Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
AzAzEl
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:17 pm
Местоположение: София

Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от AzAzEl »

Здравейте. Днес с приятели посетихме "платеното" на Долни Богоров. Пристигане към 11 часа, разпъване на такъмите, захранване (царевица от консерва, пелети от язовира и разни останали от други излети вкусотии) и после чакане. Две въдици на дъно, едната на гранула от люцерна, другата на пружинка с екстри и две въдици на плувка с гранули. Към 12 часа имахме един удар на пружината, но извън "вратата", към 13 часа втори на пружината, пак неточен. Към 13:30 едната плувка се скри и след 30 минути борба(телескоп, с мек връх, 0.30 основно влакно и кука номер 10) ето това влезе в кепа:
Изображение

Последва затишие и разбира се презареждане на едната дънна- 15:40. Подмяна на гранулата от люцерна с гранула от язовира. Замятане, обиране на аванса и нямаше време да сложа звънчето - аванса тръгна. Тук поне въдицата бе по яка - телескоп, 0.40 основно влакно, кука орлов нокът номер 2. След 10 минути борба имахме втори - гол :D , в случая шаран :D
Изображение

После останахме до 17:30, но нямахме повече удар. Около нас колегите извадиха някой по една, някой по 2-3 риби.
Малко, но така е по-сладко.
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от simo72 »

Много добри риби !
Върл Shimano фен!
Алфонсо
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 2:32 pm
Местоположение: гр.София

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от Алфонсо »

Добър риболов се е получил, интересното е, че когато съм ходил там рибите кълват в 99% от случаите само на гранула от язовира. Доколкото разбрах и двете риби сте ги хванали именно на тази стръв. :shock:
пп. аз мислех да се разходя до Богров днес, ама нещо за 2 въдици х8лв ми се видяха множко и смених дестинацията.
Русалката: най-лошото нещо - ни го ядеш, ни го е*еш...
Ribko
фен клуб-скобар
Мнения: 1751
Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 6:23 pm
Местоположение: София

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от Ribko »

Добри риби колега, но с по-тънко влакно и по-малки куки щеше да имате по-добър резултат.. :wink: :smt023 :drinkers:
''Голямата риба е прекалено ценна, за да бъде улавяна само по един път!''
С ЩЕКА И МАЧ, ПАК СЪМ СИ НЕМОЖАЧ !
Аватар
qno_zloo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2553
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 2:38 pm
Местоположение: София- Мариан Лозев
Обратна връзка:

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от qno_zloo »

Алфонсо написа:Добър риболов се е получил, интересното е, че когато съм ходил там рибите кълват в 99% от случаите само на гранула от язовира. Доколкото разбрах и двете риби сте ги хванали именно на тази стръв. :shock:
пп. аз мислех да се разходя до Богров днес, ама нещо за 2 въдици х8лв ми се видяха множко и смених дестинацията.
.......другото интересно е , че никога не съм хващал за 20 ходения на гранулка от там купените, а съм ловил с тях. Винаги на царевица на топчета и др. :o
ПС;AzAzEl , аз ги ловя на 0,20 и досега не съм имал късания. :wink: дори и с риба над 10кг.
А за излета е добър щото е излет ама много слабо от към риба.
Алфонсо
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 2:32 pm
Местоположение: гр.София

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от Алфонсо »

qno_zloo написа:
Алфонсо написа:Добър риболов се е получил, интересното е, че когато съм ходил там рибите кълват в 99% от случаите само на гранула от язовира. Доколкото разбрах и двете риби сте ги хванали именно на тази стръв. :shock:
пп. аз мислех да се разходя до Богров днес, ама нещо за 2 въдици х8лв ми се видяха множко и смених дестинацията.
.......другото интересно е , че никога не съм хващал за 20 ходения на гранулка от там купените, а съм ловил с тях. Винаги на царевица на топчета и др. :o
ПС;AzAzEl , аз ги ловя на 0,20 и досега не съм имал късания. :wink: дори и с риба над 10кг.
А за излета е добър щото е излет ама много слабо от към риба.
На топчета- значи ги ловиш на дъно. При ходенията ми на Богров ловя с мач, със средно голям ваглер примерно 3+2гр на дистанция поне 20м и дълбочина 1-1.20м за стъв- гранулка и по 2-3 прашки от същите гранули през 10-15 минути. Пробвал съм ги на царевица- кълването е значително по-вяло Не винаги, но понякога като се събере рибата нямам празно хвърляне, но не винаги успявам да ги извадя. Имам и късания (ловя с 0.20 с повод 0.18)
, имам и изправяне на кука абе бая емоции имам на тоя гьол :D :D :D
Русалката: най-лошото нещо - ни го ядеш, ни го е*еш...
Аватар
dess0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 9:50 am
Местоположение: София

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от dess0 »

