захранка за река

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от butnik »

И аз-спонсор. :D :D :D Бих изкал все пак да чуя мнения,защо захранката на Джаксън не ви харесва.Аргументи,както аз мога да се аргументирам с факти за други ,които,ама една риба не идва на тях.Факт.за мен най-добрата е Сенсас.А и още нещо,всяка захранка си има чалъм на разбъркване и пресяване,италианските захранки например искат повече време.......на какво се сетете сами,айде,че и аз спамя.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
BZI
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1039
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 10:02 pm
Местоположение: Богомил Иринчев - Пловдив

Re: захранка за река

Мнение от BZI »

Ице ето и моя довод за Джаксъна - река. Направен е от много едри компоненти и като го минапрез ситото половината остава в него. Без пресяване след като си дръпне вода от вечерта (казах че бъркам вечер, това ми е навик от времето когато ползвах само захранки на тубертини) пак остава на едни едри частици и едни люспи. Липсва хомогенност на консистенцията. Обичам захранката да ми е "пухкава" ако може така да се каже. На последно място искам да кажа, че буркането на захранката за мен си е ритуал и изкуство. Прав си като казваш, че всеки може да си купи продукти,но не всеки да си сготви манджата :D :D :D
Изображение Пазете природата чиста !!!!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от butnik »

Пресявай през нормално сито не през по-ситното.Като има достатъчно време да попият тия едри частици не те бъркат.Както и да е пухкавото е добре,ама за друго място.Някой ден като идем на реката ще видиш как готвя аз :D
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
BZI
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1039
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 10:02 pm
Местоположение: Богомил Иринчев - Пловдив

Re: захранка за река

Мнение от BZI »

ице днес нито пухкава нито никаква :( :( :( . А твоето место беше заето рано рано. И за да не спамя темата ще кажа, че днес използвах ВДЕ, пръст и трохи. Стана хубава захранка стегната и пое окло 15% белки. Въпреки ритъма на подаване - по на често щото дълбочината бе 50 см. резултати нямаше. Явно и времето спомогна за това. ТА не мога да кажа дали работи храната или не.
Изображение Пазете природата чиста !!!!
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от Ivak »

Джаксън река ми е събирал каракуди, дребни морунажи при топла вода.
Не ми допада заради едрите частици ми е трудно да я направя лепкава и тежка.
За язовир обаче се кълна в Джаксън фидер :wink:

За река предпочитам Промикс река или ВДЕ Ривър Ейс или Мило.

Промикса го мокря от предния ден, дори леко го преовлажнявам. На другата сутрин съвсем леко го навлажнявам пак и стават много плътни и тежки топки, като ги направя по големи и при умерено течнение и дълбочина до 2 метра където паднат топките там си и остават :wink: :lol: Другото предимство на така овлажнената захранка е, че съвсем спокойно си дохранвам със стиски направени с една ръка без да се притеснявам че ще я отнесе далече или, че ще потъне бавно. Носи доста червей. Стигал съм до 1 към 5 при това живи.

С ВДЕ Ривър Еис съм правил чудеса (смело казано около 20 кг риба на ден) при постоянно дохранване почти без първоначално.

На Сенсас съм много доволен от комбинацията Carp fine moture, Etang, Carp Fishmeal, Terre de riviere това за едри морунажи. :wink:

Мондиала определено не е моята захранка, рабати си добре но не ми допада миризмата и :roll: :oops:
Може би само червеноперката става :roll:

Милото не мисля, че има нужда да го хваля вариантите му за скобар, мряна и кефал са убиствени. Само тази за скобара трябва да се преовлажни и да се остави настрани за поне 30 мин.

Предпочитам да наблягам на белия червей и бг захранката в сериозни количества по 7-8 пакета и кило червей на излет минимум това ако се ловят риби по 700-800гр и нагоре.

Айде после пак. Наздраве за сега :lol: :lol: :lol:
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от bkd »

Е това е приказка казана от Човека с малката кола ,но с голямият багажник :lol: :lol: :lol:
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от Ivak »

Айде продължавам да споделям и очаквам някой да ме подкрепи, че и аз да науча нещо ново :!:


Много важно е като си овлажнявате захранката да не бързате, отделете и около половин час ако по-голямо количество.
Не се заблуждавайте, че ще загубите много време и ще изпуснете риболова. Това е по-добри вариат отколкото да пръснете рибите на 100 метра надолу по течението.
Някой захранки може да се мокрят от предния ден, други до час два преди риболова. Повечето на Ван Ден Енде се мокрят час преди риболова или на място.

......................
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от butnik »

Майкъл Джаксъна го мокря от предната вечер,лепи като туткал.В момента не ми идва нещо да добавя,че съм разсеян,ще прочета още веднъж мненията и ако има нещо за допълване ,ще пиша.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
tiktak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 6:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: захранка за река

Мнение от tiktak »

Вчера в един магазин видях захранка тубертини "река" в разфасовки от 5 кг. Цената беше около 17 лв. Някой има ли някакви впечатления от тази захранка ?
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от butnik »

овлажнявай поне два часа преди риболов,или пресей по-едрите частици и ги махни
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
tiktak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 6:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: захранка за река

Мнение от tiktak »

Благодаря. Да, и продавача ми каза да овлажнявам предварително. Даже от предната вечер.
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от Ivak »

tiktak написа:Вчера в един магазин видях захранка тубертини "река" в разфасовки от 5 кг. Цената беше около 17 лв. Някой има ли някакви впечатления от тази захранка ?

Най-добрата храна, която съм ползвал за река. Че и на добра цена. Мокри както каза Бутника предварително. Слагай яко глина за сега, че е много хранителна :D Шибни и малко Кулант на ВДЕ и си слепи с 5-те килограма 1 кило червей и размазавай рибите :lol:
Аватар
nedved3
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 6:11 pm
Местоположение: Пловдив

Re: захранка за река

Мнение от nedved3 »

Колеги днес се видях с един колега и си заговорихме за захранка за река та той ми каза че най-добрата захранка за него за река е 2 стари хляба прекарани през сито,2 пакета Промикс Река и 2 Пакета Филстар тъмна ванилия когато разбъркал сместа слагал около 500 грама бял червей.Казва че с тази захранка правел отличен излет.Какво ще кажете за захранката и може ли да се подобри защото не съм разбирач на речния риболов но мисля да се пробвам когато съм по свободен и мисля да пробвам с тази захранка.Моля да ме посъветвате дали е добра или и трябва някакво подобрение предварително благодаря :D :D :D
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от butnik »

Няма да коментирам,защоти съм писал кое е най-добро,но на нехранеща се активно риба 500гр бял+тия храни :( Пръст е ключовата дума само с трохи разбъркани пак е достатъчно,а белия изпънат и то добавен умерено.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
timo1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 571
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 6:13 pm
Местоположение: Петрич
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от timo1 »

Ivak написа:
tiktak написа:Вчера в един магазин видях захранка тубертини "река" в разфасовки от 5 кг. Цената беше около 17 лв. Някой има ли някакви впечатления от тази захранка ?

Най-добрата храна, която съм ползвал за река. Че и на добра цена. Мокри както каза Бутника предварително. Слагай яко глина за сега, че е много хранителна :D Шибни и малко Кулант на ВДЕ и си слепи с 5-те килограма 1 кило червей и размазавай рибите :lol:
Както каза Ивако,аз и слагам допълнително само трохи
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”