Благотворителна Акция 9

Всичко за сладководния риболов.

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Благотворителна Акция 9

Мнение от Кърцата »

Здравейте приятели.
Дълго време мислих как да започна тази тема. Винаги ми е било трудно да пиша за благотворителност. Според мен това не трябва да се превръща в безсмислена показност, подобно на "Ледения душ", а по-скоро е едно вътрешно удовлетворение от това, че си помогнал, че си бил полезен, че има полза от живуркането ни на този побъркан свят. Че това е начин да потърсиш човека в теб, да претвориш представата си за общността. Да те накара да се почувстваш съпричастен и способен да помогнеш. Както помагаш на своето семейство, близки и приятели.
Мисля си, че всеки обича и иска да помага. А причината да не го прави е, че не знае как точно да помогне. Ако му посочиш директно лесен начин да помогне някому, той ще го направи веднага, без да се замисли и ще бъде много щастлив.
Кое е по-благородно - да дариш за човек в нужда, да нахраниш гладно дете, да дадеш пари за съграждането на храм, да подариш дреха на студуващия бездомник, да поправиш тротоара пред блока или просто да подадеш ръка на спънал се на пътя човек? Отговорът е ясен – всяко едно от тези неща. Ако го направиш в трудни времена – още повече. Нали именно по това се разбира дали сборът от хора се е превърнал в общество, че вече не е сбирщина, а общност.
Живеем във време на постоянен стрес и пределно физическо и психическо натоварване. Забързано време. Време, което ни държи на ръба на човешките възможности и на психическата ни устойчивост. Често, улисани в делника, забравяме може би най-важното в този живот – да бъдем хора. Но не бива да забравяме, че има хора, които поради физическа невъзможност или други причини, просто нямат шанс да се справят, ако някой не им се притече на помощ. Понякога тази помощ може да е решаваща и буквално да спаси човешки живот. Понякога обаче, както писах и някъде нагоре, е достатъчна просто една добронамерено подадена ръка. А да се подаде ръка не е нужно непременно да си богат или известен. Това може да го направи всеки един от нас. Всеки един може да се огледа и да помогне на човека до себе си. Защото именно такива благородни жестове са красивите мигове, които ни карат да осъзнаваме, че на този свят преди всичко сме хора. Че хора са живели преди нас, че ние самите живеем заобиколени от човешки същества и най-важното - че хора ще има и след нас. Точно заради тях си струва да правим такива жестове. За да ни има и утре!
Ето, че отново дойде време за поредната акция за Дома на Отец Иван в Нови Хан. Иска ми се да мисля, че и тази година, ще успеем да подадем приятелската си ръка на хората от приюта, ще им помогнем да се почувстват,поне за малко, по сигурни на прага на зимата. Както може би повечето от Вас знаят, в момента Отеца е в болница и хората от приюта се нуждаят от помощ и подкрепа повече от всякога. Вярвам, че отново ще се докажем като общност, за момент ще забравим дребните си злободневни дрязги и проблеми и ще успеем да постигнем поне успеха на предната акция, а защо ли не и да го задминем.
Та по същество:
Датата на която сме се спрели е 13,12,2014г. събота. (ако случайно се окаже, че денят не е подходящ, напр. обявят го за работен, датата ще бъде променена така, че да е удобна на болшинството от желаещите да присъстват)
Начините по които можете да помогнете на това начинание са да преведете пари по банков път, да ги дадете на някои от организаторите (Аз , Ивака, Емо Василев, Фиксера) или на някой присъстващ на закупуването на продуктите, за да ги донесе на място или сам да дойдете на борсата в Слатина на 13.12. Което е и най-добрия вариант, защото ще имате удоволствието лично да се запознаете с Отеца и неговите деца, а техните усмивки и благодарни очи ще озарят деня Ви със сигурност.

Парите се събират по тази сметка на Ивака - (същата като на предните акции)


BG10UBBS80021017538614
BIC UBBSBGSF
OББ
Ивайло Георгиев Димитров

Със събраната сума ще бъдат закупени хранителни продукти за нуждите на дома в Нови хан.

Парите ще бъдат изтеглени на 12.12.2014г като след това ще бъде представен пълен отчет от мен за събраната и похарчена сума.
На 13.12.2014 в 8 ч. сборен пункт пред слатинската борса - пазаруваме необходимите неща и отиваме в Нови Хан.

Линк към миналогодишната акция:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... B8%D1%8F+8" onclick="window.open(this.href);return false;

Линк към предходните акции:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... B8%D1%8F+7" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от miro253 »

Ами да го направим, А? :D
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от emo vasilev »

Ще го направим ,разбира се ! Само да сме живи и здрави и дано отец Иван се оправи по бързо !
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от Д-р Флекс »

+ 1
playback
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 12:39 pm

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от playback »

Похвална инициатива, за която мисля и аз да допринеса.

Датата обаче мисля, че ще трябва да се промени, работен ден е (отработва се 31), и за много колеги ще бъде трудно да се освободят.

http://xn--b1aekbb1acci5f.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от emo vasilev »

Като варианти остават 6-ти и 20-ти .На 6-ти дома има празник не зная дали ще е удобно за такова мероприятие ....
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от chirusa_bg »

Участвам!
Всеки път се вълнувам, когато ви видя пред борсата.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от mita4eto »

Разбира се, че отново ще я направим, заедно с всички Вас, момчета (и момичета, разбира се)! Не мога да скрия емоцията си, Кърцата (не че за някой е изненада) отново показва висш пилотаж с изказа си и начина, по който е формулирал темата.

