Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
go6obebeto
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 5:43 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от go6obebeto »

След тия жеги започна ли да се нормализира нивото на язовира? Моля ако някой има актуална информация от последните 1-2 дни, да сподели.
мачкай браконера
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от mimi750830 »

go6obebeto написа:След тия жеги започна ли да се нормализира нивото на язовира? Моля ако някой има актуална информация от последните 1-2 дни, да сподели.
Започна,започна да се нормализира и ,,рибния запас,, в язовира.Отново в горната час -белия бряг,ряховското дере,побеля от измряла риба. :axe:
На къса плувка,в репея...
cucko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 645
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 10:49 pm
Местоположение: Павликени

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от cucko »

Ето моя информация!
Бях там за 3 дни на почивка и ловях червеноперки за 2-3 часа на ден 10-15 бр.
Стръв жито и бял червей на Стъпалата !
Снимки нямам защото ловях за разнообразие-все пак практикувам шаранджийски риболов!
По информация от там, че до края на годината нивото все ще го държат до горе! :(
Ако не е така значи са ме излъгали!
А вчера имаше концерт на рок група от Павликени-беше фулл народ-ядене, пиене и танци! :shock:
Изображение
Грехота е да убием трофейни риби!
Дайте им втори шанс!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от bobopeli »

На плувка

Изображение

Спининг

Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
maverik77
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 6:01 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от maverik77 »

Здарвейте колеги :) Вчера бях на Дарданелите и мога да кажа,че рибата дава доста добре.Излизат много добри каракуди и огромни бабушки(по 500-600грама),не съм вярвал,че може да има такива големи баби :oРибата кълвеше през целия ден,като стръвта беше основно сладка царевица,пробвах и на жито,но на него се ловаяха доста по-дребни бабки.Дълбочина около 5.5-6.5 метра,захранка само варено жито+някоя прашка царевица,най-добре вземаше от дъното,като лежах с целия повод.Крайният резултат беше приблизително 20 кг риба и удоволствието от риболова на такива едри бабушки с болонезе.Деветдесет процента от рибата беше върната обратно с надеждата да има какво да ловим и другият път :D Надявам се,че съм бил полезен.Поздрави и успех на всички :)
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една ябълка,
но ако двамата имаме по една идея и ги разменим, всеки ще има по две........
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от mimi750830 »

maverik77 написа:Здарвейте колеги :) Вчера бях на Дарданелите и мога да кажа,че рибата дава доста добре.Излизат много добри каракуди и огромни бабушки(по 500-600грама),не съм вярвал,че може да има такива големи баби :oРибата кълвеше през целия ден,като стръвта беше основно сладка царевица...
И аз бях там в петък,на скалите,наистина много едри баби.Имаше и едни колеги ,с една лодка,бяха слезли на широката площадка ,но си тръгнаха рано-май капо :? Ние бяхме под тях,колегата се премести на тяхното място и ги зачеса,на 6м дълбочина.Малко по късно и при мен се завъртяха.Каракудите наистина са по дребни от мутантите баби. :)
Рибата се активизира следобед,по късно,към 17-18ч.
Забравих си ножката и една зимна блесна на скалите :( ,някой ако ги е намерил да свирка.ша черпя :drinkers:
На къса плувка,в репея...
vasko102530
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:22 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от vasko102530 »

Утре мисля да го посетя Около моста дали може да разчитам на слука или трябва да я търся на сокола че е по-дълбоко.
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от mimi750830 »

vasko102530 написа:Утре мисля да го посетя Около моста дали може да разчитам на слука или трябва да я търся на сокола че е по-дълбоко.
ВНИМАНИЕ :!: :!: :!:
На Сокола забрави,като слезеш в дясно има гнездо на оси,един колега е с 4 ужилвания,друг с 10 и то от стършели.
Който ходи само с инжекции с урбазон.
На къса плувка,в репея...
vasko102530
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:22 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от vasko102530 »

Много благодарско колега тогава къде.
Асен Върбанов
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 8:04 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от Асен Върбанов »

Нафтата убива за секунди осите така че с еднолитрово шише с няколко дупки на капачката може да се оттървете от осите.
ticho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 5:19 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от ticho »

Здравейте. Имам информация от първа ръка за Сараковското дере под с. Младен. Брат ми е бил на риболов там от 26.08 до 31.08. Ловил е средни каракуди и едри бабушки, като някои от тях са били около 30 см. Взимали са предимно на царевица от консерва и по-слабо на жито. Рибите са кълвали най-активно в интервала от 10 до 12 часа, а около 13 не е имало вече никакви пипания и той си е тръгвал. Вечер не е ходил да лови. Най-добрият му резултат са били 72 риби, в събота. Не е имало изненади от по-едри риби. През всичките дни е бил на едно място. Около 7 часа е захранвал с топки "Ванилия с коноп" + кюспе и няколко прашки царевица и жито. По време на риболова е дохранвал само с прашката. Хранителното петно е било на около 20 м., а дълбочината около 5 м. Използвал е подвижен неутежнен ваглер 4 гр. с дълга антена с редуващи се цветни ивици. Монтажът му е бил с повод 0,12 и кука номер 12, понеже кълването е било добро. Стръвта е лежала на дъното. По неговите думи нивото на язовира е все още високо и мястото не е позволявало работа с пръчка по-дълга от 3 м., поради надвисналите клони на дърветата. Първият ден му е бил необходим около 1 час работа за разчистване на площадката от трънаци и оформянето на стъпала. В няколко от следобедите е направил още 2 места за риболов от брега.
Надявам се да съм бил полезен с тази информация и пожелавам на всички колеги "Наслука".
vasko102530
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:22 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от vasko102530 »

Даже много полезен.Чного благодаря.
ivo80
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Май 02, 2010 5:57 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от ivo80 »

А как се стига до Дарданела с кола ( през Крамолин или през Кормянско), в смисъл откъде е по-добър пътя
Аватар
StoychevV
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 10:30 pm
Местоположение: Габрово.България

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от StoychevV »

Колеги по оня ден костури и чат пат щуки залива под младен на блесна .От достоверен източник вторник мойе да ги пробвам :D
vasko102530
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:22 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от vasko102530 »

Как е хавата колеги.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”