Колега, първо: Поздравления за хубавия излет! Кефът е бил на мах!
Второ, ако позволиш, разбира се: опитай да смениш основното влакно от 0.40 на 0.20-0.18, с подходяща пръчка, повод и кука и тогава ще имаш не 2, а поне 12 риби! Или ако са по-малко, то причината няма да е в такъма! :D
Относно стръвта: рибите там си взимат с охота на пелетите , които се продават на водоема, но и на други видове пелети също, както и на царевица и др.
Колкото до това, че 2 въдици по 8 лева...........бих казал, че това е един от водоемите , на които е абсолютно ненужно ползването на повече от една въдица!
Още веднъж: поздрвления за излета!
Нека пазим водоемите чисти!!! Събирайте си боклуците!!!
Аватар
dess0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 9:50 am
Местоположение: София

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от dess0 »

Алфонсо написа: На топчета- значи ги ловиш на дъно. При ходенията ми на Богров ловя с мач, със средно голям ваглер примерно 3+2гр на дистанция поне 20м и дълбочина 1-1.20м за стъв- гранулка и по 2-3 прашки от същите гранули през 10-15 минути. Пробвал съм ги на царевица- кълването е значително по-вяло Не винаги, но понякога като се събере рибата нямам празно хвърляне, но не винаги успявам да ги извадя. Имам и късания (ловя с 0.20 с повод 0.18)
, имам и изправяне на кука абе бая емоции имам на тоя гьол :D :D :D
Колега, ако позволиш да се намеся: щом ловиш на метър дълбочина , би следвало да стреляш пелети през 10-15 секунди , а не през 10-15 мин. Ако правилно разбирам ловиш под повърхността, и не лежиш на дъното?! Целта е да вдигнеш рибата горе, а това се постига чрез непрестанна стрелба на пелети, и не винаги работи. Аз лично предпочитам класически монтаж, с целия повод на дъното и в много редки случаи ловя под повърхността, макар че там рибите (шарани) взимат, и то нерядко, на пропадане, като ударите са много мощни и обикновено почти ти изтръгват въдицата от ръцете :D Почти винаги, през топлите месеци, ползвам повод 0.16 (понякога 0.14) и основно 0.18.
Поздрав!
Нека пазим водоемите чисти!!! Събирайте си боклуците!!!
Аватар
AzAzEl
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:17 pm
Местоположение: София

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от AzAzEl »

Мерси за съветите. Това ми беше първия риболов на този водоем, така че на следващия може да пипна настройките. По принцип не съм много любител на тънките влакна, а днес за 30 минути, бял амур 5 кила, ми направи 0.30 на къдравелка :), а и ме мързеше да ги сменям след излета на Овчарица :) Вляво на нас две мадами скъсаха на два пъти, явно са били с по-тънкото влакно :) Относно стръвта, според мен винаги трябва да има алтернатива, освен така наречената сигурна стръв, защото при новаторството се получават понякога големите неща :)
Алфонсо
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 2:32 pm
Местоположение: гр.София

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от Алфонсо »

hitthehead написа:
Алфонсо написа: На топчета- значи ги ловиш на дъно. При ходенията ми на Богров ловя с мач, със средно голям ваглер примерно 3+2гр на дистанция поне 20м и дълбочина 1-1.20м за стъв- гранулка и по 2-3 прашки от същите гранули през 10-15 минути. Пробвал съм ги на царевица- кълването е значително по-вяло Не винаги, но понякога като се събере рибата нямам празно хвърляне, но не винаги успявам да ги извадя. Имам и късания (ловя с 0.20 с повод 0.18)
, имам и изправяне на кука абе бая емоции имам на тоя гьол :D :D :D
Колега, ако позволиш да се намеся: щом ловиш на метър дълбочина , би следвало да стреляш пелети през 10-15 секунди , а не през 10-15 мин. Ако правилно разбирам ловиш под повърхността, и не лежиш на дъното?! Целта е да вдигнеш рибата горе, а това се постига чрез непрестанна стрелба на пелети, и не винаги работи. Аз лично предпочитам класически монтаж, с целия повод на дъното и в много редки случаи ловя под повърхността, макар че там рибите (шарани) взимат, и то нерядко, на пропадане, като ударите са много мощни и обикновено почти ти изтръгват въдицата от ръцете :D Почти винаги, през топлите месеци, ползвам повод 0.16 (понякога 0.14) и основно 0.18.
Поздрав!
Добре де през 4-5 минути стрелям, а понякога и по-често, като почне да кълве на почти всяко хвърляне обаче разреждам стрелбата. Относно вдигането на рибата- когато температурата на въздуха е +35-36 градуса рибата си е горе, повярвай.
Русалката: най-лошото нещо - ни го ядеш, ни го е*еш...
Аватар
MANYAKA
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3957
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 10:01 am
Местоположение: Яни Колев-Бургас

