Риболов на платика

Модератор: sapuna

Аватар
stoilkatastz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 476
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 6:50 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Риболов на платика

Мнение от stoilkatastz »

на туннджа на бял червеи и обилна захранка отначало.после с прашката стреляш по малко червеи и успех.
:smt023 :smt023 :smt023 :smt023
di_vik
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 7:16 pm

Re: Риболов на платика

Мнение от di_vik »

Vlado_852 написа:Petio, на Дунава не ти трябват макарони. Забъркай си една обикновена захранчиза за платика и заминавай. Хубаво е да прибавиш и малко кюспенце и бисквита /шоколад/. За стръв каквото се сетиш.
Демек мляна шоколадова вафла, от онес "Шампионските" :D
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболов на платика

Мнение от kasabinho »

stoilkatastz написа:на туннджа на бял червеи и обилна захранка отначало.после с прашката стреляш по малко червеи и успех.
:smt023 :smt023 :smt023 :smt023
И на Дунава става така. :)
Изображение
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Риболов на платика

Мнение от ringo »

Объркахте младия колега бре :D :D :D айде и аз да се присъединя.Млади приятелю.Теб те виждам с един 6 м най обикновен телескоп.Вързваш му едно влако 0,20към 6,20м с плувка1,5гр.Едно поводче 0,14и кукичка0,12Избираш си отвесен бряг(и умната) с дълбочина 4-5 м.Предварително си сварил 4 пакета грухано жито,ако е престояло в кофичката два три дена още по добре.Една кутийка бял червей никога не е излишна.На всеки 15 м по една шепичка върху плувката.Ако не кълве на жито,викаш неволята и мяташ белия червей.Може да комбинираш със зрънце жито........Кепче задължителноВсичко,което един колега ти каза за лягането на плувката е точно такаЗасичай плавно без да и късаш главата :D .Айде на слука и ще чакаме снимки :D :D :D :D
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболов на платика

Мнение от kasabinho »

ringo написа:Объркахте младия колега бре :D :D :D айде и аз да се присъединя.Млади приятелю.Теб те виждам с един 6 м най обикновен телескоп.Вързваш му едно влако 0,20към 6,20м с плувка1,5гр.Едно поводче 0,14и кукичка0,12Избираш си отвесен бряг(и умната) с дълбочина 4-5 м.Предварително си сварил 4 пакета грухано жито,ако е престояло в кофичката два три дена още по добре.Една кутийка бял червей никога не е излишна.На всеки 15 м по една шепичка върху плувката.Ако не кълве на жито,викаш неволята и мяташ белия червей.Може да комбинираш със зрънце жито........Кепче задължителноВсичко,което един колега ти каза за лягането на плувката е точно такаЗасичай плавно без да и късаш главата :D .Айде на слука и ще чакаме снимки :D :D :D :D
Добре казано от колегата. Малък предполагам ще ловиш на Дунава и на мястото на което ловиш ще има течение.Ако е така добре е да хвърляш червейчетата нагоре по течението, като са ти в обхват на телскопа, понеже са леки и течението ги носи. Добре е да помолиш тати да ти даде парички си купиш прашка, с която да хвърляш червеите, но може и на ръка стига да успееш да ги метнеш толкова.
Успех и да качиш снимки :) .
Последно промяна от kasabinho на Вто Ное 09, 2010 12:21 am, променено общо 1 път.
Изображение
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Риболов на платика

Мнение от stich »

ringo написа:...един 6 м най обикновен телескоп....

