зарган с конец и блесна

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

doddo
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 5:27 pm

зарган с конец и блесна

Мнение от doddo »

колкото и да е отхвърлян улова на зарган с конец, в турция и в русия си го ловят точно така. Да речем си направиш нормалния монтаж - 1.5м влакно с този конец накрая. Ясно е че кука няма, но някой може ли точно да каже, задължително ли е да го направиш този двойния възел накрая на конеца, и само един ли трябва да направиш или много,по целия конец. ако някой е хващал с конец, нека сподели.
Другото което ме интересува е откъде може да се купи блесна за заргана и как точно се води това чудо.
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

Тази тема е чепкана вече,но ако на бат ти Милен му се пише може да ти разясни някои чалъми.Аз лично съм доста скептично настроен към тези методи при нашите условия.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Ами що да пиша пак...виж темата от миналата година Зарган на чепкана червена вълна...хахаха.... :lol:
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

Чекай да ти пусна линкчето.че бат ти Милен го е срам да си показва писанията http://forum.nariba.com/viewtopic.php?t ... A%EB%ED%E0
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Отидете на сайта на магазин Рибар ...в Краставицата и питайте Ванко...той внася и продава тия конци...и лови стях...хахаха... :lol:
Аватар
old navy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 283
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 4:21 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от old navy »

Аз лично не сум ловил заргана на чепкана вълна но според мен наи добре ще ти го обясни колегата durumov!!! :twisted: :D :twisted:
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Изображение .... ихаааааа още един любител на "силните " Траби усещания...


Изображение
и туй го има...хахаха... :lol:
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

техниката с конец работи - така мисля - когато е разгара на сезона и пасажите са налице - ако ще се пробваш при комшиите в Турция си длъжен да опиташ - лично на мен ми е по-интересно /преди и след/ - рибата е рядка - отдалечена е и трябва да направиш всичко възможно да я привлечеш от 200-300 м. - а тая работа с конци и пискюли няма да стане.
Абе някой обръщал ли е от вас внимание на онези 2-3мм. отпред на човката на зарганата - леко удебеление ...като топченце - това е сензор/датчик - топлинен, електрически, вибрационен и т.н. - затова и блесните се представят слабо - усеща гадината, че е тенекия - плува с такъма и го изоставя, ако не направи грешката да се закачи на комбайна.
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

Къде ги има тези десекции на заргана :?:
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

А ми той и ЗАРГАнСКИ ЕЗИК знае, научил го е от липованците по Варнненското езеро...хахаха.... :lol:
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

камен написа:Къде ги има тези десекции на заргана :?:
:wink: като се видим ще те отворя ... дисекционно при т'ва .... само трябва да имаме на разположение поне една бройка за нагледния урок :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

като се видим ще те отворя ... дисекционно при т'ва .... само трябва да имаме на разположение поне една бройка за нагледния урок
Живот издраве и това ще стане Изображение
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Зарган
Belone belone euxini
WishBone Tuesday 16 March 2004


Зарган

BG: Зарган
LAT: Belone belone euxini
EN: Garpike



Семейство Dasyatidae

Разпространение Подвид на Belone belone belone. Обичаен за Черно море, но навлиза и в Азовско.


Макс. размер 66 см

Макс. тегло 300г

Макс. възраст -

Дълбочина 0 - 10 м

Анатомия Дълго, тънко тяло. Особена, много дълга челюст. Зъбите са доста големи. Долната челюст е малко по-дълга от горната. Много малки люспи.


Цвят Сребрист

Храна Хищник: дребни рибки

Описание Тази риба няма значение, или ако има то е много малко, за подводния риболов. Въпреки това, тя е много разпространена в нашето море през есента и по-студените лета и заслужава място на тази Уеб страница. Да не забравяме, че освен всичко друго се счита за много вкусна, и е една от скъпите на пазара риби.

Зарганът обикновено предпочита по-откритите води, където е в състояние да намери повече храна. Навлиза в плитчините през есента. Образува доста големи стада - най-многобройното, което съм виждал включваше над 100 риби, подредени по големина. Плува близо до повърхността. Често прави дълги скокове над водата. Нищо чудно, като се има пред вид, че е близък роднина на летящите риби (Exocoetidae).

Интересен факт е, че друг от близките роднини на заргана - Tylosurus crocodilus (Крокодилов зарган), обичаен за тропическите морета, може да достигне дължина от 1.8 метра!


Метод на лов Лов от повърхността, ако изобщо сте решили да стреляте по зарган.


Рецепта Пържен или Пушен

Опасност Безопасен, но при по-големи екземпляри не забравяйте за зъбите.

Застрашен вид Не е в Червената книга.

Четох, четох ама за сензори никъде не пише...


А ето къде открих и конците...

конец за зарган, оранжев 1.50лв.

Увеличи
Разфасовка: 10 бр. в пакет
Дължина (между двата възела): 90 мм


Продуктът е добавен в Понеделник 05 Септември, 2005.

За да добавите продукта към поръчката, натиснете бутона КУПУВАМ.
ВИНАГИ можете да промените съдържанието на поръчката в процеса
на оформянето й или да се ОТКАЖЕТЕ от нея, когато се свържем с вас
за ПОТВЪРЖДЕНИЕ.


http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... 731ddb8e65
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

е ти сега искаш всичко да научиш ....аре остави малко и аз да те отворя :wink: ама не си почерпил...ний колкото се каним с тебе ....ако бяхме едни жени ...гащите ни все долу щяха да са Батееееее. :lol: :lol: :lol:

Камене ....нямаш грижи, приятелю :lol: :lol: :lol: ще го :drinkers: ...после батито ши'черпи яко докато му кажем :wink:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Още е светло за черпене и бегане от работа...ша на фанат... :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”