Воблери

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Станко , ми той си е с права просто уекинко барната по ъглите та да не боде :wink:

Та така , както е казал народа - "Карай , карай нататък" :lol: :lol: :lol:

Bassday

Тези воблери по принцип ме бяха привлекли с натаманеният си външен вид . Особенно този - Bassday Hone Crank

Изображение

Оказаха се в последствие че не са за моят стил на спинингуване . Друг е въпроса че биха били перфектни за риболов на едри хищници по реки като Дунав , Искър , Марица и долните течения на Тунджа , Янтра и затворени водоеми .
Все пак и от тях има няколко сипатяги които си ги ползвам с голямо задоволствие :

Bassday Kangoku Crank 27F MR

Изображение

Bassday Kangoku Crank 27F BS

Изображение

Bassday KANGOKU SHAD 45


Изображение

Както казах Bassday имат страхотни воблери за тежък спининг който аз за жалост практикувам изключително рядко .

Та така и така съм почнал с тежкият спининг що да не отметна и Evergreen :roll:

Те също в почти цялата си продукция са изработени основно за сомаджиите , любителите на морският спининг или тъй споменатите от мен "тежкари" ! Ако и да имам няколко техни произведения още не им е дошло ред та за това няма да ръся мозък какво представляват но пък за сметка на това съм много доволен от техните цикади :

Evergreen Little Max Metal Vibration

Изображение

Изображение

Изображение
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Та тъй , нататък :lol:

Jackall / ILLEX - мой фаворити от всичкото сделано от японки под формата на воблер :D

CHUBBY 38

Изображение

DIVING CHUBBY

Изображение


Перфектният воблер тип кранк ! Във варианта с късата лопатка е идеален за повърхностно облавяне а във варианта с дългата за малце по-длибочки води . По-нов вариант съчетаващ спреният от производство Чъби с Тини Фрай :

Jackall Chubby Minnow 35SP

Изображение

Това е реплика съчетаваща перфектната самостоятелна работа на Чъбито без вмешателството на задвъдичното , без особенни претенции към линия и пр. съчетана със също така перфектният но по-капризен откъм такъм и линия ( не търпи да го водят със сомски такъм по Панега примерно 8) ) :

TINY FRY

Изображение

Други перфектни УЛ воблери но също така доста трудни за намиране предназначени основно за Японският пазар :

Jackall Mitts S

Изображение

Jackall Mitts F

Изображение

Уникалният за всякакъв вид разливи било то на бистра , било на мътна вода или просто много "тънка" стояща или бавно течащата такава :

Jackall Bros Area man Crank 22S

Изображение

Ако тръгна да изреждам поне полвината от огромната перфектно ловяща гама от продукцията на Jackall / ILLEX ще трябва да откарам доста пред ПСто та за сега толкова , след презентирането на други марки може да направя втора , трета и пр. серии на моят фаворит във воблеромоделирането ама за ся толкоз :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Воблери

Мнение от sestrata »

Павел Иванов написа:Мегабасс - малце пресилено хвалени поне за риболов по нашите водоеми и определено неоправдано цена .
Искам да спася донякъде създалата се репутация на Мегабас с моите лични впечатления от "тежката" серия миноу X-80. Както повечето класни производители Мегабас проектират воблерите да работят перфектно в конкретна обстановка. Въпреки еднаквия на пръв поглед външен вид, четирите разновидности на тази чудесна примамка имат коренно различно поведение. Съобразявайки се с препоръките на производителя могат да се постигнат чудесни резултати в нашите водоеми. Макар да са предназначени за сий бас - нека не забравяме, че костурът и бялата риба са от същото семейство.
- X-80 SW e потъващ воблер за морски риболов, утежнен в предната част за по-голяма стабилност при вълнение. Има чудесен полет, но не е стабилен в течение и бърза проводка.
- X-80 BEAT SW - точно обратното. Не впечатлява с добър летеж, но е изключително стабилен дори в много силна струя и свръхбърза проводка, като вибрациите му са страхотни.
- X-80 ROCKET DARTER - сладководна версия. Стабилно летяща и плаваща версия с добра игра и стабилност. Универсален воблер за всички сладководни хищници. Въпреки, че е обявен за съспендър и джъркбейт, воблерът си е потъващ.
- X-80 TRICK DARTER - супер уловист сладководен воблер. ТОВА е нашият воблер. Съчетава в себе си всичко добро от останалите три модела - стабилен полет, стабилност в течение, отлична игра + това, че е истински съспендър и позволява "туичинг" и "джъркинг".