Е тУковУ жУвотно не съм виждал. :drinkers:

п.п.Представям си диаметъра при дръжката,а за теглото не ми се мисли! :lol:
Изображение
Аватар
ringo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 8:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: Риболов на платика

Мнение от ringo »

Няма нужда от представяне,има ги във всеки второразряден магазин на кило.Малкия колега ако иска може да си вземе и карбонов.Ама по добре да изчака рождения си ден и да го мине за подарък :D
skitalec
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 1:05 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Риболов на платика

Мнение от skitalec »

Колега, прочетох темата ти и аз реших да драсна някой ред относно риболовът на платика, изхождайки от скромния си опит с тази риба. Аз определено предпочитам макаронените изделия както за захранка, така и за стръв на тази риба. Предимно посещавам през летните месеци яз. "Въча" където без кус-кус и един вид макарони, приличащи на тънки спагети с дупка просто не ходя. Преди да приготвя последните, просто ги натрошавам на парчета по около два см. и после ги сварявам. Поставям ги в кутия като на водоема с остро ножче ги режа на парчета, които са удобни за нанизване на куката, която определено трябва да е тънка и малко по- широка за да влиза лесно през дупката на макарона. Честно казано имам доста излети на този водоем, където именно този вид стръв ми е давала преднина пред други видове, традиционни за този вид риба. Тъй като темата и питането ти е за макароните, а аз бих добавил макаронените изделия, няма да се спирам на такъми и т.н. Относно захранването ползвам прашка, с която подавам точно захранката. Имай в пред вид, че този вид стръв бързо засища рибата за да не прекаляваш в ползването и като захранка, тъй като макароните сами по себе си са вид тестено изделие. И да не забравяме все пак, че ако един вид стръв работи почти безотказно на един водоем, то не пречи да те провали на друг. Така, че тук е мястото да добавя, че според мен единствено проба му е майката в риболова.
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Риболов на платика

Мнение от INCUBUS »

"Въча"е най-своенравния водоем в републиката,че и платиката там е доста шашава.Имало е случаи на определено място при риболов от брега да кълве на царевица от консерва,а след три дни на същото място да предпочита обикновения бял червей.С 2 пакета обикновена захранка "Промикс-езеро" и 100 грама бял червей лятно време съм правил доста добри платики /Скиталец ще се сети за местата :) /няколко пъти след с.Михалково,при края на металната ограда и на т.нар."Скъсаната мантинела".
Zoro79
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Ное 18, 2011 7:03 pm

Re: Риболов на платика

Мнение от Zoro79 »

На мен винаги са ми кълвали когато ги събера с малко захранка,но ако продължа да ги дохранвам с нея малко кълванетата ми изчезват.Затова ги дохранвам с бял и кълцан торен червей, понякога и с кастери!Това е моето
мнение, но тъй като не съм привърженик на захранките може би не зная как да ловя с тях заради това не ги задържам
добре с тях.
martineti
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 10:57 pm

Re: Риболов на платика

Мнение от martineti »

Един приятел в момента е на Огоста и на царевица с аромат на мед лови двукилограмови платики. Колеги дост добре са ти обяснили. Объркай захранката за платика с бисквита, добави и малко бял червей и заминавай да ги скубеш на плувка. Ако искаш заложи и една въди на дъно на царевица и чакай някой трофей. Само не забравяй да се похвалиш после ;)
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
Zoro79
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Ное 18, 2011 7:03 pm

Re: Риболов на платика

Мнение от Zoro79 »

На язовир огоста ли?
martineti
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 10:57 pm

Re: Риболов на платика

Мнение от martineti »

Да на язовира. Извинявам се ,че не поясних.
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
Zoro79
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Ное 18, 2011 7:03 pm

Re: Риболов на платика

Мнение от Zoro79 »

Ако може да напишеш и горе долу мястото, че съм от Монтана и се каня отдавна да отида за платика :D
разбира се, ако вече не ставам нахален.
vladimir_petrov
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Фев 02, 2011 5:34 pm
Местоположение: ruse

Re: Риболов на платика

Мнение от vladimir_petrov »

аз пък тази година не мога да се отърва от тая Платика ....като е казало че само това 6те кълве значи само това 6те кълве!онзи ден извадих една 1.100кг доволен бях от рибето определено...на бял червяк в 2.40 през нощта на плувка 5 г с болонеза 4 м основно 0.16 повод 0.14....за захранката ....още не я бях хвърлил :Д та цяла година само платики ловя до скоро с фидера на малай с бял червей от скоро с болото :)аз ловя предимно и основно на р. Дунав!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”