Спирала или монтаж на косъм ???

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от snegk »

На морето е разрешено с чепаре.Нека ако неможем да научим колегите към хуманост,то поне да спазват закона.
Изображение
Това го изкарах на косъм,няколко пружини,други монтажи и един воблер.Жалко,че не се виждат всички закачени простотии.Невярвам на някой да му харесва гледката. :twisted: :twisted: :twisted:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
nikikati
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:01 pm
Местоположение: София/Бургас/Русе

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от nikikati »

Ужас! Как е плувало хайванчето като прилича на подвижно стрелбище?!
Че на всичко отгоре и тръгнало да яде! :(
Шаранът не ти гледа такъмите!

CATCH & RELEASE
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от snegk »

Ето как изглежда истенския монтаж.Дали отдоло ще е пружина,метод,фидер олово или др.олово е без значение.Важното е че хората ловят на косъм,защото освен добрия ефект от хранилката тука има ефект и монтажа на косъм.Пък неговия ефект е доказан. :wink:
Изображение
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от snegk »

monilom написа:
snegk написа:Е тука има ефект и монтажа на косъм.Пък неговия ефект е доказан. :wink:
Това е вярно но само до някъде. :roll: И за да не влизаме във разточени дилеми койко съм сигорен че са говорени вече ще си оточня че става дума за Дунав.Там съм 100% сигорен че ще хвана повече на монтаж със пружина и 2 куки на нея от колкото на косъм. 8)
Може и да си прав,но познавам един колега дето мори по няколко трофейни шарана точно на косъм с топче.Там трябва майсторлък и да захранваш с точните топчета.Не ма питай не ги знам.Иначе 99% от рибарите си ловят на Дунава с пружина и няколко куки :twisted:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
nikikati
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:01 pm
Местоположение: София/Бургас/Русе

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от nikikati »

monilom написа:...А що се отнася до торчетата и аз не ги знам и тая година ще се отдам на експерименти...
Рак, риба и мида! По две издялкани 15 ки на монтаж! Това от мен! Три пръчки - три аромата!
:wink: :idea:
Шаранът не ти гледа такъмите!

CATCH & RELEASE
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от GODzillata »

nikikati написа:
monilom написа:...А що се отнася до торчетата и аз не ги знам и тая година ще се отдам на експерименти...
Рак, риба и мида! По две издялкани 15 ки на монтаж! Това от мен! Три пръчки - три аромата!
:wink: :idea:
Не зависи ли от сезона? :roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
sexy_klo6ar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 8:43 pm
Местоположение: София

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от sexy_klo6ar »

nikikati написа:
monilom написа:...А що се отнася до торчетата и аз не ги знам и тая година ще се отдам на експерименти...
Рак, риба и мида! По две издялкани 15 ки на монтаж! Това от мен! Три пръчки - три аромата!
:wink: :idea:
Или топчета на зърнена основа :wink:
kaloyan-stz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 12:16 pm

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от kaloyan-stz »

Не че се заяждам,ама нека всички които пишат за качествени монтажи и за риби и за каквото кажете(визирам monilom и sexy_klo6ar)да покажат поне една от рибите,които са хванали на този монтаж,иначе не само аз,но предполагам и някои от другите колеги няма как да вземам мненията им насериозно!Ако модератора реши,че е заяждане моля да изтрие мнението ми!
Аватар
nikikati
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:01 pm
Местоположение: София/Бургас/Русе

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от nikikati »

GODzillata написа:
nikikati написа:
monilom написа:...А що се отнася до торчетата и аз не ги знам и тая година ще се отдам на експерименти...
Рак, риба и мида! По две издялкани 15 ки на монтаж! Това от мен! Три пръчки - три аромата!
:wink: :idea:
Не зависи ли от сезона? :roll:
Отиваме в друга тема, но все пак... За Дунав не, за затворен водоем да! Това се базира единствено на личните ми наблюдения и опити
и не искам да натрапвам мнението си на никого! И все пак за Дунав водещ монтаж все още си остава качамак на пружина с 2 куки! :wink:
Последно промяна от nikikati на Сря Май 13, 2009 9:16 pm, променено общо 2 пъти.
Шаранът не ти гледа такъмите!

