Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
patter
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:23 am
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от patter »

Взех си ултралайт премиер. След един риболов отиде в магазина и го замених със сакура стингрей. Лично аз предпочитам по-стегнати пръчки и от тази гледна точка премиера ми дойде много лигав.

Интересен е факта, че премиера го купих от един пич, който си взе стингрей и после бързо бързо го продаде :-)
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sandista »

Приемиер/Триумф - лигава работа.
Авид на 5'6 .. отдавна съм решил да го тествам. Доверявам се на Павката за нея :)
Сакура Стингрей - много хвалена УЛ пръчка. Руснаците бяха сложили 5/5. Направих един риболов с нея - за мен не е нищо особено. Цена 290лв ?! :butthead: :rolleyes:
Евтина изработка (все пак е лачен Серт сделан в Китай), сравнително стегната( казвам сравнително защото съм бивш притежател на Basspara :) ) и нищо особено като чувствителност.
ЛумисО (във варианта му GLX) - много стегната и жилава същевременно бланка. Уникално чувствителна ! Коркова дръжка .. с която доста трябва да се поработи за да свикнете с прецизния кастинг :)

п.с Нищо им няма на еБа дръжките :) !
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

Искам да ви обърна внимание върху една евтина лайт въдичка, която потръсках в магазина и много ми хареса, а именно: http://captainhook.bg/index.php?page=sh ... &Itemid=53 в размера 190 см. с акция 4-12. впечатленията ми са - добра изработка, стегната и с бърз строй. Ако някой колега я притежава или я е пробвал в бойни условия, моля да сподели...

п.п. Вече съм горд собственик на SG Parabellum Spin 7-23. Успях да я пробвам без закачени рибки и съм много доволен от покупката. Постига много добър кастинг с глави 10-12 гр., каквито ползвам най често. Чувствителността на бланката е без забележки, изработката е пипната и дръжката е изключително удобна, идеална за малки и средни риби на джиг или спининг в затворени водоеми
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Rex Hunt_1
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 5:28 pm
Местоположение: Sofia

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Rex Hunt_1 »

@Poly написа:колеги, днес от разпродажба в един магазин си купих макара catana2500FB за 45 лв и formax striker high carbon 240/10-30 гр за 34 лв...моля за мнение за този прът и макара :)
Здравей колега,
за макарето нямам мнение, но относно прътлето Formax Striker 240/10-30g имам същото и съм доволен. Отношението цена/качество е много добро, а ти си я взел с доста добра отстъпка. С нея ловя предимно на реки. Добра за блесни и воблери. Лека е и не уморява ръката, дори и цял ден да си с нея. Има удобна коркова дръжка, която ми пасва идеално.
Виж какво, най-важното за една въдица е да ти доставя удоволствие при риболова, всичко друго е един вид суетност.

Хайде наслука и много риби с новите придобивки!
Yours,
Rex Hunt
onikolaev
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2009 12:33 pm
Местоположение: Русе

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от onikolaev »

sestrata написа: ...Като първа стъпка представям въдица Изображение BERKLEY TACTIX - 300 см, бърз строй, тест 8-32 гр, тегло 200 гр. ЦЕНА 90.- лв ...

...МИНУСИ
- водачите не са SIC и е възможно постепенно износване при употреба на плетени влакна
- дръжката е малко по-дълга от нормалното и подходяща за риболовци с по-висок ръст

Първо благодаря на модераторите за много полезната тема!

Предвид на това, че в днешно време вече монофилите се използват наравно с плетените влакна бихте ли препоръчали спининг със същите параметри както по-горе представената въдица (300 см, задължително бърз строй, РЕАЛЕН тест 8-32 гр или близък до този и РЕАЛНО тегло 200 до 250 гр.), но с водачи, подходящи и за плетеняци. Ако може с по-къса дръжка, тъй като не съм от най-високите риболовци :).

Цена да кажем до 100 - 120 лв.

Въпросът ми е по-скоро към sestrata, но бих се радвал и на отговори от всички останали колеги, стига да са имали опит с конкретната пръчка.

Благодаря преварително
ntnvel
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 1:00 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ntnvel »

Здравейте колеги, писахте доста хубави неща за спининг въдици на Sert. Искам да си закупя, но се колебая кой точно модел коментирахте във форума. Трябва ми акция до 10 гр. и 2,10 -2,40 м. Благодаря предварително.
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от lachezarnb »

Аз ползвам тази http://www.bent-fishing.com/EXCEED-SPX-product-1258
EXCEED SPX 2.10м.L/2-7/- Риб.прът
CLAE1013211 49.00
и съм доволен, но акцията е малко по-висока, и и преработих дръжката, защото ми беше дълга. Като цяло ползвам марката от 10-12 години и нямам сериозни оплаквания имайки предвид ниските цени.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
Аватар
Rdjambito
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 6:56 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Rdjambito »

ntnvel написа:Здравейте колеги, писахте доста хубави неща за спининг въдици на Sert. Искам да си закупя, но се колебая кой точно модел коментирахте във форума. Трябва ми акция до 10 гр. и 2,10 -2,40 м. Благодаря предварително.
Колега вземай на 2.10 щом ти трябва акция до 10гр.
ntnvel
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 1:00 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ntnvel »

Благодаря за ценната информация. Сигурно ще си поръчам същия модел.
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от czd »

exceed на 2.40 дали ще се справя с течението по Дунава като говорим за примамки до 15-20 грама ???
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Аватар
A.S.H
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1082
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 2:13 pm
Местоположение: Русе

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от A.S.H »

czd написа:exceed на 2.40 дали ще се справя с течението по Дунава като говорим за примамки до 15-20 грама ???

Да,въдицата е стегната и няма проблем да водиш такива примамки в струята(това с което съм я товарил най-много като съпротивление е Мепс Аглиа Лонгкаст 17гр.) :wink:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

Виждам че в каталога си Спортекс са заменили Бляк стрийма с Бляк пърл? Или пък греша?
Изображение
Въдицата изглежда много изпипана, и е на същата цена. Има ли някой впечатления за модела?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
nissana
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 3:40 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от nissana »

Не грешиш,но тука едва ли някои ще ти отговори :wink: доста по пипната е,но ще ги видиме чак началото на март.
vein
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 7:49 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от vein »

Колебая се между SERT EXCEED SPX 2.10м. 2-7гр. и Formax Striker 2,10/10-30гр . Трябва ми главно за главно клен. Реките на които ходя са Тунджа и Струма. Воблерите които ще са ползвам са към 2-6 грама. Харесват ми по дългите спининги с твърд строи. Клоня към първия вариант, но искам да видя и чуждо мнение.
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от каридата »

Сам си си отговорил на въпроса за какво ти е чуждо мнение,10-30 ако отговаря,определено не е за клен,само се замисли с посочените воблери 2-6 гр как въпросната въдица ще ги изхвърля и какъв ще е усета при водене.Вземай си серта и си пей.Колегите който го имат казват че теста по примамките е от 3-4 до 12 гр.
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”