Въдица за риболов на шаран?

Модератор: sapuna

CRAZY_FISHER
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:17 am
Местоположение: София

Въдица за риболов на шаран?

Мнение от CRAZY_FISHER »

Здравейте колеги.Тази година съм решил да си купя въдици за риболов на шаран и затова моля някой,опитен и най вече препатил в тая област да ме светне мене невежия аджеба какви точно въдици да си взема.В тоя ред на мисли нека да бъдат класическите двуколенни и да са съчетани като качество и цена.Имам впредвид въдици,които да вършат работа години напред,а не да се скършат на второто замятане.Благодаря предварително.
Голяма риба хвани,Голяма дума не казвай
David Kamenov
фен клуб-скобар
Мнения: 959
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 7:44 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от David Kamenov »

Препоръчително е да кажеш с какви пари разполагаш за бройка въдица :)
Риболова е хоби.Наслука :)
CRAZY_FISHER
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:17 am
Местоположение: София

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от CRAZY_FISHER »

Около 100-150лв
Голяма риба хвани,Голяма дума не казвай
Аватар
kesh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 2:36 pm

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от kesh »

JRC Defender :) Намери ги в нета, разгледай мнения за тях. И в магазин не е голяма трудност да се открият. Бих ти пратил линкове, но сега бързамм :) Успех!
Когато човек е на лов или риболов, Господ не му брои дните!
David Kamenov
фен клуб-скобар
Мнения: 959
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 7:44 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от David Kamenov »

CRAZY_FISHER написа:Около 100-150лв
http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... X-SPECIMEN
Ето ти перфектните двуколенни пръчки със добра здравина приятен избор защото всеки ще ти препоръча различни с каквито той е ползвал и е останал най-доволен :)
Риболова е хоби.Наслука :)
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от sapuna »

От това пък по смешно предложение едва ли може да има!Няма друг такъв сопол!

По темата - ценовия клас е последният критерий,по който може правилно да те ориентират колегите!Поясни ... предпочитан риболов,места за риболов,от ръка или с нанасяне,лично тегло и височина,марка и размер на макарите ... не се лъжи от първия път! :wink:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
David Kamenov
фен клуб-скобар
Мнения: 959
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 7:44 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от David Kamenov »

sapuna написа:От това пък по смешно предложение едва ли може да има!Няма друг такъв сопол!

По темата - ценовия клас е последният критерий,по който може правилно да те ориентират колегите!Поясни ... предпочитан риболов,места за риболов,от ръка или с нанасяне,лично тегло и височина,марка и размер на макарите ... не се лъжи от първия път! :wink:
До някъде и цената зависи от здравината а и тези неща който си изброил са важни но колегата такова му е питането такова му е обяснението нито казва мястото на което ще лови нито нещо съществено важно аз казвам от няколко видя шарански въдици с който съм работил кой са ми изглеждали най-здрави и одачни до този ценови глас а пък и съм казал че е негов избора от тези пръчки който ще му препоръчаме :)
Риболова е хоби.Наслука :)
Аватар
boreto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 808
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 11:17 pm
Местоположение: Doncaster-UK
Обратна връзка:

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от boreto1 »

Аз ти препоръчвам да е 3.90 и мин.3lb за макарата трябва да е голяма ,мощна и здрава .Ти разгледай има варианти и ефтини които са си идеални за тази цел(Филстар) и скъпички :)
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от muerter »

sapuna написа:От това пък по смешно предложение едва ли може да има!Няма друг такъв сопол!
Е ,тук няма как да не се сьглася сьс Сапуна.
Имах вьзможност преди седмици да помятам с тази прьчка на РЛ ,абсолютен лигоч .
Ако нямаш лодка за разпьване си е пьлна мька с това Shimano.
Акьли какво да вземеш ,няма да раздавам .Най доброто решение ще вземеш сам,хващаш ,трьскаш ,ако има вьзможност хвьрляш всичко останало е празни приказки.
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от sapuna »

David Kamenov написа:До някъде и цената зависи от здравината...
Пак бисери! :D
Колко модела сопи искаш да ти предложа в ценови клас 80-90лв и да ти дам лична доживотна гаранция!?!?!?! /коректно използвана обаче/

Когато говорим за 100-150лв по добре е да са втора ръка,но доказани бойци,закупени от европейските аукциони!Като ще му помагаме на човека,нека поне го направим спрямо лични наблюдения,а не само за да сме модерни с Шимано!Този модел можех да го внасям още миналия сезон,на доста по тънка от посочената с намалението цена,но не искам да се ебавам с вас!Заслужавате нещо по добро за парите си! ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от antivik »

А да попитам по-разбиращите за вид шарански сопи, кое е по-добро да са 2-ву коленни или телекарповите, че ми дават 2 различни акъли...И те така като не съм пробвал телето нямам ни`ква представа към какво да се ориентирам. Иначе от начало карах с едни 2-ву коленни на Филстар Айрън Стик 3м. 100-300 акция и е яка сопа де и за ракета да мяташ става и за колци на домати да я вържеш, но па е и бая тежичка. После се оборудвах с едни Лазер Карпийо 3,60м. 2,5 либри, но при едно замятане връхната бланка изхруска като вафла и литна във водата. Та сега ако не ми намеря бланка ще трябва да обновявам оборудването, а се колебая между телето и колената :? .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от Антон Тонев »

Класиката си е -двуколенни.Обаче колега, съобрази се с това с какво ще ги транспортираш.Транспортната дължина е основен фактор.2,75-3,50lbs, са класическия диапазон-Пусни на Сапунджиев ЛС,и ще ти се предложат доста варианти.Ако ще ставаш шаранджия, сопата няма да ти единствения дерт.Лодка, въдици, макари, палатки и т.н.Аз имах двуколенни, триколенни, и сега съм с телекарпове/от Сапунджиев/.Изясни си приоритетите и тогава купувай.Ако разполагаш с пари тогава е лесно.Ако обаче си фукара като повечето от нас тука, е по сложно.Не позволявай на хобито ти да стане по голямо от теб.
ПП Вики, ти кога реши да ставаш шаранджия :D
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
kalmat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 373
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 6:07 pm
Местоположение: варна

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от kalmat »

моята шаранджииска пръчка съм я купувал за 90 лв и съм много доволен.такаче цената не определя почти нищо.а ако те интерсувава пръчката mikado fishfinder 3.60 3lb на 2 части.успех
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от antivik »

Тони, нъл си ме виждал га се разгърнем на брега, че 2 сопи винаги ги мятам на дъното, а че до сега не ползвах лодката за разпъване си е от мързел. Та след като се бракува единия Лазер карпио, мислим да го сменям с няква друга дъношаранджийска история и от гледна точка транспорта се загледвам към телетата.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
CRAZY_FISHER
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:17 am
Местоположение: София

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от CRAZY_FISHER »

Извинявайте за малкото информация,която ви давам,но все пак трябва да се тръгне отнякъде.Напоследък не ми остава много време за риболов,но пък имам желание да се науча.Имам 2бр. макари Shimano ST Baitrunner 6000 RА.Висок съм 1,85см-84кг.Предпочитам да ходя на яз. Копринка,защото имам приятели от гр.Казанлък и стоим по една седмица и повече там.Имаме лодка,но последните няколко години края на август и през септември го изпускат много бързо и нужната дистанция и дълбочина се достигат и със замятане от брега,но пък имаме за две години 2 счупени пръчки затова искам помощ при избора на въдица.
Голяма риба хвани,Голяма дума не казвай
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”