Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
slivnalia
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3343
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 6:29 pm
Местоположение: Стоян Петров- Сливен

Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от slivnalia »

Изображение




Александър Стамболийски

Това е първият голям язовир в България. Началото му започва на 3 км. от западния край на Севлиево, а стената му е край с. Горско Косово, Сухиндолска община. Общата му дължина е 18 км.

Бази за отдих и водни спортове има построени в района на с. Младен, Севлиевска община, на десния бряг на язовира на километър от стената. Язовирът дава възможност за краткотраен и по-продължителен отдих с практикуване на риболов - шаран, каракуда, бяла риба, сом, щука.

Нека тук съберем инфото за кълването, методите и тънкостите на този язовир :idea:
Изображение
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от muerter »

В момента нивото на язовира е много надолу.
От началото до скьсаният мост в момента е река.Тази година няма да има каракуди на пилчарника :(
В неделя бяхме на скьсаният мост,за цял ден 3 баби и 4-5 уклея.
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от Mi7chell »

Чувал съм,че през втората световна война е сложен експлозив в стената с цел да предодврати евентуална атака от сухопътна армия.И този експлозив до ден днешен е зазидан в стената на язовира.Също и , че под водата има село и когато нивото на водата падне много се вижда кръста на най-вискоката сграда-църквата.
Зарганолог
veso72
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Юли 29, 2008 7:37 pm
Местоположение: Габрово

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от veso72 »

За експлозив не зная,но за залято село има.На широкото при орехите е било селото.Как се е казвало не зная но при много спаднат язовир наистина се виждат но само останки от селото.Иначе риболовът от събота беше слаб.Малко дребни бабушки,и много вятър.
Няма по хубаво време от това когато сьм на риба.....с бира.
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от muerter »

deva75 написа:Второ ,река е там ,до където е последния бързей
При ширина на водата не повече от 15-20м. за мен си е река :D нищо че няма течение.
deva75 написа:Трето ,скъсания мост е на около 5-6км от пилчарника(може и повече),до там сега се ходи само с някой по сериозен джип или с лодка.
Ако Dyscovery за теб не е сериозен джип не знам ,дори има и "шнорхел" :D
Водата е по широка само на Крапешкото дере от там до скьсаният мост е 20м.е може и повече но с дьнна вьдица ще се прехвьрли без усилие,добре не е река -аз така го виждам.
Началото си е начало -има ли значение кьде е то след като до пилчарника е бьрзей.
Не се пиша голям познавач на язовира но поне скьсаният мост знам на кое се вика-между другото не ти трябва кой знае какьв джип,на мястото имаше и едно Алеко .Не можах да разбера как е стигнал но е факт .
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
kita20008969
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 375
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 9:36 pm
Местоположение: gabrovo
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от kita20008969 »

Значи ,да уточним местата.На 54г.съм и съм пораснал на тоя язовир.От началото на разклона (чешмата)
На 800м-пилчарника
2,5км- Трите камъка
3,7км-Сокола
5,00км- моста Крапец
5,800км-Градишките скали
7,00км-Иван Данчевата воденица
9,00км-паметника на Любчо
11,00км-скъсания мост
13,200км-пикливата чешма
14,800км-Дарданелите
От там нататък по пътя който върви край брега и е трудно проходим следват,Сухото дере,Крамолинското дере,Мъгара,Орехите,Боровата гора,басейна и т.н. до ресторанта на стената.Цялата отсечка е 24км.Разстоянията съм ги мерил многократно през годините с различни автомобили.Грешка +,- 200м
Между габровци
- А бе Пешо,що пиеш тия хапчета,да не си болен??
- Не бе,утре им изтича срока на годност.
nikozia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 637
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от nikozia »

Не знам дали тук е правилното място да попитам:
На устието от към Малиново съм хващал непознат за мен вид риба.
За жалост нямам снимки, но рибата приличаше на костур, но на цвят беше светла и с по- издължено тяло(не я бъркам с бяла риба)
без червените линии, размера и беше около 15см (3 броя) !
Много ми е интересно да разбера каква е !
Сигурно модераторът ще истрие мнението ми, но все пак искам да разбера каква е рибата( ако изобщо има такъв вид, а не е мутант).
Спининг Клуб " АБИЧИ "
Аватар
kita20008969
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 375
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 9:36 pm
Местоположение: gabrovo
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от kita20008969 »

