Силиконови примамки - видове и техника

Модератори: Павел Иванов, sestrata

cfk
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 8:21 pm

Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от cfk »

Здравейте колеги, имам мерак да излъжа някое добиче на този вид примамка от брега,пробвал съм няколко пъти и до сега не съм имал никакъв успех :? А знам че е доста резултатно и моля хората с опит в тази област да кажат за някои тънкости, по точно ме интересува начин на водене и как да определя подходящо място, също така имат ли значение цвета и размера на туистера:?: Благодаря предварително!
cfk
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 8:21 pm

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от cfk »

Ето това са примамките, които използвам:
Изображение
Пробвам ги предимно по язовири - Искър, Пясъчник ... Знам, че на туистери се лови основно костур и бяла риба, понякога и щука. Сега сезона е подходящ за такъв тип риболов и за това молбата ми е към хората които имат повечко опит в тази материя да споделят някои тънкости, интересува ме какви други примамки се използват и каква е техниката на водене от брега на затворен водоем :?: :)
toshko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 9:28 am
Местоположение: Sofia

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от toshko »

Някой от тези които си снимал са уловисти-личен опит, всичко е в проводката, ма пред компа трудно се обяснява, та иди за риба с някой дето знае, или си вземи бинокъл и гледай колегите дето вадят как водят силиконите, мен нямаше кой да ми покаже и се спрях на варянт2 :D.
Айде и един жокер за бяла риба, водиш бавно по дъното и правиш дълги паузи, обикновено взема по време на паузата, зимата влачиш по дъното мнооооооооооооого бавно и пак паузи-изпробвано на пясъка със син, зелен и жълт цвят, размер 1 от твойта снимка. Под дълги паузи разбирай да преброиш примерно до 4, ако няма удар до 6, после играеш и с бързината на влачене по дъното, ако няма удар сменяш силикона и така.

Успех!
Акъл и да нямаш, може да дадеш !!!!!!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Павел Иванов »

Силикон №4 на МАНС ли е ? Баси , нема втори като него в риболова на бяла ако и да си противоречиме малко с Тошко . Иначе проводката е туй . Общо взето при всички ги оставяш да пропаднат на дъното и после бавно и тъжно ги прибираш с кратки паузи и отвреме на време им придаваш игра с върха :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
ескимос
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 2:33 pm

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от ескимос »

cfk написа: Знам, че на туистери се лови основно костур и бяла риба, понякога и щука.

И сом :wink: !
toshko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 9:28 am
Местоположение: Sofia

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от toshko »

Павел Иванов написа:Силикон №4 на МАНС ли е ? Баси , нема втори като него в риболова на бяла ако и да си противоречиме малко с Тошко . Иначе проводката е туй . Общо взето при всички ги оставяш да пропаднат на дъното и после бавно и тъжно ги прибираш с кратки паузи и отвреме на време им придаваш игра с върха :wink:
За кое бре?
Акъл и да нямаш, може да дадеш !!!!!!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Павел Иванов »

Как за кое :roll: Ми за вариантите бре :lol: Ти си аресваш №2 а аз №4 и тъй :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
radiuzunov
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 5:43 pm

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от radiuzunov »

А силиконовите рибета на същия принцип ли ги водите, щото аз лично ги водя малко по бързо и без толкова големи паузи. Ама от силикони не разбирам, общо взето са ми последно оръжие в арсенала :)
Речния човек
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 6:41 pm

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Речния човек »

Павел Иванов написа:Силикон №4 на МАНС ли е ? Баси , нема втори като него в риболова на бяла ако и да си противоречиме малко с Тошко..
Тцц!Номер 4 е на Релакс,предпочитам го с прозрачно тяло/сребърен брокат+ опашле,решено в млечно бяло..Мммм.. :roll: :lol: Звучите компетентно мистър Иванов,но тук ви водя с достатъчно силиконови обиколки.. :lol: :P

Колега cfk, много добра възможност да ,,откраднеш занаят,, са състезанията,в които приоритетно се ползват такъв род примамки.Едно такова се задава идната неделя на Мартен,край РусИ.. :roll: :wink:

Поздрави!

п.с.Бисере,тренираш ли!? :smt117 :mrgreen:
vlado-fidera
фен клуб-скобар
Мнения: 1481
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 8:43 pm
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от vlado-fidera »

Закачаш един бял туистер хвърляш, чакаш да потъне, придърпваш го да се отлепи от дъното , правиш пауза, дърпаш, пауза, дърпаш, пауза, костур 44-ти набор... :wink:
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D:D
zkaikov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 9:25 pm
Местоположение: smiadovo
Обратна връзка:

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от zkaikov »

Здравейте колеги, всичко което описва Тошко е вярно винаги ударите са при паузи или в момента когато силикона се отлепя от дъното но ха сега кажете , как да решим проблема с тези проклети закачки по дъното, то голямо късане на силикони голямо чудо.На всичко отгоре там където има много закачки ,там има най- много удари на бяла.Чувал съм ,че изпозват някакви тежести или нещо подобно, които пускали по основното влакно и те удряйки се в примамката я откачали....ама така ли е ?? Ако имате опит помагайте ,че както е тръгнало трябва да ходя с по един кошник примамки.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Павел Иванов »

Тежеста е обикновен китайски катинар . Връзваш му един сезал , щракваш го около влакното и пускаш , издърпваш и т.н. По-голям успех за такива откачания е като си в лодка но и от брега има резултат .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Кърцата »

Силиконките отдавна са се наложили като основна проимамка при мен.
Засега на силиконка намам само сом. Но това съвсем не значи , че не кълве, просто не съм ги намерил явно :cry:
В едно нещо съм се убедил, Универсална проводка няма. Ту взима само от дъното, ту след 15 мин. вече иска по бързо водене в средния слой или пък друг цвят или друг вид примамка.
Имал съм разспери, уж повърхностни хищници, които са ми взимали от дъното, по време на почивката. Веднъж на един мост, видях как разспера излезе от туфа водорасли, бавно се приближи и взе от дъното туйстера. А тогава гонех щуки, с дебело влакно и метален повод.
Ловил съм и щуки при бърза проводка, почти под повърхността.
Пролетта, когато се ловеше бяла, всички(в това число и аз) ловяха с бавна проводка по дъното, с паузи. Реших да експериментирам и започнах да водя бързо и без прекъсвания (като въртяща блесна). Резултата беше 8 килограмова бяла.
Удари на бяло туистерче. Интересното е че бе единствената риба на туистер този ден. Всички лодки ловяха изключително на силиконови рибки.
ЗАдължително е да имате наличие от колкото може повече видове и цветове силиконови примамки.
Ето само част от това с което ходя аз:
Изображение
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
vlado-fidera
фен клуб-скобар
Мнения: 1481
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 8:43 pm
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от vlado-fidera »

За да не пускам нова тема ще сложа тук питанката си. Взех си една силиконка водят я за бяла риба, но мисля че ще стане и за моите цели.. и риби :wink: - тази:
Изображение
Главата, която искам да и сложа ще е 5-7 гр., не по голяма и куката и идва малко напред какато виждате. Виждал съм как слагат допълнителни малки тройки с поводче за към куката на главата. Да ви питам как да го направя туй нещо- има ли по специален възел..или да го направя като примка.. :?: Или ако предложите друг начин за ефективно забождане на трофейния екземпляр.. :lol: :lol:
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D:D
certate
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 8:29 pm
Местоположение: София

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от certate »

Можеш да добавиш тройка и без да я връзваш с повод от влакно, просто ухото на тройката се нанизва на куката на джиговата глава . После едното жило на тройката се забожда в силикона и готово
.........!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”