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от MANYAKA »

Супер рибоци.Браво.
Изображение
Изображение
Айде, наслука и да не ви пука !
usmiwka
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 9:30 pm

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от usmiwka »

В петък бях там,на фидер 5 извадени шарана,2-3 късания и още 2-3 откачания.Лових на бял червей и пелети от язовира.Основно 0,20,повод 0,14,кука 10.Може би за пелетите ще трябва да се сложи по-голяма кука,че тази се крие от пелетата и не може добре да закачи,аз избирах по-дребни пелети,другия път ще пробвам.
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от akoto13 »

usmiwka написа:В петък бях там,на фидер 5 извадени шарана,2-3 късания и още 2-3 откачания.Лових на бял червей и пелети от язовира.Основно 0,20,повод 0,14,кука 10.Може би за пелетите ще трябва да се сложи по-голяма кука,че тази се крие от пелетата и не може добре да закачи,аз избирах по-дребни пелети,другия път ще пробвам.
Миналата неделя бях със същия резултат със същия такъм.Най-големият ми успех беше преди да открият рибата- много и големи рибоци през целия ден. Пробвай да сложиш земен червей на куката.Доста шарани съм извадил,та дори и един хубав мустакатко.Всичко е късмет.На слука.
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от mario67 »

Колега,опитай риболов на плувка с мач или др.
Ще се изкефиш много повече да хванеш голяма риба с мача и с тънко влакно,отколкото с тези въжета 0.30-0.40 :D
Аз лова с поръчков мач,основно 0.16,повод 0.14 и кука N9,но с ухо задължително,захранвам само с пелети всякакви,а ловя само с царевични пелети на Карп Зоомм 10мм и протеинови топчета
Досега имам само инцидентни 2-3 късания и то по моя грешка,при правилно настроен аванс,това няма как да се случи.
А резултатите,ето ги тук
http://www.snimka.bg/?profile,albums
Има всички отговори и в снимки,като несъм снимал всички риби.
Поздрави!
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
Аватар
qno_zloo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2553
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 2:38 pm
Местоположение: София- Мариан Лозев
Обратна връзка:

Re: Долни Богоров-платеното-05.09.2010

Мнение от qno_zloo »

mario67 написа:Колега,опитай риболов на плувка с мач или др.
Ще се изкефиш много повече да хванеш голяма риба с мача и с тънко влакно,отколкото с тези въжета 0.30-0.40 :D
Аз лова с поръчков мач,основно 0.16,повод 0.14 и кука N9,но с ухо задължително,захранвам само с пелети всякакви,а ловя само с царевични пелети на Карп Зоомм 10мм и протеинови топчета
Досега имам само инцидентни 2-3 късания и то по моя грешка,при правилно настроен аванс,това няма как да се случи.
А резултатите,ето ги тук
http://www.snimka.bg/?profile,albums
Има всички отговори и в снимки,като несъм снимал всички риби.
Поздрави!
....колега , албума не е публичен , дай пас и ник.
А за влакното макс 0,20 аз съм с фидер на 4м. с параболичен строй и няма как да скъса риба до 15кг. убеден съм в това, а поводите само плетено ползвам :D .

Аз бях в понеделник на Богров и тея с мачовете се пипаха за колената цял ден, а на дъно останах доволен, но гледах и други с дънарки се пипаха , имаше и хора дето минаваха и казваха (ей вие ги смазахте бе) и ми беше гадно за тях не че и аз не съм си тръгвал с една уловена 3-ка, ама...
Ловях с една шаранджийска сопа и фидер, за захранка ползвах пелети от гьола с намачкани шоко-бан топчета премесени с диипа от топчетата, за стъв кука номер3 силикон и пелета, и вариант номер една 0 с едно зърно царевица на нея, заревицата беше колкото и по-голяма от левче :shock: .
Големи риби нямаше, само две на царевицата по 6/7кг. а другите на пелети.
qno_zloo написа: .......другото интересно е , че никога не съм хващал за 20 ходения на гранулка от там купените, а съм ловил с тях. Винаги на царевица на топчета и др. :o
ПС;AzAzEl , аз ги ловя на 0,20 и досега не съм имал късания. :wink: дори и с риба над 10кг.
А за излета е добър щото е излет ама много слабо от към риба.
...............хахаха тука идва момента с подготовката, ето че сега трябва да си върна думите за пелетите понеже извадих с тяхна помощ поне 10 рибока,
както казва Асен от гьола, всеки ден различна храна , различна риба. :drinkers:

Мисля че човек дори и на платено трябва да има подготовка също толкова сериозна колкото и на див водоем :wink: ,
мач, фидер задължително защо не и една сопа за шаран, стръв различна, монтажи също.



Поздрави,
Мариан Лозев
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”