Воблери

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Re: Воблери

Мнение от chopara »

30гр. малко мношко ама за распер и щука що да не става (май е за солена вода ама няма мн инфо в ибея)
кьоркефали
kameti
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Дек 27, 2006 2:29 pm
Местоположение: Исперих

Re: Воблери

Мнение от kameti »

Чопър, що реши, че 30 гр е много? Нали това е идеята...
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Воблери

Мнение от sestrata »

chopara написа:30гр. малко мношко ама за распер и щука що да не става (май е за солена вода ама няма мн инфо в ибея)
А за бяла риба и сом не става ли? :lol:

Сигурен ли си, че владееш английския? :roll: Хората са написали предостатъчно:
90mm. 30 grams. Sinking. Super Heavy, Super long cast.

Originally designed for flounder in the bays of Japan. They appeal toa great variety of salt and freshwater fish with their tight minnow action. The heavy surfer is mainly used for blue water game fish in the ocean.
==Доста често се изказваш категорично по спининг въпроси без да сме видяли уловена риба от теб, още по-малко распер и щука :!: Надявам се интересът ти към риболова да не е само академичен и скоро да покажеш практически резултати. :idea:

Камене, воблерът според мен е супер, само дето за цената му вземаш 5 трила... :wink:
kameti
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Дек 27, 2006 2:29 pm
Местоположение: Исперих

Re: Воблери

Мнение от kameti »

ей тва е проблема Павка, ама като ти се бухат цял ден двама трима, поне 3 килограмови и сменяш какво ли не, все търсиш вълшебният, дето вади всичко....
Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Re: Воблери

Мнение от chopara »

sestrata написа:
chopara написа:30гр. малко мношко ама за распер и щука що да не става (май е за солена вода ама няма мн инфо в ибея)
А за бяла риба и сом не става ли? :lol:

Сигурен ли си, че владееш английския? :roll: Хората са написали предостатъчно:
90mm. 30 grams. Sinking. Super Heavy, Super long cast.

Originally designed for flounder in the bays of Japan. They appeal toa great variety of salt and freshwater fish with their tight minnow action. The heavy surfer is mainly used for blue water game fish in the ocean.
==Доста често се изказваш категорично по спининг въпроси без да сме видяли уловена риба от теб, още по-малко распер и щука :!: Надявам се интересът ти към риболова да не е само академичен и скоро да покажеш практически резултати. :idea:

Камене, воблерът според мен е супер, само дето за цената му вземаш 5 трила... :wink:
отворих линка, видях заглавието
Ima Gyodo Heavy Surfer Flatfish Minnow 30grams 018
и цената но не сам забелязал инфото което е мн по доло на страницата. От както си изтървах камерката у водата не нося такъва работи по водоемите вече. Практикувам ул спининг главно на костур и кефал (30 гр по инстинк ме плашат :lol: ).
Прав си знанията ми за распера са академични, но нали за това е форума да изразяваме мнения..
кьоркефали
vesko_bs
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1409
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 5:31 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Воблери

Мнение от vesko_bs »

Изображение
Ей това ми изкара първия кефал на Тунджа,ама си остана на един клон. :D
Popper
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 3:18 pm

Re: Воблери

Мнение от Popper »

И аз да похваля един фофлер. Worden's Original FlatFish, размер F4/1.5" Perch Scale. Убиец на дъгова!!!
http://yakimabait.com/catalog/files/lur ... ish/ps.jpg
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

В предвид наближаващото закриване на риболова на пъстърва да зема да упомена некои не споменати до сега япончета представящи се доста добре при улова и :

Skagit Designs Nuts

Изображение

Не много разпространено воблерче перфектно за изтръгване на петнисти от по-дълбочки вирчета . Перфектна самостоятелна игра ! Не се изисква почти нищо от задвъдичното освен да го води така че да не го посява на дъното .

Smith Camion DR

Изображение

Изображение

Основен конкурент на Риджито , лично аз не бих дал предимство на Риджи или КамИона , просто и двата са перфектни ! Същото се отнася и за другите от серията :

Smith Camion DR K-Tune

Изображение

Изображение

Smith Camion SR

Изображение

Както споменах това са едни великолепни воблерчета за улов не само на петнисти произвеждани в диапазона за облавяне на всички водни слоеве !

Тъй , нататък :

TIGRIS DENS 37S

Изображение

TIGRIS DENS Deep 37 Suspend

Изображение

TIGRIS DENS Deep 37S

Изображение

От Тигрисите най-добри чувства питая към суспенд варианта но и другите на са за изхвърляне :D

Айде още неколко :

Tackle House elfin Cricket

Изображение

Daiwa S.C. Presso Minnow 4F

Изображение

Smith Jade MD SP

Изображение

Tackle House Buffet S43

Изображение

Тва освен че може да се найде и в БГ го има и в Икура :D

Изображение


Та тъй ! Другари и другарчета . Ловкайте си петнисти по реки , поточета , езерца и гьолове до края на настоящите празници и на 27.09. и след това ги забравете чак до февруари . Да не кажете после че не съм ви казал и ви срещна с некоя пъстръмка у торбето или някой който бъде засечен да си щъпурка връз мръстилищата да ми обяснява докат си шляпурка жизнерадостно с въдица заклинена някъде в някое отвърстие как мачта , че видиш ли не знаел за забраната или си ловел баш там кефал примерно :twisted: :twisted: :twisted:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Re: Воблери

Мнение от chopara »

случайно попаднах на това
Изображение
yo-zuri zombi cranck някакви отзиви, има ли го въобще в бг
кьоркефали
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Предполагам че го има . От време на време се среща даже и в магазина на форума някоя и друга бройка от туй Дзури . На него съм хващал кефал и щука . По принцип е спрян от производство . Не е нищо особенно особенно съпоставен с други воблери на Зури като Хард Кор , Л Миноу , Алие серията и пр.
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери

Мнение от sandista »

Имам два от тия убваци. Live bait ли са , какви са .. деба тия мекотели :) Газят доста плитко. Нямам уловена риба на тях , ама не съм и опорствал :) Има ги при Дария.
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от naso »

Изображение

EVERGREEN Crazy Cradle 37mm
Искам да попитам дали някой притежава такъв воблер независимо от цвета, и какво му е мнението. Става ли за река и кефал
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Познавам един който притежава при това точно същият цвят и то не само в тоя размер :lol: Кранкчето е екстра , като го вземеш обаче виждаш че е доста обемно за 3.7 сантиметра и създава доста голямо съпротивление във водата което му придава много "жива" игра . В течение яко тормози по-меки геги . Освен клен си лови екстра , щука и кустур по бластиери и стари корита разни . Общо взето е за по-бавни води :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от naso »

Интересна е лопатката му. Отпред е завита леко нагоре и има нещо като щифт пред ушето. Интересно ми е каква е неговата роля :roll: Може би е свързано нещо със съприкосновението му с влакното и играта на примамката. Най-вероятно влакното се връзва директно за ушето без халкички и карабинки и при водене преминава от едната страна на щифта към другата като го прескача отгоре и примамката променя рязко посоката си в ляво и дясно
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

Чак толкоз не съм му се замислял на туй воблерче по лопатката ама на първо четене се сещам че ако бъде подложен на толкоз прехвърляния възела през поликарбоната то доста бързо ще останеме без примамката . Тва според мен де , то така и така без вирбел не съм го пробвал та .....
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”