Съвет за акумулатор

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

neumornia
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:02 am

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от neumornia »

колеги и от мен Bosh silver S5, на три коли съм сложил такива и няма проблем/2бензин и един дизел/ за 2 години и половина няма отказ от запалване ! Вярно че цената им е по висока, но всеки си решава. Купувал съм ги от един магазин във кв.Надежда на бул.Ломско шосе мисля че са вносител, но не знам от къде.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от snegk »

Вече се ориентирам към Бош сливър s5.Цената в Интернет е около 240лв за 74 амперов.Има ли някъде по-евтин или да :D
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от AL KAPONE »

това е цената а аз ще ти го дам с един лев повече щото не слушаш кво ти пее радиото! 8)
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
kolev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 12:42 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от kolev »

snegk написа:За старите монбати чувам само добри думи, но от 1-2г насам, няма човек който да не е изревал.Сигурно нещо са ги развалили.
Не са ги развалили. Просто при тях ако уцелиш на бройка, може да те изкара много време. Говорил съм с един от шефовете и ситуацията е около 20% рекламации. С една дума добри са, но много голям процент дават фира.

Моят съвет е да си вземеш AC Delco. Необслужваем и с индикатор за състояние - 2г. гаранция. Карам дизел и никога не съм имал проблем, независимо от температурите. Стига да го експлоатираш правилно, ще го имаш дълги години.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от snegk »

Боса на мафията ми реши проблема :drinkers:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Васил Илиев
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 7:32 pm
Местоположение: гр.Благоевград

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от Васил Илиев »

Здравейте и от мен, не знам дали на темата и тук мястото но не намерих друго по подходящо. Купих си тягов акумулатор на монбат (ще го ползвам за тролинг с ел мотор Mini kota)750ач за 170лв +25лв доставка с еконт, та въпроса ми е, някой ползва ли соларен панел за зареждане на тягов акумулатор аз попаднах на това.... http://ne6tonovo.com/?p=724 мнения и препоръки дали ще върши работа? от тук надоло e copy /paste само,че който иска да погледне и снимчиците да чукне на линка!

Соларно зарядно за кола, акумулатор, автомобил, каравана, лаптоп, 12V
Posted by admin on 11/16/09 • Categorized as Соларни зарядни устройства, Соларни панели - соларни батерии, Соларни продукти

Соларно зарядно за кола, акумулатор, автомобила, лаптоп, 12V, каравана, кемпер, къмпингПредставените панели по-долу не са налични и няма да се поръчват, освен при поръчка на клиент. Соларни панели, като тези по-долу 5W-125W можете да намерите тук. Соларен панел/ соларни панели (стават и за акумулатор) 5W, 10W, 20W, 40W, 100W,125W /12V
Характеристики:

2W соларен панел за зареждане на лаптоп, акумулатор, 12V батерия
Малко и компактно
Високо ниво на ефективност
Зарежда всяка 12V батерия

Соларното зарядно зарежда лаптопи от следните марки: ACER, ASUS, COMPAQ, FUJITSU, HP, IBM, Panasonic, DELL, дигитална камера и всяко друго устройство, което може да се зарежда със зарядно за 12v батерия.
Материал: Монокристален
Размери: 14.9cm x 15.5cm
Пакетът съсдържа:

1 x 2W 12V Соларен панел
1 x Набор от накрайници за лаптопи
1 x Скоби за батерия може да зареди всяка 12V батерия
1 x DC зарядно за кола.
Соларното зарядно за лаптоп е идеален вариант, ако ползвате лаптопа там, където няма електричество или просто ако батерията ви често пада.

Цена: 50лв. не е налично.

Соларно зарядно за кола, акумулатора, автомобила, каравана, кемпер, лаптоп 12V 5W

Соларен панел – соларна батерия 12V 5W – за кола, зареждане на акумулатора на автомобила, караваната, кемпера, за лаптоп, батерия на 12V, лампа, водна помпа и др.









Зарежда 12V батерии

Зареждане на компютър директно (марки ACER, ASUS, COMPAQ, FUJITSU, HP, IBM, Panasonic, DELL) . Входящият волтаж трябва да е под 14V.

Уточнение – 8-те накрайника вероятно не стават за всички модели лаптопи.

Няма 100% гаранция, че накрайниците, ще станат за лаптопът.


5. Други продукти с 12V батерия (PDA, цифрова камера и др.) към които може да се включи соларният панел.

