За китайските надуваеми лодки

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
spookymiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 2:22 pm
Местоположение: София

За китайските надуваеми лодки

Мнение от spookymiro »

Здравейте,
Отворих тази тема, защото темата на ГОДзилата за вноса на лодките е заключена.
Мечтаем си с приятелчето за РИБ лодка с центална конзола и пр. ама още не сме пораснали дотам. Отвори ни се случай - познат си вкарваше стока с контейнер миналата година и ни качи дясната лодка от първата снимка в него. Даже той и я беше избрал, ние не я бяхме виждали преди да я докара. Не знам истинската стойност на лодката, щото ни я донесе като връщане на услуга и я платихме на ниска цена.
Дълга е около 4-4.3 метра, не съм я мерил. Тубата е много голяма. На табелката на транеца пише - товароносимост - почти 1100кг. Максимална мощност на мотора 30 коня. За сравнение малката лодка е с товароносимост 360 кг и максимална мощност на монора 9-10 коня.
Лодката е с алуминиево дъно и е много хубава. Стабилна е, почти не помръдва когато се изправя или ходя из нея. Не пръска вътре дори при големи вълни (на яз Искър като духне си стават бая вълни). Малко е неудобна за кльонкане заради по-голямата туба.
Успях да я вкарам в глисаж с 8 коня двутактов Джонсън и с 5 кона четиритактов двигател сузуки а съм 160кг. И двата мотора се виждат на първата снимка. Преместих се по-към предната част на лодката и работата стана, само че не ми стига ръката да управлявам :D. Ще трябва да огъна някаква тръба и да я нанижа на ръкохватката на мотора за да реша този проблем. С 15 коня двутактов мотор и хлапето на приятелчето си глисирам и си управлявам.
Кроки е много прав за хамалогията при носенето, сглобяване, надуване, разглобяване и пр. След първото такова упражнение се взе решение за колесар. Поръчахме да ни направят и от тази година си я возим надута на него (втората снимка). Освен това имаше малък проблем с дъската с отвора за надуваемия кил - отвора не беше съвсем на място и се наложи да се разшири малко.
За съжаление все и забравям марката а лодката седи в един гараж далеч от нас и ходим при нея само преди риболов.
Малката лодка също е китайска (имаше някаква промоция в МЕТРО и ги бяха намалили от 1400 на 1050 лева). Вече трета година ни служи вярно, а сък сузукито 5 коня приятелчето направо лети със нея.
Като резултат мога да кажа само хубави работи за китайските лодки. Явно яко се крадат технологии и се дъмпингира пазара. Мен като клиент ме интересува да намера колкото се може по-евтина и по-качествена стока.
Поздрави!

Изображение

Изображение
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
ttboy
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 10:36 am
Местоположение: СТ.ЗАГОРА

Re: За китайските надуваеми лодки

Мнение от ttboy »

КОЛЕГА ИНТЕРЕСУВАМЕ МАЛКАТА ЛОДКА КАКТО Я НАРИЧАШ КОЯТО СТЕ СИ КУПИЛИ ОТ МЕТРО КАКВА Е ДЪЛЖИНАТА Й 3.30М. ЛИ Е ?
НАЧИНАЕЩ СЪМ И С ЕДИН ПРИЯТЕЛ МИСЛИМ ДА КУПУВАМЕ ТОЧНО ТАЗИ НО МЕ ПРИТЕСНЯВА, ЧЕ НЕ СЪМ ГОВОРИЛ С НЯКОЙ КОЙТО Я Е ПОЛЗВАЛ.........
АКО СПОДЕЛИШ ДАЛИ ИМАШ ЗАБЕЛЕЖКИ ЗА НЕЯ ЩЕ СЪМ ТИ БЛАГОДАРЕН И КАКЪВ МОТОР ДА СИ ВЗЕМЕМ ЗА НЕЯ???????????
ssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За китайските надуваеми лодки

Мнение от Тедо »

здравей колега... миналата седмица (събота) най-вероятно сме видяли теб с новата ви лодка на яз. Искър откъм резервата - направи ни впечатление големия диаметър на балона... а също, че си миеш кепа... :wink:
ние бяхме с алуминиева лодка 400см...
Аватар
spookymiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 2:22 pm
Местоположение: София

Re: За китайските надуваеми лодки

Мнение от spookymiro »

ttboy написа:КОЛЕГА ИНТЕРЕСУВАМЕ МАЛКАТА ЛОДКА КАКТО Я НАРИЧАШ КОЯТО СТЕ СИ КУПИЛИ ОТ МЕТРО КАКВА Е ДЪЛЖИНАТА Й 3.30М. ЛИ Е ?
НАЧИНАЕЩ СЪМ И С ЕДИН ПРИЯТЕЛ МИСЛИМ ДА КУПУВАМЕ ТОЧНО ТАЗИ НО МЕ ПРИТЕСНЯВА, ЧЕ НЕ СЪМ ГОВОРИЛ С НЯКОЙ КОЙТО Я Е ПОЛЗВАЛ.........
АКО СПОДЕЛИШ ДАЛИ ИМАШ ЗАБЕЛЕЖКИ ЗА НЕЯ ЩЕ СЪМ ТИ БЛАГОДАРЕН И КАКЪВ МОТОР ДА СИ ВЗЕМЕМ ЗА НЕЯ???????????
Сега не знам какви лодки предлага МЕТРО. Нашата е от 2007г.
Малката лодка има големи ядове при вълни. Ставаш гола вода дори и сам в нея, камо ли двама-трима.
Нашата мисля че е 3м ама не съм сигурен. Иначе за тихо време си става. Но е по нестабилна и си е тесничко. Ако си за два-три часа в нея се ядва.
За мотора, зависи как искаш да я ползваш. Ако само ще пърпориш и не ти трябва придвижване на големи разстояния и 4коня ще ти свърши работа. За предпочитане четиритактов. Аз обаче бих си взел най-малко 6 коня. За този размер максималните мотори ги дават 8-10 коня.
Иначе силно ти препоръчвам по-голяма лодка.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
spookymiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 2:22 pm
Местоположение: София

Re: За китайските надуваеми лодки

Мнение от spookymiro »

Тедо написа:здравей колега... миналата седмица (събота) най-вероятно сме видяли теб с новата ви лодка на яз. Искър откъм резервата - направи ни впечатление големия диаметър на балона... а също, че си миеш кепа... :wink:
ние бяхме с алуминиева лодка 400см...
Ако е било малко след 11 - бяхме с приятелчето.
Следващия път се обади :wink: :drinkers:

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”