Съвет за хубава спинарка за Щука

Модератори: Павел Иванов, sestrata

miro7376
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:02 pm
Местоположение: Варна

Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от miro7376 »

Здравейте колеги , можете ли да ме посъветвате за спинарка до 2.70. Щесе ползва предимно за Щука с блесни 4-5 номер и воблери.Ловя предимно от брега.И бих искал друга по-къса за попери около 8 -18гр. Каква акция и строй ? Благодаря предварително.
Аватар
Румбата
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 876
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 1:34 pm
Местоположение: Бяла Слатина - Румен Хлебарски

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от Румбата »

Щукарка - Тика Графит Сеха /CH2, 2.44метра mod.fast action/heavy 12-20 lb.*15-46гр. С това ловя вече трета година и съм доволен . Цена не мога да ти кажа , защото не помня колко съм платил , а и цените сега са различни ! Успех !
Търсете рибата , не чакайте нейното благоволение !!!
Аватар
Shag
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 4:29 am
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от Shag »

Аз ползвам Колмик МастерСпин 2,70 с 5-20 акция и съм много доволен. Миналогодишен модел мисля е. Всъщност подарък е и не мога да ти кажа цена. И по-леки блесни мята добре, и с 20+ грамови съм пробвал. Водачите са СИК, което е добре предвид употребата на плетени влакна. Сега цената като я гледам май са паднали доста -> http://colmic.bg/?page=rods&cat=6
Рибата е риба, когато е в тигана!
Аватар
Arol
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 6:16 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от Arol »

Не си дал ценови клас, все пак :)
Можеш да видиш тая обява на колега от форума. http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=86&t=41487
Гледай акция 10-40 или 10-50, с по-твърд връх, за да нямаш много гелета. Че тая човка със 700 зъба не се пробива лесно. За мен идеалната пръчка за щука на спининг е с дължина 2,50 или 2,59, парабола, с дълга дръжка, за да имаш опора на лакътя. Става и за блесни и за попери. И, естествено, максимално лека, да можеш да си я размахваш по цял ден без да хванеш периартрит на раменната става.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от Павел Иванов »

Тъй , наистина в случаят трябва да определиш таван на паретата особено като споменаваш за хубава гега :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
miro7376
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от miro7376 »

Несъм писал цена ,защото може до бъде и втора употреба.
Аватар
siso75
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 302
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 6:12 pm
Местоположение: софия

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от siso75 »

Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от Павел Иванов »

Пич , то и при втората употреба е хубаво да упоменеш некакъв ценови таван ако искаш да ти бъде дадена конкретна насока към нещо :wink:
Инак в този вариант как си го пущил да си дам мнението .
Според мен най-хубавата щукарка е това - http://www.fishing-price.ru/daiwa_udili ... 81751.html
В случаят верно че излиза около 2100лв. без доставката ама ако потърсиш втора употреба бих те посъветвал това да си вземеш :mrgreen:
Предполагам не съм останал погрешно разбран та земи спомени горен праг щото тъй се стреля нахалост и само се пълни темата без да се знае какво точно търсиш :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
miro7376
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от miro7376 »

:oops: Прависте и се извинявам ,че не съм писал цена.Мислех някъде около 200лв.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от Vid »

Наскоро си взех това: http://www.voblershop.com/1849/Аксесоари/, а именно тази с акция 10-28. Все още щука с нея не съм хванал, но като строй и поведение за тези пари смятам, че е много добра.
Ако си близо до Пловдив, отиди на панаира - до неделя има изложение на риболовни стоки. Днес бях, не съм гледал пръчките, но имаше много голям избор на такива. Колмик имат доста нови модели. По добре е да пипнеш пръчката преди да я закупиш.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
miro7376
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от miro7376 »

Някой ползвал ли е SPORTEX BLACK STREAM на2.40 или 2.70 и ако е с каква акция.И водачите стават ли за плетено влакно.
seefeel
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 12:44 am
Местоположение: Георги Иванов,гр.Бургас

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от seefeel »

Eто тук http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 4&start=60 колега от форума си е направил труда да направи тест на точно този модел спортекс,за който питаш.
За плетеняка няма проблем.
Проба му е майката!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от Павел Иванов »

Личното ми мнение че в ценовият клас 200лв. , по-добро от това http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=956 , особено когато иде реч за щукарка , у нас едва ли ще намериш .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
radost_in7
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 9:15 pm
Местоположение: Ямбол Ст Загора

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от radost_in7 »

Shag написа:Аз ползвам Колмик МастерСпин 2,70 с 5-20 акция и съм много доволен. Миналогодишен модел мисля е. Всъщност подарък е и не мога да ти кажа цена. И по-леки блесни мята добре, и с 20+ грамови съм пробвал. Водачите са СИК, което е добре предвид употребата на плетени влакна. Сега цената като я гледам май са паднали доста -> http://colmic.bg/?page=rods&cat=6
малка ще му е тази акция колега за зъбчовците-това което му е препоръчал Павката е наистина добро-става въпрос за 2.70 акция 15-40- много добре е балансирана ..със същата дължина но 7-28 акция се гъне доста и товари макарата-пробвал съм ги и двете-говорим за щука сом и тн-той ми я препоръча и на мен-за което съм му благодарен-пръчката е наистина добра
Селянията не е белег за произход...това е състояние на душата
__________________________________________________________
Изображение
Аватар
Shag
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 4:29 am
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за хубава спинарка за Щука

Мнение от Shag »

Ами... не знаех, че акцията определя якостта на пръчката. Вероятно се бъркам или не съм разбрал какво искаш да кажеш. С тая само щуки съм хващал. Освен това 4ти и 5ти номер блесни не са над 20 гр. Ако можеш да обясниш защо е малка акцията може да се преориентирам да я ползвам за друго... Всеки ползва нещо, от което е доволен или препоръчва нещо, което би искал да има понеже си струва :)
Рибата е риба, когато е в тигана!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”