устието на струма

Модератор: Кърцата

genzi
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 9:47 pm

устието на струма

Мнение от genzi »

Колеги ще ходя в Гръцкия участък на струма за първи път.Някои има ли инфо?
genzi
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 9:47 pm

Re: устието на струма

Мнение от genzi »

Каква риба да търся,и на какъв метод.Ще нося дънни,спинарка и мач.
Стефан Добрев
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 299
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 5:48 pm

Re: устието на струма

Мнение от Стефан Добрев »

Да не сбъркам,но мисля че риболов в окръг Драма е забранен за две години.Провери в риболов в Гърция или в другия форум имаше писано по тази тема.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: устието на струма

Мнение от chirusa_bg »

Здравей колега,
конкретизирай малко, къде по-точно смяташ да ловиш. Иначе по цялото поречие на реката има прилични количества морунаж и дребосъци. От хищниците се ловят щука и сом, а ако си късметлия може да хванеш и някоя змиорка.

ПП. Комарите са ужасяващи!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
genzi
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 9:47 pm

Re: устието на струма

Мнение от genzi »

Ами на самото устие на струма ще ходим.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: устието на струма

Мнение от chirusa_bg »

За там съвета ми е да внимаваш за раците, много са и са много досадни!
От онези кръглите, воднисти създания са, а щипките са им остри и силни. Налитат всякаква месна стръв подадена на дъното или в близост до него.
На 1-2км от морето над реката има мост. Там течението е равно и мощно. Дълбочината непосредствено до брега надхвърля 2м, като навътре остава почти непроменена.
Ловил съм масово морунаж, каракуда, бабушка. Има много дребни сомчета, распер и щука.

Ако ще ловите на самото вливане в морето-има удобен път до водата, рибарски колиби и ... дървени кейчета. За риба нямам представа, винаги съм предпочитал да съм по-навътре по реката.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”