6. Лесно зареждане на акумулаторът на колата..

Комплектът включва:

5w 12v соларен панел

Цигарен накрайник (можете директно да зареждате колата си)
Щипки за батерия (можете да зареждате 12V батерия)
8 различни DC накрайника
Спецификации:


Материал: Monocrystalline
Мощност: 5W
Voc: 20.23v
Isc: 0.32A
Vmp: 18V
Imp: 0.28A
Max System Voltage: 1000V
Test Contion: AM1.5 1000W/M2 25 0°C
Размери: 39cm х 16cm
Тегло: 0.5кг.
Цена: 75лв. (обадете се/ пишете ми)

Tags: 12V, автомобила, акумулатор, каравана, кола, лаптоп, соларно зарядно

:drinkers: Дали ще върши работа за по дългите излети??? или ще се гоним с продавача :axe: :rolleyes:
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от sampo »

Васил Илиев написа:...някой ползва ли соларен панел за зареждане...
Дали ще върши работа за по дългите излети??? или ще се гоним с продавача :axe: :rolleyes:
Аз ползвам панел за караваната, допълвам през ден-два, когато има слънце.
На теб ти трябва ежедневен заряд от около 50Аh, това става за 10 часа с панел при добро слънце, а кога ще тролиш...през нощта ли ? :D .
Помисли за генератор, който да зарежда вечерта акумулатора и да ти надуе ушите от бръмчене, когато си пиеш ракията. :lol: .
Заряд може да ти осигури и колата, на празен ход харчи към 500-600 милилитра на час, толкова харчи и генератора. Според мен електричките са удобни само при еднодневен тролинг излет и смяна на позицията при кльонк /многодневен/.
И не гони продавача, не е крив, ти си опичай акъла ...
ps: на ЛС ще ти кажа от къде да си купиш панел, ако опреш до там.
На платено не одим !
Васил Илиев
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 7:32 pm
Местоположение: гр.Благоевград

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от Васил Илиев »

sampo написа:
Васил Илиев написа:...някой ползва ли соларен панел за зареждане...
Дали ще върши работа за по дългите излети??? или ще се гоним с продавача :axe: :rolleyes:
Аз ползвам панел за караваната, допълвам през ден-два, когато има слънце.
На теб ти трябва ежедневен заряд от около 50Аh, това става за 10 часа с панел при добро слънце, а кога ще тролиш...през нощта ли ? :D .
Помисли за генератор, който да зарежда вечерта акумулатора и да ти надуе ушите от бръмчене, когато си пиеш ракията. :lol: .
Заряд може да ти осигури и колата, на празен ход харчи към 500-600 милилитра на час, толкова харчи и генератора. Според мен електричките са удобни само при еднодневен тролинг излет и смяна на позицията при кльонк /многодневен/.
И не гони продавача, не е крив, ти си опичай акъла ...
ps: на ЛС ще ти кажа от къде да си купиш панел, ако опреш до там.

Да прав си но ако разполагам с 2бр акумулатори мога докато се зарежда единия да ползвам вече заредения!!! :D би ли споделил тук за твоя соларен панел ... колко пари ти излезе целия комплект с контролер и т.н. дали има смисъл инвестицията според теб?
vladoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 9:41 pm
Местоположение: Mонтана
Обратна връзка:

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от vladoto »

Колко амперчаса е акомулатора? Ама за да може да се зарежда нормално работата отива към най - мощните панели.
Риболовът не е слука,а наука!
cucko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 645
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 10:49 pm
Местоположение: Павликени

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от cucko »

И аз да споделя! 3 год. съм карал с Монбат-старите модели 72 Аh,обаче той е на другия ми автомобил който го продадох с него!Взех си на Искра и да ти кажа нещо не съм доволен!Зимата ако не завъртя 1 седмица умира и иска зареждане, обаче сега като се постопли нямам проблем-малко ми е странен и много не съм сигурен в него,докато с Монбата оставях angels eyes 3-4 часа да ми светят и пали от раз! :D
Чувам добри отзиви за EXIDE :smt023 следващия ще бъде този! :wink:

Важен е и стартовия ток!За моя автомобил трябва да е 540 А ! 8)
Последно промяна от cucko на Пон Мар 29, 2010 12:05 am, променено общо 1 път.
Грехота е да убием трофейни риби!
Дайте им втори шанс!
Васил Илиев
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 7:32 pm
Местоположение: гр.Благоевград