Изображение

След като изчетох това РЕВЮ и изгледах ТОЗИ КЛИП се опитах да имитирам наученото от тоя дръпнат Юки Ито. Една вечер на Дунав застанах на подходяща позиция и започнах със следната смесена проводка. Замятане косо в струята и със "стоп-гоу-стоп-гоу" подвеждам примамката към крайбрежните камъни. Попадайки в тихата вода спирам обирането и започвам лек "джъркинг" с върха на пръта.
Резултатът бе мигновен удар на бяла риба.
Изображение
След няколко подобни проводки - още една.
Изображение
Е... в един момент го закачих някъде и го загубих, но това е друга тема на разговор. Наистина много боли... :lol:
Павел Иванов написа:Както казах Bassday имат страхотни воблери за тежък спининг който аз за жалост практикувам изключително рядко
Абсолютно вярно. Един прекрасен воблер е 85 милиметровия съспендър на Басдей NJ-85, близък по качества на X-80 Trick Darter. От опит установих, че в определени моменти расперите го предпочитат пред доказания "Салмо Трил"

Изображение

Накрая искам да изкажа разочарованието си от имитацията "BASSDREAM" - Доколкото съм запознат, този нискобюджетен воблер също се произвежда от Басдей за марката Басдрийм, но само външно си приличат. Като поведение нямат нищо общо. За мен е слаб воблер, който не си заслужава парите.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Радвам се че и адаша се включва в темата и то с този модел воблер на Мегабасс хванал две от трите ми риби тон в живота :D Иначе относно Мегабасс то успехи съм имал и с :

GRIFFON SR-X

Изображение

Изображение

BABY GRIFFON

Изображение

Изображение


Както и с някои други модели но не тая особенни симпатии към марката за разлика от Стоянчо примерно :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
pa4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 715
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 3:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Воблери

Мнение от pa4o »

Господин Иванов,
искате да ми докарате инфаркт ли, с тези убавни дето сте подхванали да показвате.
Да попиташ е моментен срам,
да не знеш срам за цял живот.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Ами Спасе старая се на база малка лична колекция от слабо разпространени у нас примамки да ги презентирам през моят поглед като се надявам на дискусия от страна на други притежатели на други или същите слабо разпространени у нас и съответно добиване на по-ясна представа от страна на колегата рибоуловец какво си заслужава и какво не толкова :D Друг е въпроса че ако човек вземе дадена марка примаки работещи до някакво положение и се съсредоточи единственно върху тях то той почва да ги "разбира" и при него те стават доста по-работещи отколкото са по принцип и тъй . Точно за това се стремя да бъда максимално субективен ако и да е на база собственно виждане и то на не само една марка воблери . Друг е въпроса че за наште условия всездесъщите Голди и Салмо удрят в земята доста представителни марки с претенции а като погледнеме специално Голди продукцията откриваме само откровенни имитации на други марки най-вече американски а от скоро и на японски такива :lol:

Та аз да си карам нататък :D

IMA !!! Воблери за шампиони ! В случаят воблера изкарал най-мното титли в басс и мъски състезанията по щатско , японско и австралийско . Първата марка произведени с цел комерсиализъм воблери в Япония или иначе казано :

IMA is.... ORIGIN!!!

