ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
ribar99
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 5:44 pm
Местоположение: Gabrovo

ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от ribar99 »

Колеги,помогнете ми в избора на болонезе,спрял съм се на някой модели.
Tica - Wonder Bolo.
Колмик-REGAL XS 200
Focus FINESSA BOLO
Tica Technium
Аватар
shefa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1171
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 7:01 pm
Местоположение: Свищов

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от shefa »

Тика Техниум си вземи - много стегната и лека болонеза, с отлична акция. Уондъра е различен от Техниума, с по-голяма акция и малко по-тежък. Фокуса е отлична болонеза за парите си, но Техниума е много по-добър. За Колмик нищо не мога да ти кажа - не съм го виждал или държал в ръка. Затова изчакай да получиш мнение и за него. Но аз лично съм за Тика Техниум. Успех!!!
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от naskobo »

Аз бих ти препоръчал ForMax Power Core-6m. Oт скъпата серия е, среща се по 220-270 лв. Складовата цена е 180 лв. Имам я отскоро и според е равностойна на марковите болонези от най-висок клас.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
topspin
фен клуб-скобар
Мнения: 2785
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 12:32 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от topspin »

колеги кажете ама честно ,тези скъпи болонези 6 метра дето са по 200грама , здрави ли са наистина ? заслужават ли си парите?
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от murphymet74 »

topspin написа:колеги кажете ама честно ,тези скъпи болонези 6 метра дето са по 200грама , здрави ли са наистина ? заслужават ли си парите?
Всичко зависи от задвъдичното у-во колега.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от naskobo »

topspin написа:колеги кажете ама честно ,тези скъпи болонези 6 метра дето са по 200грама , здрави ли са наистина ? заслужават ли си парите?
не се доверявай много на това , което пише- обикновенно нито са 200гр., нито са 6 м :mrgreen: Но по принцип по-скъпото си е по- хубаво, като за марковите плащаме и горница :D
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Д-р Дулитъл
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 9:49 am

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Д-р Дулитъл »

Зависи от задвъдичното устройстово...но има и прехвалени модели,дето се трошат като солети!
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от INCUBUS »

ribar99,първото нещо,което трябваше да напишеш,е къде /на каква ряка или и на язовир и за какво-за стационарен риболов или риболов с "изтичане" /,в смисъл също какви риби по вид и размер ,ще използваш пръчката тип"болонезе",както и с колко парички разполагаш.Ама... за да сме реагирали догматично и сектански по въпроса,ще ти река,че от около 3 години ,за тогавашна цена 120 лв,имам боло"Тика Уондър" на 5 метра.Пръта става както за шарани,така и за скобари по "литър"в течение.Як,гъвкав,не е тежък,издръжлив на непазене.Няма да ти пиша за другите си болонези-не са от изброените от теб други марки,така,че нека колегите също да ти поразмътят главчурата :lol:
ribar99
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 5:44 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от ribar99 »

INCUBUS,ще ловя на р.Янтра.Около В.Търново има скобар,кефал,мрена,каракуда и др.За язовир имам мач.Искам да си закупя боло за около 200-220лв,за да го ползвам за река.Ако има и други предложения пиши.Това ще ми е първото болонезе.До сега ловя с спиниг 2.70м и директен телескоп 8м и всякакви мнения ще ми бъдат от полза.От лятото притежавам мач Tica - Perseverer,но никога не съм го ползвал на река.
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от INCUBUS »

Аз имам три различни болонези Тики и едно Шимано Спийдмастър,ама то е боло-мач.Харесвам си ги всичките,редувам ги,като съм по реките и нямам случай да се разочаровам от някоя от тези пръчки.Не е демократично обаче да настоявам да се съобразяваш с моите предпочитания,защото колегите могат да ти предложат много други абсолютно добри предложения.Ако имаш пред вид риболова ти по Янтра да покрива и по-долното течение,където има изненади от разни "торпеда",трябва освен за болонезето,да помислиш и за макара с качествен аванс.
Боев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:06 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Боев »

Колегата INCUBUS е прав за макарата-за "литрови" риби и нагоре ти трябва и добър аванс на макарата.
Но , (според мен) зависи и какъв строй на болото ще предпочетеш.
С някои е по удачно да се лови в слабо течение- дълбока вода ,други са по-добри за по- бързо течение.
Ловя почти винаги с Shimano Nexave 6m. TE4 ,но понякога ми се налага да разпъна и една trout телескопична въдица - 4.50 15-30гр.-когато има силно течение където може да се завре скобара.
Амиии...наистина според условията за риболов.
P.S. Не знам защо , ама винаги съм бил малко предубеден към Tica - може би,защото се използват масово(поне при нас) и съм видял доста натрошени само от по- рязък замах.
Все пак това е само мое наблюдение!
ribar99
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 5:44 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от ribar99 »

Имах възможност да видя и разклатя някой други марки болонезета като шимано венженс 340гр,вега томахок420гр и мавър уинър.От тези трите най леко и стегнато беше шиманото.Като за първо боло мисля да се орентирам към тика уондър а за макара съм се орентирал към Daiwa - Crossfire X rd или Shimano - Nexave FC.
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от INCUBUS »

Е,едната от Тиките ми е наистина Уондър,мисля,че тя би ставала дори и за долното течение на Янтра.И,честно,никоя от Тиките ми не се трошила при замах - на две от тях са им трошил само върховете по собствено невнимание -при закачване в клони на дърво или при автомобилни простотии с врати и капаци,ама те са лесно заменяеми и струваха по 7-8 лева :) Но,пак предлагам колегата да се ориентира повечко време,за да не се чувства после неудовлетворен от пръчката.Проблема с болото е,че се държи постоянно в ръка със съответните маневри -иначе просто няма смисъл от тази пръчка.Съвсем умишлено не предлагам Шимано Спийдмастър боло-мач,щото цената му /заради използваните биофибри вероятно/е малко по...
Боев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:06 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Боев »

Наистина проблема с болото е постоянното държане в ръка.Ако местата за риболов ти позволяват по-къса пръчка - предпочети нея (примерно 5м.).Колкото и да е лека комбинацията боло-макара по-голямата дължина уморява повече ръката.
При 244гр. боло(6м.) и 290 гр. макара в края на деня ръката и гърба ми започват да протестират.
А не съм малък човек-85 кг. без рибарското оборудване :lol:
ribar99
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 5:44 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от ribar99 »

Вчера след обяд си купих тика уондър,имаше сигнал и арес.Предпочетох уондъра,защото продавача ме увери,че той е най здравия а и има части.Сега трябва да избера макара,спрял съм се върху дайва и шимано,но въпросната дайва тежи доста,така че ако има предложения кажете.Каква макара ще подхожда на уондъра до 80лв.Какво ви е мнението за шимано катана.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”