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от Васил Илиев »

vladoto написа:Колко амперчаса е акомулатора? Ама за да може да се зарежда нормално работата отива към най - мощните панели.
Акумулатора е 75 амперчаса! тягов на монбат. Иначе в къщи го зареждам с зарядно Енхел (за около 30лв от Метро) имам и мултицет да следя напрежението и като стигне 14.5 V го изключвам, за да не го сваря. Иначе по между другото вчера един съсед ме шашна като възкреси един акумулатор от мъртвите :rolleyes: мерих му напрежението имаше 3.8v и му казах да го пише бегал, а той го върза за зарядното посредством една пробна лампа и на другия ден въртеше като луд неам думи направо!!! А аз някъде бях чел ,че 12V не трябва да се допуска да падат под 10.6v понеже започват да се самуразрушават. та за това следя и заряда на моя само се чудя кога е правилно да се мери,когато е под напрежение (докато работи ел.двигателя) или като го изключа? Май доста неща изредих ако има компетентни да помагат, благодаря предварително!
vladoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 9:41 pm
Местоположение: Mонтана
Обратна връзка:

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от vladoto »

Мери се при натоварен акомулатор.
Нормално е да се зарежда с 7,5А .Като се презапасиме малко за да е сигурна работата трябва да се oтиде на най-големия панел който предлагат.Може да бъркам ,но по данните които са дали трябва да се вземе 170 w.
Както каза колегата, помисли за генератор.
Риболовът не е слука,а наука!
Васил Илиев
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 7:32 pm
Местоположение: гр.Благоевград

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от Васил Илиев »

vladoto написа:Мери се при натоварен акомулатор.
Нормално е да се зарежда с 7,5А .Като се презапасиме малко за да е сигурна работата трябва да се oтиде на най-големия панел който предлагат.Може да бъркам ,но по данните които са дали трябва да се вземе 170 w.
Както каза колегата, помисли за генератор.
Зарядното е 5А на Енхел,(както вече споделих от Метро) та на него има скала със стрелка. Като включа акумулатора да се зарежда стрелката е в средата на скалата и показва 3.5А и постепенно намалява,колкото повече се зарежда толкова повече стрелката на скалата на зарядното у/во се приближава към нулата и накрая си отива на 0-та. Когато стрелката стигне нулата като погледна киселината се забелязва леки мехурчета, меря с мултицета зарядното непрежение в началото напреженитео е 13V, а към края на зареждането преди да го изключа е 14.5V. Зареждането след около 4часа возене с лодка 275см с твърдо дъно и V-обр. надув. кил и един човек на борда т.е. аз около 90кг съм (преди да изляза премерих заряда на акумулатора на 5-та ск. с мини кота с мултицета заряда беше 12.24V натоварен) като се прибрах зареждането на акумулатота 75ач продължи с въпросното зарядно някъде към 12-14ч.
Не успях да хвана нищо на влачене останах си само с возенето ама и това е нещо! пак се отплеснах :D
Въпроса ми е правилно ли процедидам с акумулатора т.е. с зареждането и дали въпросното зарядно е добро някой ако ползва същото да сподели на него има нарисувано автомобил,лодка и мотор. До скоро и не прекалявайте с яйцата и агнешкото :D приято прекарване на великденските празници!!!
vladoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 9:41 pm
Местоположение: Mонтана
Обратна връзка:

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от vladoto »

Интересно на излизане колко волта е било напрежението.Колкото е по-разреден акомулатора, толкова повече ток дърпа.Процедурата по зареждането според мен е правилна и зарядното ще върши работа.Дори е добре да се зарежда с по-малък ток по-дълго време.
Успех!И да има риби следващия път :smt023
.
Риболовът не е слука,а наука!
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от sampo »

Васил Илиев написа:...би ли споделил тук за твоя соларен панел ... колко пари ти излезе целия комплект с контролер и т.н. дали има смисъл инвестицията според теб?
Моят е 88 вата, произведен е в Перник, много високо качество. Предлагат го без контролер, но вносители бол. Работи само при слънчево време, ако попаднеш на облачна седмица ще ловиш уклейки от брега :D . На мен ми върши перфектна работа , защото с караваната харча по 10 Ah на ден, които лесно връща през светлата част на деня. Последната цена на производителя е малко над 5 лева за ват и постоянно върви към намаление, световна тенденция.
На платено не одим !
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”