Съвет за акумулатор

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

yzyna
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1411
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 12:15 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от yzyna »

Marco Polo написа: toyo1 написа:Само не се лъжи да купуваш BOSH работят докато не им изтече гаранцията .


Ти да видиш!

chirusa_bg написа:Най-доброто, което съм имал е Bosh Silver, само цената му е кофти :roll:


Подкрепям с две ръце! Две зими и три лета има зад гърба... Още е жив и здрав, да чукам на дърво!
Смених доста Булгаристански боклуци,но Боша нема лабаво!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от snegk »

Mитак, за тяговия и за соларния панеел ми е ясно, но свободни кинти нет :D
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от MITKO70 »

snegk написа:Mитак, за тяговия и за соларния панеел ми е ясно, но свободни кинти нет :D
Знам го и аз това с кинтите Илия :wink: ,добре че успяхме миналата година в началото,защото после така ни захапа кризата.Но,за акумулаторите нямаш сметка да расипваш всяка година по някой стартерен,в момента и при тях има спад в цените ,за 200лв.колега си взе 80ач.тягов и си го зарежда алтернатора.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
k_taskov
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 7:43 pm

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от k_taskov »

Колега, изкарай + и - от 12те волта на UPSa и няма да имаш дертове
Аватар
Румбата
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 876
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 1:34 pm
Местоположение: Бяла Слатина - Румен Хлебарски

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от Румбата »

:? Па , да кажа и аз !? Този зор с акумулаторите го ям и аз от есента :evil: !!! Първата ми Мазда дойде с един Варта 45 АЧ , откарах го и още има ток в него /в мазата е / , след него си купих Ексайд Ексел 65 АЧ с око . Железен акумулатор излезе , татко го търкаля на Москвича , и няма ядове , все едно не е на 4 години ! Есента нямаше кой да ми достави същият и ми препоръчаха Монбат с око 65 АЧ и повишена стартерна мощ ! Втори път ми се налага да го слагам на заряд , а сегашната ми Мазда е "палачка" от всякъде и си зарежда идеално !Като сложа старият нямам ядове ! Уж нов , уж с повишена мощност , уж гордостта на родното производство , уж ги правят за западна Европа и наскоро ми казаха ,че закриват линията в Монтана ! Ми , кво да ви кажа , да ги закриват , да сринат и завода даже ,като произвеждат боклуци !!! Аз си мислех , че така съм уцелил ! Макар ,че този израз е валиден май ,само за България !!! Оказа се ,че съм поредния купувач ,който изревава от милото родно производство ! Като казвам поредния ,разбирайте в малък град двуцифрено число !!! Е това вече е прекалено ! И то от различни партиди са рекламациите ! Ще го сменя , само да видя с какво ! Ако си намеря Ексайд - това ще е , ако не, ще си доплатя и ще си взема Бош ! Чувал съм легенди за тази марка акумулатори и ще ги пробвам ! По-добре да си купя по-скъп , но качествен , отколкото малко по-евтин , но с проблеми ! Аман от боклуци , това мога да кажа в заключение ! :drinkers:
Търсете рибата , не чакайте нейното благоволение !!!
борислав енчев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Нед Сеп 23, 2007 4:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от борислав енчев »

EXIDE са корави акумолатори , ползам ги отдавна :wink:
ЖИВОТА Е ЩАСТЛИВА СЛУЧАЙНОСТ СЪС СМЪРТЕН ИЗХОД !
besttop
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 342
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:14 pm
Местоположение: Кърджали/Стара Загора

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от besttop »

През последните години смених какви ли не акумолатори. И монтански и Искра - все български изпълнения, след това реших да взема един / така ми го препоръчаха като Производство на Варта / Перион - та той едва изкара 2-3години горкия и сега съм решил . Повече никакви компромиси.Копувам си един Варта / Бош / и това е . Доколкото зная между двата няма разлика. Просто бош го правят при Варта.Евтинтиното винаги излиза скъпо.
Христо - наслука на всички
Аватар
Кузмич
dreamer
Мнения: 885
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 3:51 pm
Местоположение: Пловдив Петър Василев

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от Кузмич »

Илийка какъв ти е кемпера и с кой модел двигател, ако е само един 2000 кубиков добре.
Брат ми са дистрибутори на Енергайзер и ще провери по документи какъв трябва да е и ще ти пиша.
Мойсей: "Законът е всичко!"
Христос: "Любовта е всичко!"
Маркс: "Парите са всичко!"
Фройд: "Сексът е всичко!"
Айнщайн: "Всичко е относително..."


Аз по принцип съм музикален помияр...
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от snegk »

Кузмич написа:Илийка какъв ти е кемпера и с кой модел двигател, ако е само един 2000 кубиков добре.
Брат ми са дистрибутори на Енергайзер и ще провери по документи какъв трябва да е и ще ти пиша.
Форд транзит 2000 бензин.Проблемите идват май от това, че заводско динамото е само за стартовия акумулатор, и в последствие е направено да зарежда и каравания.Отделно стоенето, отделно и студа.Ще съм благодарен все пак да чуя какъв му се полага. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
pepi71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 3:12 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от pepi71 »

Питай Хари,ако е доволен от акумолатора ще ти взема като цена -няма да намериш такава :wink:
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от AL KAPONE »

snegk написа:Ще съм благодарен все пак да чуя какъв му се полага. :wink:
74 - ка десен плюс!
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от snegk »

AL KAPONE написа:
snegk написа:Ще съм благодарен все пак да чуя какъв му се полага. :wink:
74 - ка десен плюс!
:smt023
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от Ivak »

yzyna написа:
Marco Polo написа: toyo1 написа:Само не се лъжи да купуваш BOSH работят докато не им изтече гаранцията .


Ти да видиш!

chirusa_bg написа:Най-доброто, което съм имал е Bosh Silver, само цената му е кофти :roll:


Подкрепям с две ръце! Две зими и три лета има зад гърба... Още е жив и здрав, да чукам на дърво!
Смених доста Булгаристански боклуци,но Боша нема лабаво!
Аз съм с Бош Силвър от 5 години, така я купих колата и не знам преди това колко е каран преди това :wink:

Баща ми смени 6 броя Искра на джип Тойота. 3 пъти по 2 :lol: :lol:
за това време
vladoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 9:41 pm
Местоположение: Mонтана
Обратна връзка:

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от vladoto »

Boш силвър- 7 години без никаква подръжка и без проблем.Колата е дизел.Началото на тази зима започна да върти малко по- бавно и го подарих на един колега с някакво фордче бензиново.Не усеща форда изобщо, ще изкара още някоя зима- сигурно.Този акомулатор го взех без гаранция. С гаранцията излизаше с 50 лв по -скъп.Доверих се на продавача и не сбърках.
Сега съм с Варта силвър -доволен все пак е на няколко месеца.
Въпреки че съм от Монтана не препоръчвам монтански акомулатор. :oops:
Риболовът не е слука,а наука!
neumornia
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:02 am

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от neumornia »

колеги и от мен Bosh silver S5, на три коли съм сложил такива и няма проблем/2бензин и един дизел/ за 2 години и половина няма отказ от запалване ! Вярно че цената им е по висока, но всеки си решава. Купувал съм ги от един магазин във кв.Надежда на бул.Ломско шосе мисля че са вносител, но не знам от къде.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”