CATCH & RELEASE
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от asenfisherman »

kaloyan-stz написа: нека всички които пишат за качествени монтажи и за риби и за каквото кажете да покажат поне една от рибите,които са хванали на този монтаж,!
Изображение
Колега,аз по принцип не пиша много,но ето ти един монтаж за пример/дунавски/,а в галерията ми има някоя и друга риба хваната на него.Надявам се това да те убеди в предимствата на метода,,на косъм".Поздрави!
sexy_klo6ar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 8:43 pm
Местоположение: София

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от sexy_klo6ar »

kaloyan-stz написа:Не че се заяждам,ама нека всички които пишат за качествени монтажи и за риби и за каквото кажете(визирам monilom и sexy_klo6ar)да покажат поне една от рибите,които са хванали на този монтаж,иначе не само аз,но предполагам и някои от другите колеги няма как да вземам мненията им насериозно!Ако модератора реши,че е заяждане моля да изтрие мнението ми!
Няма да показвам никакви риби :!: Който иска да вярва който иска НЕ! Само ще кажа че на косъм под пружина имам една 7ца а на качамак една 4ка (това са ми най големите риби на тези монтажи) Ако искаш факти ще ги намериш като отидеш поне 5-6 пъти на реката и видиш че за там няма определен монтаж. Това е за Дунава а иначе на язовирите зависи какви са и пак трябва да се ходи най-малко 2-3 пъти за да разбереш на какво що :!: (без никакви лоши чувства) :smt023 :smt023 Поздрави :lol:
kaloyan-stz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 12:16 pm

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от kaloyan-stz »

asenfisherman написа:
kaloyan-stz написа: нека всички които пишат за качествени монтажи и за риби и за каквото кажете да покажат поне една от рибите,които са хванали на този монтаж,!
Изображение
Колега,аз по принцип не пиша много,но ето ти един монтаж за пример/дунавски/,а в галерията ми има някоя и друга риба хваната на него.Надявам се това да те убеди в предимствата на метода,,на косъм".Поздрави!
Как пък го кръсти този монтаж дунавски и по какво той се различава от тецаджийския например? :D И още нещо-в кой ред от тези които съм написал е проличало,че отричам предимствата на косъма пред който и да е друг монтаж? :roll:Айде спирам да пиша по темата-така и така пружини не ползвам :D
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от asenfisherman »

Той монтажа си е кръстен от този дето го е изобретил,нарекох го ,,дунавски" като пример че го ползвам при риболов по Дунава и е качествен за тамошните условия, в контекста на по-горните мнения,които се завъртяха околло риболова по реката.И понеже темата е за пружини и монтажи със стръв извън куката мисля че примера е подходящ.Аз също не ползвам пружини защото съм се убедил в предимствата и недостатъците и на двата вида монтажи . :wink:
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от камен »

Дааа тоя монтаж миналата година на Асен му донесе доста ''харни'' риби по Дунав доколкото си спомням :lol: Според мене няма такива-тец-монтаж и дунавски монтаж.Пружини и шарански монтажи се използват навсякъде из БГ.А от личен опит съм се обедил,че повече от една кука на монтажа ти носи доста главоболия отколкото ползи.Откакто навремето започнах да ловя само на една кука успехите драстично се увеличиха.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Спирала или монтаж на косъм ???

Мнение от snegk »

камен написа:Дааа тоя монтаж миналата година на Асен му донесе доста ''харни'' риби по Дунав доколкото си спомням :lol: Според мене няма такива-тец-монтаж и дунавски монтаж.Пружини и шарански монтажи се използват навсякъде из БГ.А от личен опит съм се обедил,че повече от една кука на монтажа ти носи доста главоболия отколкото ползи.Откакто навремето започнах да ловя само на една кука успехите драстично се увеличиха.
А когато сложи и косъма се овеличиха и размерите :lol: :lol: :lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”