Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
tomata82
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 8:11 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от tomata82 »

тос номер ходи след 20 дена съм го чувал, хората убиха щарана ,кви снимки ,излети а само в нащте водоеми не ще ? водата студена , вятара силен , утре пък щее мноо топло артисти ве.от мен един савет 200 километра минети шаран фанети :D
В чакането му е майката!!!
van-van
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 10:01 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от van-van »

Колеги,последна информация за язовир Добротич:таксата е 20лв за 3 въдици+2кг риба,останалата се заплаща по 3.50лв,за всеки присъстващ наблюдател...2.50лв такса.
Язовир Черковна-такса 15лв.,дребни шаранчета/600,700,800гр/ и едра таранка.
Язовир Блъсково/големия/-20 лв., две въдици,до 10 кг риба не се заплаща.
Язовир Блъсково /малкия/ -15 лв.,3 въдици.
Всички ще бъдат пуснати на 1-ви май,с изключение на Черковна,който е разрешен и в момента.
Наслука колеги :) .
star.cno
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 1:54 pm
Местоположение: Варна

До арендатора на яз.Добротич

Мнение от star.cno »

"Умен" българино, в допълнение на таксата наблюдател предлагам да включиш и следните допълнителни такси с цел привличане на още клиенти: Такса рибарски стол,такса чадър и такса охраняем паркинг.Успех в бизнеса.
streetboll
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 12:02 pm
Местоположение: Добрич,Девня

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от streetboll »

Миналата година ходих поне 5-6 пъти на Цоневския язовир като последния остана 5 дена с преспиване в една хижа.Бях доста разочарован от улова.За всичките излети 6 платики около килограм 5-6 червеноперки(доста едри) и 2-3 костура.На Николаевка 2 излета - 10-на таранки просто много рак има в този язови който пречи.Черковна 2 излета пак само таранки.Язовира край село Одринци - Добричко два излета таранки и един шаран 1,3кг.А каква риба имаше там,но тия с мрежите просто неспяха :axe: .В неделя ходих на рибарниците край Девня ако някой го интересува нещо тук съм дал подробна информация http://forums.nariba.com/viewtopic.php?f=7&t=34948 .Но за съжаление като тръгне рибата ще вдигат цената и пак на Цонево.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Златев »

van-van написа:Колеги,последна информация за язовир Добротич:таксата е 20лв за 3 въдици+2кг риба,останалата се заплаща по 3.50лв,за всеки присъстващ наблюдател...2.50лв такса.
Язовир Черковна-такса 15лв.,дребни шаранчета/600,700,800гр/ и едра таранка.
Язовир Блъсково/големия/-20 лв., две въдици,до 10 кг риба не се заплаща.
Язовир Блъсково /малкия/ -15 лв.,3 въдици.
Всички ще бъдат пуснати на 1-ви май,с изключение на Черковна,който е разрешен и в момента.
Наслука колеги :) .
:evil: :evil: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
doom3niko
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 6:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от doom3niko »

Oфициално откривам рибарския сезон обаче съм сам ако някои иска компания за язовир съм изцяло "ЗА" и по всяко време

Нямам превоз :( От Варна съм

Тел:0897703365

Отделно ходих на 25 на Яз. Засмяново даде ама слабо 2-шарана по 700-800г и 2 таранки по 400-500г и останалото дребна таранка
evroto1972
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:21 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от evroto1972 »

joe74 написа:
evroto1972 написа:
Muni написа:Някой може ли да ми сподели по-ново инфо за Аврен , интересува ме главно дали е разрешен по време на забраната , мерси предварително :D
Колега за Аврен можеш да ходиш по време на забраната. Такса 10 лева, мисля че три въдици. Шаран и каракуда,бял амур.На пролет повече дава на плувка. През лятото на дъно.Един съвет, когато и да се ходи там, без торен и земен червей не тръгвайте .Лятото на суха царевица на косъмче.
а защo не написахте че трябва джип за да се стигне до там
Аз съм писал ,ама няма кой да погледне по назад в темата.---86 страница
Muni
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 9:42 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Muni »

Какво представлява язовирчето на Аврен? Малко ли е голямо ли е ? Нещо сериозно се замислих в неделя да го посетя.За излетче става ли ? :D :o Мерси предварително.
rosen_6969
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 8:06 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от rosen_6969 »

Ще ходим в неделя 3ма човека със doom3niko от форума на 2.05.2010 с преспиване и се вращаме на 3.05 2010 има 1 място в колата тръгваме в 11 часа от града делим парите за бензин, по 5лв на човек отиваме на за яз.Засмяново Ние сме от Варна .
doom3niko
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 6:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от doom3niko »

там съм
soulvibe
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Авг 01, 2008 3:14 pm
Местоположение: АКСАКОВО

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от soulvibe »

Muni написа:Какво представлява язовирчето на Аврен? Малко ли е голямо ли е ? Нещо сериозно се замислих в неделя да го посетя.За излетче става ли ? :D :o Мерси предварително.
Яз. Аврен не е много голям, някаде 150х150м, иначе за размера си е доста дълбок, дъното е чисто, няма закачки и няма тиня. Рибата не мирише. Има няколко хубави места за риболов, от дясно на язовира има едни изсъхнали дървета във водата, точно срещу тях е хубаво място. Там е равно става и за маса, обаче няма дървета, така че си носи чадър, че вече става доста топло :D. Миналата година излизаха шаранчета от 0.500 до 2кг на царевица. Вземи си и торен червей, има много големи таранки. Сега незнам как е. Успех и пиши после как е минало :D
soulvibe
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Авг 01, 2008 3:14 pm
Местоположение: АКСАКОВО

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от soulvibe »

Някой да е ходил на Добротич или на Левски?
kalmat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 373
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 6:07 pm
Местоположение: варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kalmat »

някакво инфо за драгоево таз година имали?ако някои е ходил моля да сподели :wink:
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Fishing_Fan »

kalmat написа:някакво инфо за драгоево таз година имали?ако някои е ходил моля да сподели :wink:
Вчера за първи път посетих язовира,таксата е 10 лв на човек,като цяло рибата там късно вече почна да се размножава,но са сметка дребния шаран (на око около 50 грама) кълвеше като луд,двамата с баща ми сигурно сме хванали 50 бройки релийзнати обратно с надеждата да извикат дъртаците,но без успех ,на леко в близост до брега резултата е няколко дребни кефала и каракудки и десетина уклейки,упорствеах 1 час със спининга,уклея плътно следваше воблерите и блесните,но безрезултатно,имаше силен вятър,прилагам малко снимки от язовира.
Язовира и природата са страхотни,заслужава си човек да го посети,извинявям се за снимките,правени са от GSM (Nokia e51)

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
kalmat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 373
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 6:07 pm
Местоположение: варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kalmat »

през седмицата може ли да се ходи?рибата плаща ли се?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”