Къмпингуване край яз.Йовковци

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

dUSIKO
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 9:20 pm

Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от dUSIKO »

Здравейте ,може ли някой да ми каже има ли възможност за палаткуване около яз.Йовковци.Мисля да къмпингувам няколко дни около язовира - естествено ако има такива условия.Благодаря предварително.
dilval
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 1:06 pm
Местоположение: София, Горна Оряховица, Никюп

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от dilval »

Има на Вълковския ли се казваше или Вълчевския ръкав - има и чешмичка с идеална вода за пиене - от Елена караш посока язовира и има табелка с името на този ръкав и завиваш на дясно по 1 малко мостче и след 3 км някъде се появява ръкава, заобикаляш го и към гората ! Ще си намериш места за къмпинг идеални!
solveiko
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 10:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от solveiko »

Точно там местата са страхотни :wink: Вълчевски ръкав се казва.
Pavkata 1977

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от Pavkata 1977 »

На Вълчовския ръкав е много удобно за къмпингуване,но за риболов...дано имате повече късмет от нас!Ето ти една сравнително скорошна моя тема,ако ти трябва още някаква конкретна информация,питай на лични!
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 1%86%D0%B8
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от jean11 »

Вчера се върнах от язовира.Бях там от неделя.Колегата вече явно е разбрал ,че язовира е един от най-красивите ,с удобни места за палатка.В момента на Вълчовския ръкав има едно семейство,там са от откриването-почти като аборигени.Ловят доста риба,в неделя имаха 2 шаранчета по 2 кг и един смадок-3кг.Така,че истината е да намериш точното място и да имаш много време и упорство.Аз лових само на перо,на Яковския ръкав в гората.Имам шаранче 1,5кг,3 каракуди по 7-800гр. и перки по тридесетина бройки на ден.Като във вторник се ловяха на сладка царевица,наистина мутанти.Скоро пуснах тема за часовниците в язовира.Сега исках да хвана за стръв(щуката гонеше като полудяла),обаче не бутна ни един.Така , че ден с ден не си прилича.За любителите на манатарки-успях между риболова да набера около 2 кг-млади красавици,обаче за тях мястото на казвам :D Само да допълня:на пружина-едни колеги извадиха доста каракуда - с различни размери.А всеки знае,че Йовковската каракуда....не е каракуда е нещо много повече :D :drinkers:
Дърпай и не му отпускай!
dUSIKO
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 9:20 pm

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от dUSIKO »

Искам да искажа на всички които ми отговориха на питането едно огромно Благодаря.Аз съм от Добрич и ходим с моята съпруга само на палатка из цяла България ,но на яз.Йовковци не сме .Отново ви благодаря за подробната информация. :D
elkahubavelka
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 3:10 pm

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от elkahubavelka »

Здравейте,искам да ви попитам дали има удобни места да се слезе с джип до долу,тъй като със съпругът ми освен с въдиците тръгваме с джет и атв.Предната седмица бяхме на яз.Батак и на яз.Въча,но тарсим нещо по близо до русе.
Аватар
muso
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 1:21 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от muso »

На яз. Йовковци е строго забранено използването на всякакъв вид моторни и безмоторни плавателни средства, тъй като е вододайна зона. Пък вие с джет ще ходите :shock: :shock: :shock: !
Чете ли се или да увелича малко ?
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от jean11 »

ще бъде шоу-с джет на Йовковци :drinkers:
Дърпай и не му отпускай!
elkahubavelka
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 3:10 pm

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от elkahubavelka »

Благодаря за информацията.Не знаехме и затова проучваме преди да тръгнем.
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от jean11 »

elkahubavelka написа:Благодаря за информацията.Не знаехме и затова проучваме преди да тръгнем.




за нищо!Местноста около язовира е много красива и си заслужава вниманието,водата е кристално чиста,все пак няколко града ползват за пиене....но наистина не се разрежават атракций във водоема......
Дърпай и не му отпускай!
i_plamen
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:54 am

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от i_plamen »

Здравейте колеги. Да се представя - от Кюстендил съм. Чета форума редовно, но не пиша щото няма с какво много да се похваля. По принцип минавам за шаранджия, но в нашият край не останаха хубави язовири за шаран. Ходя и на Струма. Там риболова е добър, но става все по-населено. Та тази година ще почивам на яз. Йовковци. Резервирали сме си селска къща в с. Баевци, по думите на хазайката, къщата се намира на 300 м. от брега на язовира. Ако някой знае нещо за този район ще бъда много благодарен да сподели. Чета, че има забранени участъци дано не съм попаднал на такъв. Вкарване на въдици и захранка абсолютно ли е забранено, или има ограничение до някакви разстояния.
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от jean11 »

Баевци е добро място,зависи с какава кола си,до колко е проходима,защото има много добри места точно там и точно за шаран.Пътя до тях е много тежък и непроходим за повечето возила.Разбира се,яовира е съвсем до тебе и можеш спокойно да ловиш и под моста,но там винаги има много хора.Всъщност,ти повече ще почиваш от колкото да ловиш шаран,защото за него трябва да си на брега и да храниш ,храниш.Абе можеш да си нанесеш стръв,не е толкова строго,то мрежарите не могат да спрат,че ти за нанасяне на стръв...споко.Приятна почивка,аз също ще отида по тези места през август за няколко дни
Дърпай и не му отпускай!
i_plamen
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:54 am

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от i_plamen »

Много благодаря на колегата. Колите не са ни с висока проходимост, но са рибарски коли и знаят какво е лош път. Все пак ме успокои за вкарване на подхранката и линиите, щото ловачките не са много добри за мятане, камо ли за хранене с ракета. Иначе почивка ще има и то основно край язовира. Храна бол. Само да има удари. Ще се радвам да се видим на по една или повече бири. За първи път съм във вашият район. По регистрацията на колите ще се ориентираш- сива Ланча Либра, бял Мерцедес или сива Алфа 166, все една от тях ще бъде близо до водата. Ще обменим знания и опит. Прохождам в риболова за хищници. В нашият край се завъдиха от скоро. Мисля да направя един такъм за щука.
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Мнение от jean11 »

:D Попаднал си на точното мясо.На Йовковци има по-голяма вероятност да хванеш добра щука,от колкото добър шаран.В смисъл щуката е много и можеш да я намериш по-лесно.Поласкан съм от благодарностите.Аз съм с тъмносиньo Peugeot 406 .Ако е писано ще се запознаем :drinkers:
Дърпай и не му отпускай!
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”