Вълнението е много силно, особено когато човек отркие човека в себе си, когато подаде ръка на нуждаещия се, когато дари малко по-искрена усмивка на безкрайно обрулените от съдбата лица на хората, приютени от Отеца ... Малко се иска от всички нас, за да бъдем Хора и да превъзмогнем дребнавите злободневни тегоби и вълнения, нека го направим!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
vanadium
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2004 3:21 am
Обратна връзка:

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от vanadium »

Браво момчета. Кръцата отново страхотен!!!
За съжаление няма да мога да присъствам лично, но лептата ми ще я дам на Емо Василев.
Бъдете живи и здрави .
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от hristotihov »

Преведох пари по сметката, както всяка година. Амин!
нямам живарник
Аватар
interdoc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 5:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от interdoc »

hristotihov написа:Преведох пари по сметката. Амин!
И аз. Скромно но от сърце!
Аватар
СЪНДИ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 9:40 am
Местоположение: София

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от СЪНДИ »

Знаета там съм........
Не е важно колко си живял.А как си живял.
Аватар
uniqaudio
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 6:53 pm

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от uniqaudio »

Пичове, за мен ще е първа година. Уточнете все пак деня, моля. Бих желал да присъствам лично. Освен сумата, която обичайно отделяте за продукти, бих желал да закарам на децата дрехи, обувки, играчки и каквото още се сетя. Имам три звяра и много от гореизброените артикули. Някои съвсем нови, други на по 1-2 сезона. Знаете колко време се носи нещо от дете докато расте. Предполагам ще е полезно. Отдавна се каним с жена ми да го направим, но така и не се наканихме.

А защо всъщност се прави точно преди коледа? Тази година застудява по-рано. Дали да не се изтегли датата по-напред?
gogox1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 11:21 am

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от gogox1 »

Познавам Отеца лично, От дълго време е приятел с баща ми . Винаги всяка година по празници се чуваме, помагаме си ! И аз ще се включа към вашата инициатива! Надявам се повече хора да се включат. Нека бъдем истински хора и си помагаме. Приятел в нужда се познава. Нека дойдат повече хора, нека просто се запознаят с Отеца и децата от приюта. Не е нужно да се дават пари или дрехи. Нека тези хора усетят топлината на приятелството и на семействтото , така както ние го усещаме. Нека имат нашата подкрепа в трудния момент от живота им.
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Благотворителна Акция 9

Мнение от webfusion »

Колеги и аз бих желал да се включа. Не знам дали ще мога да дойда но, мога да помогна с дрехи и обувки от моите деца които още не сме раздали, защото реално ги раздаваме винаги. Мога с някой лев, играчки нещо за ядене (каквото стане ячсно че трябва).

Мога да помоля и приятели да се включат, както и някои по големи фирми които са ми клиенти и мога да вметна, че има такова мероприятие, предполагам че ще поискат да се включат.

Нещо бях прочел за ПР материал под формата на разпространяване в интернет да се включат повече хора, това мога да го направя аз, като имам и набор от доста големи медии (уеб портали) с които работим и част от които са наши, също имам отдел който може да се включи специално с разпространението на материала по медиите за да няма хаус. + Една маса от фенове в фейсбук на доста големи фирмени страници.
Другото е че мога да изготвя рекламни материали под формата на банери с определени размери етц, които да се раздадат по сайтове портали....

Така всичко това може да стане ако организаторите преценят, че е позволено.

Обаче тука ще изникнат няколко въпроси за да е точно всичко.
1. Трябва да се определи точната дата.
2. Трябва да се ни се помогне да се направи един правилен презентационен текст за мероприятието които после да се распространи.
3. Ней-важното, сега тука става въпрос за пари, ако е само между нас няма дерт, но ако тази акция получи публичност и участие с пари от други странни не знам закона как седи. Тоест Гошо от някъде си превел 20 лв на някаква сметка, .... мисля че може да стане някакъв проблем ... евентуално. Трябва най малкото да има отчетност някаква при пазаруването с фактури и прочие, както и двустранно подписан документ за дарение като се изброява това което е купено с патите. Мисля че има някакви правила когато се правят такива работи от към сметката да е регистрирана по някакъв начин... не знам някой колега адвокат тука има ли да каже ..
4. Това за колегата на които е сметката, колега да знаеш че при по голяма сума в тази сметка може да имаш проблеми с данъчните защото се счита за пране на пари и може да ти навреди, за това мисля и ако ще се прави за напред трябва да се направят нещата както е по закон за да няма пострадали.

Още нещо да попитам, в дома имащите нужда на каква възраст са, аз чувам че има цели семейства вътре, питам защото има бая познати дето се чудят на кои да си дадът старите дрехи, обувки .... етц (имам в предвид изпрани, нали запазени дрехи) Тоест мога ли да се дарят и дрехи за по големи?

Ми с това мога да помогна, само нека да се уточним и може да се почне.
Все пак колкото повече толкова по добре
Чакам да кажете.
Последно промяна от webfusion на Пет Окт 24, 2014 2:58 pm, променено общо 3 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен Риболов”