каде около София?

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Аватар
borcata
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2006 4:49 pm

каде около София?

Мнение от borcata »

Колеги, каде около София може да се отиде за риба, без за това да се плаща освен яз. Искар, Долни Богров, Пасарел?

И една молба! Да спрем да се хвалим за риболовните си подвизи на някакви платени язовирчета и рибарници, защото е смешно!
Аватар
Carp Master
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 2:00 pm
Местоположение: Asenovgrad
Обратна връзка:

Re: каде около София?

Мнение от Carp Master »

borcata написа:Колеги, каде около София може да се отиде за риба, без за това да се плаща освен яз. Искар, Долни Богров, Пасарел?
Колега това около София означава(колко километра радиус???)
borcata написа:И една молба! Да спрем да се хвалим за риболовните си подвизи на някакви платени язовирчета и рибарници, защото е смешно!
Прав си колега.Кой не може да хване някаква риба на платен язовир :D
Разговор в къщата на рибар:
- Откъде се връщаш? - пита го съпругата му.
- От язовира!
- А къде е рибата?
- В него ...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

Като гледам радиуса е около 50-60 км- та значи Огняново , Лобош, а ако пуснеш и още някой друг км. Дяково и Бебреш. Разбира се в околността има и някоя и др. рекичка и по-малки язовирчета.
ПП. Като казваш Пасарел какво точно имаш предвид?
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Deacon
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 4:28 pm
Местоположение: София

Re: каде около София?

Мнение от Deacon »

Carp Master написа: Прав си колега.Кой не може да хване някаква риба на платен язовир :D
Ми аз.... :cry: първитв ми 3-и излета пожънаха изключителен неуспех... Мислех си че по крив рибарин от мен няма (и бях прав де - на калпав рибар -водораслите му пречат) ... Но колегите помогнаха със съвети и информация... и се похвалих с рибки от платен водоем... Мисля 4е е идеално за начинаещи (ако може човек да си го позволи де защото си платих рибата почти като от магазина... обаче беше по-вкусна :D ) ако мога още малко ще походя на платени а после... да видим какво ще е ... Да все още се чувствам неопитен... и така ще е докато не хвана риба от нормален (неплатен) водоем :-) дано да е по-скоро ... Наслука на всички!!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

chirusa_bg написа:....
ПП. Като казваш Пасарел какво точно имаш предвид?


Тъй , тъй , на Пасарел риба е ял да иде :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Пасарел езерото не е ли забранено?

Иначе в неделя направих доста добър риболов на Лобош, предимно едра бабушка и добри костури.
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Мнение от sampo »

Ivak написа:Пасарел езерото не е ли забранено?
Преди няколко години беше публикуван списък със статута на язовирите , за промишлен , любителски или и двете едновременно .Там за първи път видях яз.Студена и Пасарел. , като зони за любителски риболов .
Да , ама не !!! Язовира се охранява от полицията , като вододайна зона , сиреч камшика ще ни бият не горските , а полицаи , просто си прехвърлят отговорността по охраната :( :roll: :wink:
На платено не одим !
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

Даже и актове пишат на Пасарел :wink:
а от къде ли знам :lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
borcata
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2006 4:49 pm

Мнение от borcata »

Благодаря за информацията. Но освен големите язовири ме интересуват и множеството микро язовирчета в радиус около 50 км.

А по-повод хвалбата след риболов на платените язовирчета (развъдници) продължавам да съм на същото мнение. Идеята ми е не да скапвам настроението на начинаещите (въпреки, че на развъдник риба няма да се научат да ловят), а просто искам да видя как се справят колегите на истинските язовири, кадето трябва да се съобразят много фактори за да може да хванеш трофейна риба.....абе май много се задълбах.

Аре наскука на всички които ще посещават не платени водоеми, за останалите насуката е ясна! :lol:
Аватар
borcata
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2006 4:49 pm

Мнение от borcata »

Аааа забравих. На Пасарел е забранено на вододаината зона, което е почти цялото езеро но не цялото. След нея има няколко места, на които човек може да си налови и костур и червенопер и клен стига да има късмет и желание.
Аватар
Ванко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 185
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:35 pm
Местоположение: София

Мнение от Ванко »

borcata написа:Аааа забравих. На Пасарел е забранено на вододаината зона, което е почти цялото езеро но не цялото. След нея има няколко места, на които човек може да си налови и костур и червенопер и клен стига да има късмет и желание.
За кои места говориш от към пътя ли са и сигорно ли е ,че не глобяват?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

Изобщо не е сигурно, а и 3 километровата вододайна зона обхваща язовира изцяло. Просто охраната ги мързи да обикалят над моста.
ПП. Язовира е толкова измрежен, че направо не е за вярване,а само преди 5 години гъмжеше от риба :(
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
rivan_bg
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Окт 04, 2006 12:24 pm
Обратна връзка:

колеги

Мнение от rivan_bg »

около София може да се лови на локвата в квартал Казичане там се обажда каракуда сравнително добра а хора който висят там постоянно разправят че имало и сом и редовно хващали сомове по 2-3 кила но да ви кажа аз не съм го виждал този сом
Аз лично предпочитам да си ходя до язовир Пчелина кадето за 2-3 часа се лови доста костур а при малко късмет и нужни такъми се лови и бяла риба.Иначе язовир Искър си остава класика там има от всичко по много но е вапрос на късмет
Аватар
borcata
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2006 4:49 pm

Мнение от borcata »

Колегите, които твърдяха че пасарел е вододайна зона се оказаха прави! Онзи ден бях там...скоро не се бях забавлявал толкова. Кълвеше като в развудник. Едар клен, червенопер и доста приличен уклей. Но към 9.30 се явиха двама господа полицай и ни изгониха. За щастие се отървахме без акт. Но от многото ми излети там за пръв път ми се случва подобно нещо.
ТАКА ЧЕ ПАСАРЕЛ НЕ Е РАЗРЕШЕН ЗА РИБОЛОВ! :cry:

Мерси за инфото за Казичане колега. Но само той ли остана не платен от всичките гьолове около София.
Аватар
Ванко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 185
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:35 pm
Местоположение: София

Мнение от Ванко »

borcata написа:Колегите, които твърдяха че пасарел е вододайна зона се оказаха прави! Онзи ден бях там...скоро не се бях забавлявал толкова. Кълвеше като в развудник. Едар клен, червенопер и доста приличен уклей. Но към 9.30 се явиха двама господа полицай и ни изгониха. За щастие се отървахме без акт. Но от многото ми излети там за пръв път ми се случва подобно нещо.
ТАКА ЧЕ ПАСАРЕЛ НЕ Е РАЗРЕШЕН ЗА РИБОЛОВ! :cry:

Мерси за инфото за Казичане колега. Но само той ли остана не платен от всичките гьолове около София.
Абе не е само той, но вече се броят на пръсти!
За съжаление това е положението!
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”