Воблер и блесна за щука.

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
В.Стефанов
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:45 am
Местоположение: Сливен,Варна

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от В.Стефанов »

Колеги може ли някой да къчи снимка на някой надежден попер. :) Че и аз мисля да си зема някой др
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от esox_hunter »

veso94vn написа:Колеги може ли някой да къчи снимка на някой надежден попер. :) Че и аз мисля да си зема някой др
9см. 14 гр. Rapala Skitter Pop (salt water) - доказан играч :wink:

Изображение
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
Аватар
zapalen_92
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 762
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:28 pm
Местоположение: Павликени

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от zapalen_92 »

Дайте да я задвижим малко тази тема,че пак ще ги почваме :lol: Дори може старите мнения и ненужните да се изтрият за да стане по прегледна(по преценка на модераторите).Ето доказаната блесна:
Изображение Mepps Lusox
Също така и имитацията й:
Изображение
Знам,че на клатушка Mepps - Syclops също се лови щука,но з не гарантирам.Ето я:
Изображение
А за попера също знам,че става за щука,но все още нямам уловена.Давайте с вашите предложения.
Аватар
enduro51
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 3:27 pm
Местоположение: гр. Любимец

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от enduro51 »

натискай здраво на Попера и ще догониш резултати :wink: за седмица имам 14 шуки 8 от които на попер на Салмо 7 см :wink: за блесната е излишен всекъв коментар ... НОМЕР 1 е и за мен .. :drinkers: поздрави !!!
Аватар
zapalen_92
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 762
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:28 pm
Местоположение: Павликени

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от zapalen_92 »

enduro51 написа:натискай здраво на Попера и ще догониш резултати :wink: за седмица имам 14 шуки 8 от които на попер на Салмо 7 см :wink: за блесната е излишен всекъв коментар ... НОМЕР 1 е и за мен .. :drinkers: поздрави !!!
Еми добре щом казваш ще натискам с воблера.Това е моя:
Изображение
Мисля,че трябва да е като твоя,но моя е Salmo Pop 6 см 7 гр.
Popper
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 3:18 pm

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от Popper »

1. Въртящи:
- Mepps Lusox, Aglia Fluo
- Abu Garcia Reflex
- Rublex Voblex
2. Клатушки:
- Lucky Strike LIzard
- Kuusamo Professor
- Abu Garcia Atom, Toby
3. Спинербейт:
- Norhland Reed Runner
- Mann's The Classic
4. Силикон:
Mister Twister, Mann's, Yum
туистери и шадове
5. Воблери:
- Heddon - Zara Spook, Swayback Spook, Lucky 13, Moss Boss
- Arbogast - Jitterbug, Hula Popper
- Abu Garcia Hi-Lo
- Rapala - SSR, FMag, HJ, FJ
- Mann's 1-Minus
- Nils Master Invicible
- Salmo Perch
- Bomber B14A, B15A, B06A
Това - от личната колекция. Проверено, работи!!! Има още много, особено при воблерите, но тази тема край няма.
Като допълнение: Щуката, за разлика от б.риба и особено от костура обича воблери с по-бавна /т.е. НЧ/ игра. Задължително с нещо червено или оранж. Утежнявам фабричните воблери докато им докарам почти неутрална плаваемост и им боядисвам коремите /където е нужно/ с оранжа, който ползвам за антените на плувките. Последно, но не по важност: сменяйте тройките още при купуването на блесната. Аз лично от години ползвам Gamakatsu В13 и съм много доволен. И не забравяте металния повод. Щука около кило без затруднение гълта примамка от 10 см /случи ми се с Zara Spook/ а една малко по-голяма направо издуха през хрилния капак B06A.
Аватар
enduro51
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 3:27 pm
Местоположение: гр. Любимец

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от enduro51 »

Прощавай Zapalen не съм обърнал внимание на дължината че е 6-тица .. иначе за същия попер говорим но моя е окраска зеленичък с черни ивици и бяло коремче :oops: от тази година ловкам щуки поради либсата на Сома на Марица , гьола е доста затревен с адски много водорасли и арсеналът от примамки ми е все повърхностни воблери и блесни без утежнения :wink: но успех има :drinkers: Наслука !!!
Аватар
zapalen_92
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 762
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:28 pm
Местоположение: Павликени

