичарник :idea: :wink:
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
borislaw_ivanow
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 3:29 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borislaw_ivanow »

а нещо за суходол....?
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

Вчера на така наречения Патичарник освен слънчаци по 100 гр друго нищо.На връщане минах по Лесновската река , мятах на разни блесни- нищо ама аз и не го умея спининга много много.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”