Студена бира

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
diD0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Вто Дек 13, 2011 8:49 pm

Студена бира

Мнение от diD0 »

:) Здравейте

Искам да попитам някой ползва ли от тези хладилни чанти на 12в който се захранват от запалката на колата как се справят в жегите морят ли много акумулатора и евентуална препоръка за такава

Пп: Ще ми е интересно да разбера как вие си охлаждате бирата и съхранявате мезето
Изображение
luibg
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 3:44 pm
Местоположение: софия

Re: Студена бира

Мнение от luibg »

този тип чанти работят успешно-свалят 18 градуса от външната температура,но ако не работи автомобила бързо пада акумулатора-в рамките на 3-4 часа.купи си охладители и ги замрази преди излета(може дори замразена бутилка с вода)докато караш чантата да бъде вкл.аз имам такава френска и в жегите е незаменима за бира,стръв и пържоли-целодневно! :drinkers:
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Студена бира

Мнение от antivik »

Хубавичко охлаждане и замразяване/на кое може/ преди тръгване и много лед и бутилки замразена вода в хладилната чанта. Пак не е гаранция, че в голямата жега месарията няма да се развали, за това още първия ден или вечер - всичката месария през скарата, да мине през огъня и после стопляне. Иначе се получават инфекции. Някъде из форумите и нета се споменават и некви хладилници за кола, но само съм ги мяркал и нямам опит с тях, а за бира един от добре изпитаните методи е кофата и амониевата селитра/ако си я намери човек :wink: /.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
dancho777
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 11:02 am
Местоположение: София

Re: Студена бира

Мнение от dancho777 »

Имам такава много съм доволен, но преди да тръгна за риба две бутилки мин. вода във фризера.
Бутилките са от 1.5 литра хващат се легнали, отгоре ред бира два пържоли и в багажника.
Моята я взех случайно, гледах ги по магазините 200-250лв. скъпички са.
Един ден се връщахме от Костенец,(в началото на годината) в едно село пред гаража един човек
беше изкарал 4-5 чанти и още куп неща, каза че ги докарва от Германия ремонтира и продава
цена 40лв.Каза че ако искам може да ме изпрати при негов колега в същото село има на 12 и на 220 волта на същата цена.Ако има охладители в чантата дори и да не е включена държи цял ден.
Аватар
Petar Nedev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 567
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 10:14 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Студена бира

Мнение от Petar Nedev »

Аз бях взел една от мерто за около 30 кинта. Пишеше че сваля 20 градуса под външната температура, но нищо не ставаше от нея. Работи 4 часа и вътре си е както отвън. Може да не съм случил на качествена. Сега както казва колегата и приятел Антивик. Много лед,замразени бутилчици от 500мл навсякъде около месото и бирата. Хем бирата студена , хем лед за ракията има.
Аватар
IVKOPIVKO
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1008
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 9:31 pm
Местоположение: DRQNOVO

Re: Студена бира

Мнение от IVKOPIVKO »

И аз имам такава купена от Кауфланд. Докато е включена на 220 v си работи супер. Но преместя ли я в колата ефекта вече не е същия. Освен това зависи и колко често я отваряш, ако е повече от веднъж на два часа - никаква полза от нея.
Аватар
vinil
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 446
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Студена бира

Мнение от vinil »

Номера със замразена в бутилки вода винаги ми е вършила перфектна работа. Ако излета е повече от 2 дни, минаваме на вариант с повече от една хладилна чанта. Като първия ден отваряме само едната, втория ден другата.
Ако незнаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде
Аватар
naB4o
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 7:49 pm

Re: Студена бира

Мнение от naB4o »

И аз щях да напиша същото, бутилките с най-голям обем които се събират в чантата, поне 3-4 замръзнали, като после се размразят и за пиене стават. Ползвам такава, която е като "термос", не съм ползвал тези, които са като хладилник. Въпреки това, ми върши перфектна работа. Имам 2 размера: единия събира около 6 кенчета и 4 0.5л бутилки от мин. вода. А другия събираше 8 по 1.5 литрови бутилки Загорка. По-големите по 2-2.2 литра идваха височки.
:)
Аватар
diD0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Вто Дек 13, 2011 8:49 pm

Re: Студена бира

Мнение от diD0 »

Мерси много колеги явно няма по добър начин освен хладилниците на газ но те са скъпи и обемни
Изображение
stisho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 2:33 pm

Re: Студена бира

Мнение от stisho »

Ами то има и хладилни чанти на газ, ама те са само скъпи... :D
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Студена бира

Мнение от gogo26 »

Скоро бяхме за риба с хладилна чанта на газ,12V,220V.Някаква стара купена от битака,но минала профилактика.На ток се справя добре,но на газ й трябва поне един ден да работи за да влезе в час и пак не е това което се очаква.Но пък е невероятно икономична от към газ :)
progresor
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 8:51 pm

Re: Студена бира

Мнение от progresor »

Колеги НАЙ добре се оправят нещата със САМОДЕЛНО направените хладилни чанти от по дебел кашон от вътрепната стена на който се поставя фибран 2 см или сторопор 5 см стиропора изяжда от мястото затова започнах да ги правя от фибран направил съм си 4 бр замразяавам бутолчици от кокакола 500 млл и нареждам вътре ....бирите същи охладени възможно НАЙ добре по добре е да се позват кенчета по хипермаркетите се намират от 50 до 80 ст за кенче бира ....отделно в другата стои ракийката паржолките и прочие :)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =960%2C724 ето тук са сичките фатки от рибоходенето
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Студена бира

Мнение от antivik »

:lol: То времето вече върви към греяна ракийца и цървено винце бре, студената бира ще я мислим за догодина :wink: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”