Ако си спомниш,че беше и много лигава,.......е това е БИБАН Изображение на латински е gymnocephalus_cernuus
Между габровци
- А бе Пешо,що пиеш тия хапчета,да не си болен??
- Не бе,утре им изтича срока на годност.
nikozia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 637
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от nikozia »

kita20008969 написа:Ако си спомниш,че беше и много лигава,.......е това е БИБАН Изображение на латински е gymnocephalus_cernuus
Мерси много за бързия отговор, точно тази беше рибата.
Може да се добави към възможен улов на язовира!
Спининг Клуб " АБИЧИ "
angelarii
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Яну 12, 2010 10:31 am
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от angelarii »

Много добра схема на местата и наименования.
По едно стечение на обстоятелства пътува и ще пътувам често в следващият месец до този язовир. Вчера ходих за първи път и то без водач. като гледам снимките и описанието бил съм на моста Крапец. Стигнах си с омегата без никакви проблеми, но е доста рабит пътя. Имаше по 20 леки коли - всякакви. Поседях 2 часа. Не видях колегите да ловят усърдно, но и честно казано не хранеха добре. Казано е, койтои храни ше вани. :)
За двата часа риболов с шест метрово боло и фидер(само това носех в колата), борба с течението и плуващата корда на болото направих няколко извода. Уклея излизаше на педя или две от дъното, а ловях на 4,5 м. дълбочина. Хванах и няколко прилични баби, колкото длан. Фидера се записа само с една риба и постоянно мачкане на стръвта без да ми отчете кълване. Нямах време да се занимавам с него, може и да съм ги пропускал, но монтажа си беше строго за река....
Основните изводи.
Рибата се събира бързо на захранката, но иска постоянно да се храни. Спреш ли за 5-10 минути, бай-бай. мятах каквото има останало по пакетите в багажника. Не забелязах да има голямо значение.
Такъма супер прецизен, много чувствителен. Все още взима по зимно, но с това топло време нещата бързо ще се променят, но знам ли....не познавам язовира.

Фидера го пробвах и близо до отсрещният бряг, където брега е по-измичен и по-плитко. Определено там активността беше доста по-слаба, въпреки по-голямата активност по повърхността.
go6obebeto
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 5:43 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от go6obebeto »

Колеги, някой посещавал ли е тези дни водоема. Имам в предвид местата около пил4арника, крапешкия мост и крапешкото дере. Има ли някакво раздвижване на рибата. Дали каракудата се е активизирала? Моля ако ако някой е риболовствал по тези места, да сподели впе4атленията и резултатите си. Благодаря предварително.
мачкай браконера
Аватар
kita20008969
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 375
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 9:36 pm
Местоположение: gabrovo
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от kita20008969 »

В неделя бях на моста,колеги бяха и на други места.Каракуда още не излиза никъде.Ако те интересува уклей и червенопер,най-добре дава в дерето на моста http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=7&t=33811
Между габровци
- А бе Пешо,що пиеш тия хапчета,да не си болен??
- Не бе,утре им изтича срока на годност.
vasko102530
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:22 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от vasko102530 »

Ей миналата година по това време ги скубахме каракудите вече.Даваха само по обяд но все пак даваха.По то ва време съм се връщал с по 5 кг риба без много много зор.Моля дайте инфо до къде е водата аза по принцип ходя на СОКОРА. Много благодаря предварително.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от bobopeli »

Днес сутринта на пилчарника на тежко каракуда на леко оклей и червеноперки,
дребни костури и гадни бибани Към 10 спря да взема.

Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
decer
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 14, 2005 9:42 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от decer »

Ходих в събота на 27.03 .Както колегата над мен е споделили каракудата(по-едра) е тръгнала.Кълве на глист само :!: .Пробвах и на бял и на жито и на царевица-не бутна :wink: .Уклея също го има едър е ако ви се знимава да чистите може много да се хване ,на бял червей предимно.

Ето и малко снимки от мястото и преди него:

Снимки-"А.Стамболийски" 27.03.2010

8)
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”