червеноперка

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

kliki
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 5:54 am

червеноперка

Мнение от kliki »

da pi6e kliki@mail.bg 6te sam blagodaren :shock:awe ima li nqkoi ot blagoevgrad da kaje kade v okolnostite kalve 4ervenoperkata? qko me kefi toq ribolov ama sega nema kade ako nekoi znae :idea: :twisted: :evil: :P :x :oops: :? :) :D :( :o :lol:
Аватар
kriki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 2:33 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от kriki »

Приятел, може би имаш предвид бабушката, щото червоноперката редко се лови целенасочено в БГ. Можеш да я пробваш на язовира на Станке Лисичково.
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Stefko »

В общи линии червеноперката е доста рядко нещо в Бг, за разлика от бабушката. Аз лично съм правил успешен риболов на червеноперка само веднъж - преди няколко години на Мандренското езеро :cry: .
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

Не че е рядка червеноперката , а по-скоро се лови предимно на повърхността , което почти изключва хващането и заедно с другите шаранови риби ( бабушка , каракуда , шаран ) които се държат предимно на дъното .
А червеноперка съм ловил последно преди 3-4 години . Нищо не кълвеше и пробвах на скакалец без утежнение . Брега беше обрасъл с вадорасли на голями туфи и хванах 15-20 риби=20-25 скакалеца ,
Цял ден или търчах по брега :) или се борех с вятъра
наслука
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Stefko »

Възможно е в другите части на България да я има, но тук в северозападния край не съм я срещал абсолютно никъде :shock: !!! Сещам се само за един случай преди повече от 10 години, когато на едно малко язовирче до селото на баща ми, мой приятел хвана 1-2 червеноперки на булдо, докато хвърляше за клен. Но после съсипаха водоема и сега там има само дребна каракуда :cry:
Аватар
altavoto_me4e
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Май 27, 2004 10:13 pm
Местоположение: Младост

Мнение от altavoto_me4e »

хора аз съм от софия и съм хващал бая червеноперка и то всяка година даже на панчарево я има и то не е рядкос и се лови точно там кадето е каракудата и бабушката
не знам т'ва за скакалеца ама знам че тук около софия червеноперка се лови на същата далбочина на която и другите шаранови риби и се лови на същата стръв най често бял червеи и жито
ОТ КАКТО ПРОЧЕТОХ ЗА ВРЕДАТА ОТ АЛКОХОЛА СПРЯХ ДА ........ЧЕТА!!!!!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

Де да знам бе МЕЧО , може да си късметлия :D
има я червеноперката и аз това казвам , ама защо я виждаме само ние двамата не мога да си представя :D :D
а за скакауеца пробвай някой път в летните жеги :wink: ако не хванеш риба поне скакълци ще има
наслука
Стоян Николов
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Яну 14, 2005 4:11 pm

Мнение от Стоян Николов »

Колеги, аз съм от Бургас и да ви кажа тук риболова на червеноперка изобщо не се коментира. Може би заради това че я има в изобилие. Единствено зимата поради факта че друго не се лови я използваме "за да начешем крастите на Мандренското езеро".
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

Колега , червеноперка или бабушка имате толкова много , че в тая тема вече почнахме да издребняваме баш по тая тема :oops:
Аватар
kriki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 2:33 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от kriki »

Хайде да поуточним пак коя риба каква е, струва ми се , че бъркате двете риби:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=953
А това на Панчерево е БАБУШКА.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

Kriki благодаря ти за снимката и всичко ,
ако не научих нищо ново то поне се уверих че познавам рибите
по-горе бях писал за последния ми риболов на червеноперка , мисля че обстоятелствата и начина на риболов недвусмислено показват че съм ловиб червеноперка , а не бабушка , макар че и двете риби виреят във водоема .
и все пак мисля че разликата не е нито важна , нито определящ критерии за майсторлък в риболова
наслука
Аватар
altavoto_me4e
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Май 27, 2004 10:13 pm
Местоположение: Младост

Мнение от altavoto_me4e »

абе "крики" искаш да кажеш че не разпознавам бабушката от червеноперката ли бе ?
е сега ако ми кажеш че на панчарево нема червеноперка се отказвам от риболова
и много добре ги разпознавам има и бабушка но има и червеноперка
ОТ КАКТО ПРОЧЕТОХ ЗА ВРЕДАТА ОТ АЛКОХОЛА СПРЯХ ДА ........ЧЕТА!!!!!
Аватар
kriki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 2:33 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от kriki »

Абе "altavoto_me4e", в никакъв случай не искам да казвам че конкретно ти не-познаваш рибите, просто само казвам, че всички особено пък на Панчарево казват на бабушката - червеноперка. Масово си се лови там бабушка, но незнайно защо всички и казват червеноперка. А червеноперка може и да има там, не споря, но аз не съм хващал, въпреки, че често ловя там. А по-горния ми пост беше точно за многото колеги които викат на бабушката - червеноперка, просто исках да направя разликата между двете щото е хубаво да се познават рибите.
Аватар
altavoto_me4e
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Май 27, 2004 10:13 pm
Местоположение: Младост

Мнение от altavoto_me4e »

според мене всеки който е по на вътре знае каква е разликата
и аз преди ходих масово на панчака и сега наминавам но рядко и там да ти кажа си има червеноперка особено като бяхме хфанали едно място цял ден захранка "ЖИТО" стръв"ЖИТО" и кам 20:00 21:00 излизаха добри червеноперки + прилични каракуди
а т'ва че повечето хора я бъркат си е така въпреки че като я погледнеш трябва да ти стане ясно каква е рибата - червеноперка или бабушка
ОТ КАКТО ПРОЧЕТОХ ЗА ВРЕДАТА ОТ АЛКОХОЛА СПРЯХ ДА ........ЧЕТА!!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”