Червеноперка

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Riboloveca
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 3:45 pm

Червеноперка

Мнение от Riboloveca »

искам да питам на кво кълве червеноперката и ква захранка треа
и на плувка или на тежко се лови?????!?!?!!!?!?
Ако искаш риба ела и си я хвани !
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

На варено жито ароматизирано с евганол на плувка 1.5гр.
Аватар
johny
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 6:02 pm
Местоположение: София

Мнение от johny »

Мирна риба - на секъв черволяк, жито, коноп, хляб, кус-кус... НА ПЛУВКА. Фин такъм, кеп може да не ти требе, кука №16, даже и по-малка.
И аз ще стана риболовец...
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Важно е подхранката да има или ванилия или доста галета или хляб. Средно гъста захранка... ако си се насочил за риболов на тази риба , изтегли с хранилката колкото се може по на малка дълбочина , за по динаминчен риболов.
Клавиатура риба не лови!!!
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Да добавя само и захранките на Ван дер Енде които са предназначени за червеноперка действат почти безотказно и правят чудеса, последно изпробвах ароматизатор на Респект за червеноперка и съм много доволен. Струва 2.50 и е 50 мл спрей
Аватар
КрасиПловдив
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 297
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 12:56 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от КрасиПловдив »

Ivak написа:.... Струва 2.50 и е 50 мл спрей.....
Идеално, за нас...четиримата:)..Не съм го пробвал, но ми вкара маркетинг и ще бъде закупен :lol:
А аз използвам FilStar "Ваниля с коноп" плюс конопено семе на Van den Eynde.Ако и се мине през сито за брашно на сухо, подхранката става великолепна..направо пирфекна :lol:
Бай дъ уей...една рецепта за жито за стръв-най-добре да е църковно,вари се вечерта преди риболова.Изцежда се през гевгир,слага се в подходящ съд (аз ползвам кутия от сладолед 1кг.)..В чаша за вода се разтваря Step "Ягода",житото се залива,разбърква и "бам" в хладилника.
С тая стръв има условие-билет за промишлен риболов:)
onzinasi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 527
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 8:46 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от onzinasi »

На торен червей.На плувка.Кука:аз ги хващам на 6№.ама става и по-малка
Последно промяна от onzinasi на Сря Мар 21, 2007 10:49 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
icko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 668
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 12:43 pm

Мнение от icko »

Значи колега в неделя ходих за тая риба с бащата и за 3 часа хванахме 3 кила.За захранка ползвах НЕСА ФИДЕР и варено жито на което извадих една дърта каракуда и няколко едри бабушки.Другото малки куки тънки корди и т.н.НАСЛУКА
Аватар
asini
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 759
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 8:53 pm

Мнение от asini »

захранка-малко накиснат хляб върше чудесна работа, на плувка с тежест 1,5 или 2 грама,стръв торен или бял червей,топченца хляб!
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Мнение от ivo_stoev »

Най-добрата страв за червеноперката за мен си е хирономуса,лошото е,че го няма цологодишно :( ,но пък тестото с ванилия го замества достойно,също и на троха,както за скобар,но по-малка, повод 0.08-0.10мм,кукичка N-18,плувка 0.5-1г,зависи каде ще се риболовства,за подхранка някоя купечка с ванилия и коноп омесена с малко трици и варено жито и малко накиснат бял хляб и най-вече течен концентрат специално за червеноперка и разбира се иделно построена линия
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”