В случаят мен по-горните неща не ме греят особенно защото IMA продукцията си е пак основно за тежък спининг и гонене на риби над десетте и над стоте килограма но все пак :

B-ta 80 SR Specs и Ima BT 70 Bay Area

Изображение

Едни уникални примамки ! Без значение че са произведени основно за соленоводен риболов то си ловят в наши условия съвсем сполочливо - щука , распер , клен , костур та дори и войственно настроени червеноперки нападащи воблера основно когато пропада или се издига :lol:
Като споменах пропадането то въпреки че има перфектна икра с малка амплитуда при равномерна проводка поразителен ефект има съвсем кратко спиране с леко припомпване на върха и оттам на там продължаване на равномерната проводка . Какво се получава в случаят ?!? Имаме един бързо потъващ , плитко газещ воблер със следните преимущества :

1) При по-далечно замятане оставяме воблера да потъне и след това с равномерна проводка си го изкарваме без да го оставиме по дъното . Пример :

Изображение

2 ) При падане на воблера започваме веднага да то прибираме и той се движи само и единственно по най-горният слой . Точно тогава от време на време правиме отпускане за момент и примамката рязко слиза надалу като и в момента на слизане така и в момента на последващото изкачване има забележителна игра имитираща пропадаща зашеметена рибка и в последствие свестяваща се постепенно и изплуваща такава .


Друг воблер на IMA за който се чудя защо не го ползват наще Дунавски спинингисти ( сигур щото никой не им е споменал за него де :lol: ) е Gyo Do Heavy Surfer 90 .
Забележителен воблер за далечен кастинг ! Послужил за направа на не безизвестният Кристал Миноу и на по-малкият му събрат Л-Миноу на Йо-Зури . Като погледнеме от тази точка откриваме как самите Йо-Зури , Култива , Екогиър па да не споменаваме Р2С и Страйк Про ползват за база култови примамки на други фирми . Та воблера :

Изображение

Невероятен кастинг с прекрасна игра !

Изображение

Ползвал съм го съм го само няколко пъти поради това че не съм особен почитател на големите примамки което ми е донесло некоя и друга щука и бяла рибка :D Предполагам че и распера не би му се разсърдил ама ич и тъй !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Воблери

Мнение от INCUBUS »

Вай-вай,чудеса,да г. е..! :? Я да питам за нещо,дето го има даже в дивата планина -моля да споделите впечатления от едни ситнички "Рапала Хъскиджърк"-пише, че са суспендъри ,стават ли за нещо и за кво например? :?:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

За Рапала друг трябва да даде мнение . Просто не можахме да се харесаме с тази марка ако и да имам доста от тях пък и ми бяха подарени и последните модели да ги тествам и пак нещо не си паснахме :? Лично предпочитам една купчина други производители пред тях .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
maznislav
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1172
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 8:18 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Воблери

Мнение от maznislav »

Павел Иванов написа:Та тъй - ТIЕМСО !

TIEMCO. Trick Trout Crank 35SR

Изображение

Оказа се един перфектен боец ! Перфектна дистанция на кастинг , много жива игра , незаслужено пренебрегван от мен ! Интересното при модела е че е с мека лопатка даваща по-голямо съпротивление и оттам много жива игра . Освен че е много жизнен модела е и доста звучен , направо незаменим за клен и пъстърва в мътни води били бавини или бързи , топли или студени .


Смятам че е излишно да споменавам перфектните куки с които са оборудвани хайванчетата по простата причина че TIEMCO са едни от най-добрите производители на всякакви куки в световен мащаб !
Благодаря за хубаво поднесената информация :)
От скоро имам този воблер както и по-голямото му братче с големина 45 мм .
На братчето при тестовете му на марица реализирах зверски удар при който се наложи да хвана пръчката с 2 ръце :) Е замина си без да разбера какво е , а после при огледа забелязах , че куките му са без контри :(
На мъника 35 мм имам няколко кефалчета ,като за сега и аз не му обръщам достатъчно внимание въпреки перфектната му игра по течението
Като стана дума за тази марка да попитам за скромно инфо за ето тази благинка
Изображение
Имам я от скоро и за сега нямам рибка на нея. 40 мм - 2 гр . при придърпване извършва плъзгащи се в страни движения , но по-интересно е , че пропада като зимна блесна :). Мисля си ,че ще е прекрасен дразнител за очакваното активизиране на костура.
Благодаря
Като се ожениш, ще разбереш какво е щастие, ама вече ще бъде късно!
ЖЕНА ЗАД ВОЛАНА,Е КАТО ЗВЕЗДА В НЕБЕТО,
ТИ НЕЯ ВИЖДАШ,ТЯ ТЕБЕ НЕ!!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Съжалявам , ако и да се явявам нещо като радио Ереван в темата то примамки тип уолкър били те нормални такива или потъващи никога не са ми били приоритет и предполагам че по тая причина не съм си взимал от споменатата по-горе примамка та да дам мнение за нея :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от naso »

