Язовир Тополница

Модератори: bobopeli, sapuna

ceco65
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 868
Регистриран на: Пон Май 07, 2007 8:07 pm
Местоположение: София

Язовир Тополница

Мнение от ceco65 »

Както бях обещал пускам инфото.Днес бях на яз. Тополница. В 6.30 часа бях на местност наричана от местните Гарчовец.До 13.00 часа излезе бабушка или червеноперка(незнам как да го определя ) 53 бройки от който 11 доста добри и 9 костура,2 от който около 0.300 грама. Заведе ме един моя приятел който познава язовира.Тази местност се намира след село Поибрене.Жегата беше убийствена.Между другото братята роми от селото се проявяват доста добре с тройка за толстолоп.За информация шляпаха животни все едно човек се мята.Към 13.30 часа колегата с мен не издържа на жегата и си тръгнахме. Кълвеше на бял и жито като едрите ги хванахме на жито.Местните ни казаха,че излизат сулки около кило на някакви скали в местността.Наслука на почитателите на Тополница.
Аватар
rashko
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от rashko »

Колеги аз бях в събота с преспиване на язовир Тополница до Бунгалата и хижата на Инжстрой,цяла нощ нищо не пипна през деня хванахме добри кленчета и бабушки на директен и мачови.
Мойте наблюдения са,че язовира спада и то много,водата е страшно топла и не е добър избор за риболов,но може и аз да съм карък :D
Има и доста комари :evil:
Преди това спряхме на Пясъчник същата работа :D
За това тръгнах по реките
Успех на всички
ceco65
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 868
Регистриран на: Пон Май 07, 2007 8:07 pm
Местоположение: София

=

Мнение от ceco65 »

влива на яэовира е над моста на бощица ако ти говори нещо и според месните нивото е високо.иначе яэовира пада.эа 7 часа падна около 10см.по дължина на брега
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

нарочно го изпускат за да не прелее при следващия проливен дъжд... нали се сещате какъв потоп ни чака след жегите :oops:
ceco65
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 868
Регистриран на: Пон Май 07, 2007 8:07 pm
Местоположение: София

=

Мнение от ceco65 »

"rashko"а ти казваш,че си хванал добри кленчета и червеноперки и същевременно не е добър эа риволов и си карък.эащо?
Аватар
rashko
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от rashko »

По принцип като ходя да спя по язовирите си мисля да хвана някой шаран или бяла риба не 5-6 кленчета и толкова бабушки за два дни и 10 кг захранки,това е за мен каръщина:wink:
Мисля,че ръкава се казваше Мативар или нещо такова,е сцепват се да пускат мрежи по заливите,отделно месните ми казаха,че имало бригада от цигани която обира по цял ден рибите от мрежите заложени около стената
ceco65
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 868
Регистриран на: Пон Май 07, 2007 8:07 pm
Местоположение: София

Мнение от ceco65 »

По принцип на стената положението е следното.Има един дерибей който се казва Венко и се прави на някакав арендатор.Колкото до шараните на Тополница според местните трябва да знаеш местата иначе си обречен на провал.Ръкава се казва Мъти вир,прав си.Аз сищо не обичам много този язовир,защото днес можеш да хванеш 20 кила,а утре да нямаш кълване.Колкото до тумбата роми-те здраво косят на тройки на влива от към с. Поибрене.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”