Мнение и препоръка за чадър?

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от GoriLLaz »

Момчета и момичета мисля да си взимам читав чадър ако може и по-евтин ще е чудесно :) та съм се спрял на Рибарски найлонов чадър Behr или
Чадър Tent [Sensas] Както казах парите са в основата на всичко, предино да издържа на дъжд.Или препоръчайте някой...
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от jagger1 »

Лични аз си ползвам един за 7.00 лв.(промоционално) от магазина в Младост-3/4 (ХИТ-спортните стоки, мисля, че спортните стоки бяха на друга фирма - на територията на ХИТ-а). Имаше зелени и сини. Моя е син. На външен вид са като този от първия линк, с чупещо се рамо. Купих го преди около две години. Зареждането на магазина обаче, с летни стоки, започва обикновено края на април, началото на май. Доволен съм. Само при вятър малко се обръща обратно :D , но от дъжд ме е спасявал доста пъти. Нямам снимка за съжаление за да я приложа в поста, а и чадъра не е при мен в момента. Ако трябва да си взема нов обаче и имам паричките :( , бих си взел този от втората снимка (с параванчето), но само ако спиците са достатъчно здрави и могат да държат на вятър, а не да се чудиш въдицата ли да държиш, или чадъра :lol: . Може и по-евтиния вариант, сега се замислям, защото не е проблем да се добави едно параванче зад гърба. Всичко зависи от устойчивостта на конструкцията. Между другото, в предаването по кабеларката (руското) съм виждал нещо като тип палатка (а ако не се лъжа и в Практикер миналата година), което представляваше нещо като миниатюрна шатричка, с куполовиден свод, отворена от четирите страни (нещо като иглу). За ориентир с размери около 1,80 х 1,80. Най важното според мен е здравината на механичната конструкция. За съжаление, евтините неща са еднодневки. :cry: Дано да съм помогнал с нещо.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Радо Троев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 5:33 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от Радо Троев »

Изображение
Аватар
szhristov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 2:25 pm
Местоположение: гр. София

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от szhristov »

...защо чадър :roll: :arrow: аз съм си взел шатра за по-малко пари - от практикер мисля беше и ми върши перфектна работа. Ако е чадър - варианта със 7-те лева е най-разумен.

Поздрави

:drinkers:
...и наслука
Аватар
svincyyy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Съб Авг 15, 2009 12:11 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от svincyyy »

szhristov написа:...защо чадър :roll: :arrow: аз съм си взел шатра за по-малко пари - от практикер мисля беше и ми върши перфектна работа. Ако е чадър - варианта със 7-те лева е най-разумен.

Поздрави

:drinkers:
Колега първо шатрата неможеш да я разпънеш навсякаде примерно на някои арендаторски за 3-4 часа ако отидеш какъв ти е смисъла ти 1 час шатра ще разпъваш.Второ ако ловиш на мач или директен щека как ще хвърляш като си вътре в шатрата?? Така че ти си опъни шатрата на 10-15 метра от въдиците под някой дървета на сянка и отделно си разпъни чадърчето лови си като ти писне се опъваш под шатрата и си готов ама да сравняваш шатра и чадър не е редно.Двете са за коренно различни цели.
Не Си Хвърляите Кордите По Земята Доста Е Неприятно :)
Аватар
szhristov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 2:25 pm
Местоположение: гр. София

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от szhristov »

svincyyy написа:...двете са за коренно различни цели...
...спор няма - коегата иска мнение и го давам, но ако ходи на такива места, каквито си описал :arrow: чадър, ...а аз продължавам да си ловя с шатрата :wink:

Поздрави

:drinkers:
...и наслука
fisherman555
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 6:42 pm

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от fisherman555 »

МИКАДО е перфектен,имам го от 3 год.Съвет-вземи си със тента-за вятър и по дълъг период риболуване.
Vankata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2156
Регистриран на: Нед Дек 03, 2006 6:41 pm
Местоположение: Бургас

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от Vankata »

Шатрата над масата, чадъра над стола :D
От посочените тук бих избрал Микадо, но веднага казвам, че избирам само по снимка. А от малкия опит, който имам, ако се колебаеш между шатра и чадър за риболов избири смело чадъра.
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от GoriLLaz »

Благодаря за мненията момчета със сигурност ще е чадър, защото няма все още 4х4 жипче ами бръмча с една корсичка пък и искам всичко да се разпъва и събира бързичко и да е лесно и удобно за носене - чадър.Идеята с шатрата е супер ама както каза колегата по-горе
Шатрата над масата, чадъра над стола
:drinkers:
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
jultopepi
фен клуб-скобар
Мнения: 1312
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 8:16 pm
Местоположение: Червен бряг

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от jultopepi »

чадър си е супер
аз съм с чадър и съм сложил един тънък найлон отгоре за дъжд с тел бод а имам и друг без найлон за слънце и ми вършат перфектна работа
Има недохранени риби и жадни рибари
фен клуб скобар
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от GoriLLaz »

Това с найлона и аз си го мислех - бюджетно решение си е :)
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от hristotihov »

Виж и в Бриколаж и Практикер. Има чадъри по 15-20 лева, мисля че само надписа "Микадо" или "Сенса" им вдига цената двойно. :wink:
нямам живарник
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от ivelin_1976 »

Колега, че ще чадър ясно, но при избора си гледай каква е материята!!! Имам един, който е двуслоен, с PVC покритие и гумиран. Лятото под него може и настинка да хванеш :D , а има и таква, които направо си прозират. Чета, че има и с UV защита. Успех при избора :smt023
И в допълнение, колкото по-голям диаметър, толкова по-добре, ако може да е 2,50м. си супер.
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от GoriLLaz »

hristotihov написа:Виж и в Бриколаж и Практикер. Има чадъри по 15-20 лева, мисля че само надписа "Микадо" или "Сенса" им вдига цената двойно. :wink:
В Бриколаж ще видя, наистина и на мен ми се струва че марката вдига цената ненужно, но пък ефтиното някой път излиза по-скъпо :)
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение и препоръка за чадър?

Мнение от hristotihov »

ivelin_1976 написа:Чета, че има и с UV защита.
Аз яко съм изгарял, без да се показвам на слънце. Стоя под чадъра на сянка и изгарям от УВ лъчите които минават през чадъра. Така че, чадър с работеща УВ защита е добра оферта, щото при риболов по-често се пазим от слънце, отколкото от дъжд.
нямам живарник
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”