Прави ми впечатление, че за лъкита никой не пише, ама аз да попитам от тая серия взимал ли е някой, понеже съм решил и аз да си взема нещо. Малко ме притеснява факта, че ги дават предимно за езеро, та затова някои ако има да каже стават ли и за река. Иначе като размери има и 34,35,38 и 44мм, а за цветовата гама да не говорим

Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

naso написа:Прави ми впечатление, че за лъкита никой не пише...
Как така да не пише :lol:
Павле малце по назад зе та написа:...Лъки Крафт - една марка с която така и не можахме да си допаднеме ако и да има някои не лоши модели ...
:lol: :lol: :lol:

По принцип не знам и аз защо така се получи :oops: Лъки Крафт бяха първите воблери които си напазарувах от ибейката . Впоследствие продължих да си пазарувам от тях , при това риби са ми хващали доволно ама некси ... Специално упоменатите от теб модели ги дават за езеро благодарение на завидно добрият кастинг при тях . Освен добър кастинг имат и превъзходна игра . По принцип са перфектният Екогиър за клен който е навътре :lol: Аз специално от тяхната продукция съм най-доволен от Pointer серията ако и да си падам основно по кранковете :

Изображение

Изображение

Изображение

Интересното при тях е че в реки като Панега и Струма си ловят пъстърви до безобразие ама за там си имам определени фаворити и да се таковам у закостенелият тип ако и други примамки да се отчитат качественно то си тъпча с фаворитите и тъй :lol:

Инак Лъки Крафт са една огромна и много тачена особенно от братята хамериканци империя във воблеро конструирането . Хората даже обясняват кои въдици като строй на кои модели прилягат , както примерно в случаят с нелошата , даже доста добра кранк серия - LC Cranking Series

ИзображениеИзображение
Length: 7’
Action: Fast
Power: Mid
Lure: 1/4 ~ 1-1/4 oz.
Line: 8 ~ 25 lb.

ИзображениеИзображение
Length: 7’
Action: Fast
Power: Mid-Heavy
Lure: 1/2 ~ 1-1/2 oz.
Line: 8 ~ 25 lb.

ИзображениеИзображение
Length: 7’
Action: Extra Fast
Power: Heavy
Lure: 1/2 ~ 2 oz.
Line: 8 ~ 20 lb.

ИзображениеИзображение
ength: 7’ 6”
Action: Extra Fast
Power: Heavy XFast
Lure: 1/2 ~ 2 oz.
Line: 8 ~ 30 lb.

Та както споменах неясно защо и как някой неща така и не стават от фаворитите на някоЙ хора ако и да си изпълняват съвсем качественно всички функции за които са предназначени .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от naso »

Тези също ми се струва, че не са чак толкова лоши :D Мисля и с тях да се запознаем по-отблизо в скоро време. Току виж, че се окажат подходящи за нашите водоеми :roll:

Изображение
Аватар
maznislav
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1172
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 8:18 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Воблери

Мнение от maznislav »

да се "изхвърля" по въпроса за последните :)
Имам Bevy minnow 45 f и е доста приятен има различна игра от близкия му tini fry 50 и лови рибки макар за сега повече да отлежава в кутията за сметка на малко по-малкия bassday shugar minnow 40 f :D
Като се ожениш, ще разбереш какво е щастие, ама вече ще бъде късно!
ЖЕНА ЗАД ВОЛАНА,Е КАТО ЗВЕЗДА В НЕБЕТО,
ТИ НЕЯ ВИЖДАШ,ТЯ ТЕБЕ НЕ!!!
kameti
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Дек 27, 2006 2:29 pm
Местоположение: Исперих

Re: Воблери

Мнение от kameti »

Някой ползвал ли е този Ima Gyodo Heavy Surfer Flatfish Minnow 30grams 018?
http://cgi.ebay.com/Ima-Gyodo-Heavy-Sur ... .m20.l1116

става ли за Дунава?
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”