Яз. Скомля

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Яз. Скомля

Мнение от GODzillata »

teh написа:Шарана само до 2-3 кг ли е?

Аз там шаран под 5 кила не съм ловил... :roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: Яз. Скомля

Мнение от ivanov_km »

Колеги нещо ново относно риболова на този язовир има ли?
Може ли някой подробно да опише как най-безболезнено може да се стигне до този язовир с лека кола. От писаното до тук разбрах, че пътя от с. Скомля до язовира е много лош и не става за лека кола. Кажете къде е този алтернативен маршрут до този язовир? Ако се остави колата някъде около селото "докъдето е възможно да се кара с кола",колко трябва да се върви пеша до язовира?
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Яз. Скомля

Мнение от GODzillata »

ivanov_km написа:От писаното до тук разбрах, че пътя от с. Скомля до язовира е много лош и не става за лека кола. Кажете къде е този алтернативен маршрут до този язовир? Ако се остави колата някъде около селото "докъдето е възможно да се кара с кола",колко трябва да се върви пеша до язовира?

Опитай с колата по пътя през каменоломната.
Иначе през селото...докъдето можеш, след това километър - два пеша.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: Яз. Скомля

Мнение от ivanov_km »

Колега т.н. каменоломна нищо не ми говори :oops: . Аз не съм ходил до сега на този язовир, през Скомля само с влак съм минавал. Как да намеря въпросният път през тази каменоломна, на въпросният язовир още ли може само тиранката и бабушката да се взима?
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Яз. Скомля

Мнение от GODzillata »

ivanov_km написа:Колега т.н. каменоломна нищо не ми говори :oops: . Аз не съм ходил до сега на този язовир, през Скомля само с влак съм минавал. Как да намеря въпросният път през тази каменоломна, на въпросният язовир още ли може само тиранката и бабушката да се взима?

В селото питай за пътя през каменоломната.
Мда, можеш да взимаш таранка и бабушка, а ако не те видят - и друго. :wink: :lol:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
щуков дунавски
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:00 pm
Местоположение: Sofia

Re: Яз. Скомля

Мнение от щуков дунавски »

ivanov_km написа:Колега т.н. каменоломна нищо не ми говори :oops: . Аз не съм ходил до сега на този язовир, през Скомля само с влак съм минавал. Как да намеря въпросният път през тази каменоломна, на въпросният язовир още ли може само тиранката и бабушката да се взима?

Караш по пътя за Видин (Е79)стигаш табела Скомля,продължаваш по пътя,излизаш от селото,караш още около километър-километър и половина и ще стигнеш широка прашна отбивка в ЛЯВО,завиваш и караш по нея,след около 500м.в ЛЯВО при едни храсти завиваш по черен земен път караш по него около 300м.Пътя излиза на стената при пазача.Все още се взимат само каракудата и бабушката иначе можеш да ловиш шаран,амур,толстолоб(ако знаеш и можеш).Рибите са големи хванахме около 7-8 шарана м-у 4 и 8кг.Каракудите са мн.големи поне 800гр.Хищника е много щука,сом казаха,че има и едър костур,но не разрешават да се лови камо ли да се взима.Преди време го били разрешили,но явно са отишли някъкви джелати и почти всичко каквото хванали след ден-два изплувало мъртво.Собственника се ядосал и забранил.Гледат с биноклии и във всеки ръкав има охрана.Таксата е от 20 до 30лв.в зависимост от мястото което си избереш и броя въдици.
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: Яз. Скомля

Мнение от ivanov_km »

Колега много благодаря за подробното описание! По този път може ли да се мине със сравнително ниска кола ?
щуков дунавски
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:00 pm
Местоположение: Sofia

Re: Яз. Скомля

Мнение от щуков дунавски »

ivanov_km написа:Колега много благодаря за подробното описание! По този път може ли да се мине със сравнително ниска кола ?

Ако е сухо да,иначе не опитвай оставаш на място за не определено време.
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: Яз. Скомля

Мнение от ivanov_km »

Колеги някой запознат ли е с условията за риболов на яз. Скомля за 2013 г. Интересува ме има ли промяна в таксите от 2012 г., разрешен ли е улова на хищник и позволено ли е ловуването на дъно за шаран и амур ?
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Яз. Скомля

Мнение от GODzillata »

ivanov_km написа:Колеги някой запознат ли е с условията за риболов на яз. Скомля за 2013 г. Интересува ме има ли промяна в таксите от 2012 г., разрешен ли е улова на хищник и позволено ли е ловуването на дъно за шаран и амур ?

20 лв. такса

Разрешени за улов - таранка, бабушка, щука и сом.
Таранка и бабушка - влачиш колкото си хванеш.

Хищниците минават през кантара както следва:
Щука - 8 кинта/кило, сом - 12 кинта/кило.
Хванат хищник заминава директно на кантара, "хвани и пусни" не се толерира. :lol:

Шаран и амур са забранени.

Хайде, юруш на големите щууууууууки и сомовееееееееееееееееее....сега е момента да си хванете нещо огромно, с което да се снимате и после цял живот да се хвалите! :wink: :mrgreen:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: Яз. Скомля

Мнение от ivanov_km »

Това за шарана ме изумява! Ами ако ловя на мач таранка и клъвне шаран какво правим? От написаното разбирам, че няма начин да хвърля на дъно на протеиново топче, дори да се направя на пиян, че хвърлям за едра таранка :). Ако това за шарана е вярно е много кофти бях се навил да ида да направя една серия лови и пусни шарани но явно ще е на др. язовир. Колега благодаря за актуалната информация!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Колега сега се сещам забраната за улов на шаран и амур да не е заради хвърлянето на хайвера, ако е така след изтичането на забраната ще е позволен ли улова на шаран ?
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: Яз. Скомля

Мнение от ivanov_km »

Има ли информация след като падна забраната във въпросният язовир разрешиха ли риболова(хвани и пусни) на шаран на дъно? Ако някой може да даде актуален телефона на някой от управата на язовира много ще се радвам.
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: Яз. Скомля

Мнение от ivanov_km »

Благодаря ти колега и все големи риби да ловиш!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Яз. Скомля

Мнение от GODzillata »

Наслука и на теб! :drinkers:

Пък ако ходиш на Скомля - след това пусни репортаж. :wink:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Яз. Скомля

Мнение от Д-р Флекс »

Колеги от Видинско, бихте ли споделили някаква актуална информация за риболова на яз. Скомля?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”