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от zapalen_92 »

enduro51 написа:Прощавай Zapalen не съм обърнал внимание на дължината че е 6-тица .. иначе за същия попер говорим но моя е окраска зеленичък с черни ивици и бяло коремче :oops: от тази година ловкам щуки поради либсата на Сома на Марица , гьола е доста затревен с адски много водорасли и арсеналът от примамки ми е все повърхностни воблери и блесни без утежнения :wink: но успех има :drinkers: Наслука !!!
Няма проблем бе :wink: А иначе и моя не е точно този модел ето го моя с разцветка SMS:
Изображение
Аз исках друга разцветка,но имаше смо SMS в наличност,а твоя предполагам е над моя SH.Аз исках него,но уви.Макар,че не мисля,че има голямо значение разцветката,защото нали е по важно воденете му.Днес ходих пак за щука на същото моясто,но нямах успех и реших да наблегна на попера,но отново без успех на него.Предполагам,че не го водя както трябва,иначе защо да не го нападнат.Водоема на който ходя аз също е много обрасъл и затова и си купих попера,че ми писна да закачам и да чистя от треви и да късам.
Аватар
Wolf_1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 2:35 pm
Местоположение: София

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от Wolf_1 »

салмо хорнет е много добър за щука също :) ако напишеш в търсачката ще видииш и че за клен и за пъстърва и за сом даже и за распер става
Аватар
enduro51
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 3:27 pm
Местоположение: гр. Любимец

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от enduro51 »

доста съм в незнание за този вид риболов, но когато има активност на рибата и най вече риба в водоема яко го праскат тоя попер :lol: при мен най добри резултати е имало при тихо време без вълни във водата , като го водя с придърпвания до толкова че максимално да пряска с 1-2 секундни паузи :wink:
Аватар
zapalen_92
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 762
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:28 pm
Местоположение: Павликени

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от zapalen_92 »

enduro51 написа:доста съм в незнание за този вид риболов, но когато има активност на рибата и най вече риба в водоема яко го праскат тоя попер :lol: при мен най добри резултати е имало при тихо време без вълни във водата , като го водя с придърпвания до толкова че максимално да пряска с 1-2 секундни паузи :wink:
А пък аз не така значи не съм го водел добре.Аз по малки придръпвания,че си мисля че се плаши и повече време паузи.Ще пробвам и твоя метод =]]] пък може да сработи и при мен.
Аватар
zapalen_92
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 762
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:28 pm
Местоположение: Павликени

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от zapalen_92 »

Ето още няколко примамки за щука
Mepps - Pike Tandem
Изображение
Mepps - Timber Doodle
Изображение
Воблер Skitter Walk (fresh water)
Изображение
Уолкера е много добър дори да не е точно Рапала използвам просто пример.Хубавото е,че е повърхностна примамка и има много добра зиг-загова игра.Днес дори един приятел ми показа как се води и дори беше нападнат от щука.
Пике тандема го нямам и не съм го виждал в десйствие....някой да го има и да го е пробвал?
Timber Doodle също не съм виждал или ползвал,но знам,че е така напревен за да нае се закача във водорасли.Ще чакам отзиви... :wink: :wink:
И трите съм навитак да ги купя,като им събера парите :)
Аватар
zapalen_92
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 762
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:28 pm
Местоположение: Павликени

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от zapalen_92 »

Пред голяма дилема съм да си взема уолкера или двете блесни пике тандема и тзи дето е незакачаща.Кажете моля Ви,че ще поръчвам.Нямам пари и за трите,а ги искам,но трябва да избирам.
Sleeper
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 10:33 am

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от Sleeper »

Здравейте, колеги!
Наскоро се запалих по този вид риболов и все още не съм много на ясно с него. По вашите мнения pop воблерите са добър вариант и искам да попитам кой да си взема за щука - Salmo Pop или Rapala Skitter Pop и какъв цвят( не мога да се взема двата, охарчих се достатъчно до сега :) )

Мерси предварително!
Аватар
GE6_HUNT
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 3:48 am
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Воблер и блесна за щука.

Мнение от GE6_HUNT »

zapalen_92 написа:Пред голяма дилема съм да си взема уолкера или двете блесни пике тандема и тзи дето е незакачаща
Моят съвет е да си вземеш само зеления тандем.
Имай пред вид, че ти трябва много яка въдица за него, защото се съпротивлява като каракуда 200 гр. при проводката.
Незацепляйката и воблерите ги остави на заден план.
По мое наблюдение щуката се лови по-успешно на блесни- клатушки и въртящи.
Воблерите и силиконите са по-слабо ефективни.
Успех!!!

P.S. Mepps Lussox 3 сребрист с утежнението (или без него, ако е плитко) ще ти свърши страхотна работа! От клатушките ти шрепоръчвам Моска 20 или 15 гр- пак сребриста.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”